Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSX - Gdzie kupić nowy laser?

07 Cze 2009 15:34 3551 7
  • Poziom 14  
    Witam!
    Jestem posiadaczem już leciwego szaraczka.
    Niestety od pewnego czasu jego działanie wykazuje znaczne zużycie lasera.
    Płyty należy próbować odpalać wielokrotnie, a i to czasem mizerna robota.
    Gry pokroju Driver 2 włączają się po 20 minut...

Żadne czyszczenie lasera nie pomaga mu już od pewnego czasu.
    Została ostatnia opcja ratująca PSX-a. Wymiana lasera wraz z modułem napędzającym.
    Oczywiście jestem w stanie zrobić to samemu bez problemu, jednakże jedyne miejsce w których obecnie można dostać tą część to Łódź i Warszawa.

Może ktoś wie, czy we Wrocławiu lub okolicach jeszcze gdzieś jest miejsce, gdzie można kupić taki laser?

Pozdrawiam!
  • Poziom 18  
    A próbowałeś kręcić potencjometrem w laserze?Pamiętam swój sposób na regulacje laser ;P ustawiałem go pod grę RE3 NEMESIS (laser powoli przejeżdża przez całą płytę) starając się uzyskać możliwie jak najmniejsza liczbę przeskoków "cyknięć",oczywiście płyta bez rys!!! :)

Przecież jest serwis Synitops we Wrocławiu zresztą wyguglaj serwisy naprawiające PSX
  • Moderator
    Laser bez problemów kupisz i na serwisach aukcyjnych i bez problemów w większości sklepów elektronicznych.
    Kręcenie peerkami lasera doprowadza tylko do jego szybszego zużycia.
  • Poziom 14  
    Właśnie z tego co patrzyłem w Google, większość sklepów zajmuje się tylko konsolami PS2. Znalazłem jakiś jeden i napisałem do nich. Może odpowiedzą.

Na Allegro są całe moduły. Zgadza się. Ale za 40-50zł (pamiętajmy o koszcie przesyłki) na giełdzie kupi się w pełni sprawnego PSX...
  • Poziom 14  
    Z tego co wyczytalem kiedys na forum konsolowym to nie ma juz nowych laserow psx. Jak sa to sa w sprzedazy po regeneracyjne i odnowione. (te z allegro tez). Lepiej sobie kupic cala konsole z dobrym laserem i gratisowym osprzetem :D
  • Poziom 14  
    Może i tak. Ale niech kolega zobaczy na portale aukcyjne.
    Kupić w tej chwili PSX z dobrym laserem to naprawdę ciężka sprawa.
    Jeżeli się już taką konsolę kupi, to zapewne laser był w niej wymieniany.
    Tak więc, chyba nie ma innej opcji jak zamiennik...

[EDIT]

Właśnie dostałem odpowiedź od jednego z Wrocławskich serwisów - "Niestety już nie mamy". Przykro ;/
  • Poziom 8  
    Wykopię temat ze średniowiecza co by nowego nie zakładać, ponieważ temat ten sam. Mam model konsoli SCPH-5502 i skończył się laser. O ile w 2010 roku pewnie o nowy było łatwiej to dzisiaj nie udało mi się takiego znaleźć na allegro. Gdzie teraz to kupię?
  • Poziom 22  
    Lasery można kupić w Impelshop, na Allegro lub w Chinach (Ebay, Aliexpress). Niestety jakość zamienników to loteria.
    Sprawdź dokładnie jaki masz laser w konsoli, bo było kilka modeli.