Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugot 307 hdi nie odpala po dłuszszym postoju

Tomasz Szopa 07 Cze 2009 16:31 7249 19
  • #1 07 Cze 2009 16:31
    Tomasz Szopa
    Poziom 8  

witam mam problem z 307 hdi auto nie odpala po kilku minutach ładowania wszystko jest ok do następnego odłączenia klemy na kilka sekund auta nie można odpalić dwie minuty ładowania auto odpala rozrusznik kręci dobrze nwet po podłączeniu drugiego samochodu na lejce auto musi się podładować kilka chwil

• #2 07 Cze 2009 17:06
    bishofek
    Poziom 18  

Masz gdzieś zwarcie które rozładowuje akumulator. Sprawdź instalacje.

• #3 07 Cze 2009 19:12
    zbyniuś
    Poziom 26  

A może akumulator do wymiany.

• #4 07 Cze 2009 19:37
    bishofek
    Poziom 18  

Tomaszu podłączałeś inny akumulator?

• #5 08 Cze 2009 06:56
    Tomasz Szopa
    Poziom 8  

akumulator jes ok rozrusznik kręci a auto nie pali po małym ładowaniu zapala bez problemów

• #6 08 Cze 2009 08:42
    766630
    Usunięty  
  • #7 08 Cze 2009 10:33
    Tomasz Szopa
    Poziom 8  

w moim przypadku nie chodzi oszybkość kręcenia rozrusznika tylko o podaniu większego napięcia niż to w samochodzie dodam jeszcze że te obiaby zaczeły się po tym jak wyjołem silnik w celu wymiany uszczelki pod głowicą i jeczcze wymieniłem pasek rozżądu

• #8 08 Cze 2009 19:45
    zbyniuś
    Poziom 26  

Podanie większego napięcia powoduje większe obroty rozrusznika.Możesz pomierzyć napięcie aku przy rozruchu jak nie chce zapalić.Może jakaś masa nie dokręcona.

• #9 08 Cze 2009 20:36
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Masz alarm albo immo? Wygląda na spadek napięcia na którymś z elementów. Wykonaj pomiary. zobacz czy pomoże zapięcie przewodu rozruchowego pomiędzy masą silnika a minusem akumulatora, jeśli nie to trzeba szukać spadku napięcia na sterowaniu.

• #10 08 Cze 2009 21:34
    Tomasz Szopa
    Poziom 8  

witam panów dziś trochę się męczyłem z tym samochodem i oto moje spostrzeżenia auto odpaliło mi po nocy bez problemów chyba ze cztery razy. Po odłączeniu klemy na kilkanaście sekund i wymianie akumulatora na nowy auto już nie odpaliło dopiero po podłączeniu go pod prostownik na kilkanaście sekund wszystko jest ok mam wstawione odcięcie zapłonu ale nawet jego ominięcie nic nie daje w komputerze nie ma żadnego błędu wcześniej był błąd niezgodność pozycji wałka rozrządu do wału ale dokładne ustawienie rozrządu pomogło już mi nic do głowy nie przychodzi

umówiłem się na następną diagnostykę zobaczymy co pokaże mi komputer

Proszę poprawić treść postu tak, aby była ona zgodna z p. 10.9 i 15 Regulaminu Forum. W przeciwnym wypadku post trafi do kosza. [MS]

• #11 09 Cze 2009 20:46
    Heniek1234
    Poziom 14  

witam masz uszkodzony jeden ze wtryskiwaczy poprostu on leje ale jak napapuje zwiekszone lekko obroty rozrusznikem to odpala na zaciag napewno na strzal ale nie polecam powodzena

• #12 09 Cze 2009 22:09
    Tomasz Szopa
    Poziom 8  

witam chodzi oto źe nawet kiedy rozrusznik kręci wolno to auto odpala a jak tylko odłącze akumulator na kilka sekund to już mi nie zapali nawet jeśli wstawię nowy akumulator silnik kręci szybko a i tak nie odpali dopiero kilka chwil ładowania i auto odpala bez problemów

• #13 09 Cze 2009 22:15
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Posprawdzasz w końcu te spadki napięć? Masz "zaśniedziałą"instalację i tylko trzeba znaleźć gdzie.

• #14 09 Cze 2009 22:27
    Tomasz Szopa
    Poziom 8  

ale od czego mam zacząć i gdzie szukać

• #15 10 Cze 2009 13:00
    Tomasz Szopa
    Poziom 8  

witam panów byłem dziś u diagnosty i okazało się że kiedy auto nie chce zapalić to sterownik silnika jest zablokowany.Prawdopodobnie jest coś nie tak z immobilaizerem , czasami wystarczy wypiąć wtyczkę ze sterownika silnika i już auto odpala lub chwilę podładować prostownikiem. Mój diagnosta nie mógł nic więcej zrobić kazał zgłosić się do serwisu co wy o tym myślicie

• #16 10 Cze 2009 17:52
    bishofek
    Poziom 18  

Prawdopodobnie masz spadek napięcia na immo lub alarmie. Posprawdzaj te elementy.

• #17 10 Cze 2009 18:58
    zbyniuś
    Poziom 26  

Nie rozumiem po co odłączasz ten akumulator, w peugeocie jest cała procedura np. wymiany akumulatora,nie można ot tak sobie odłączać klemy,trzeba poczekać aż się uśpi a po podpięciu aku włączyć zapłon i też poczekać.

• #18 11 Cze 2009 23:31
    Artek1024
    Poziom 11  

sprawdz BSI pod kontem zalania lub uszkodzeniamechanicznego oraz profesjonalnie stestuj np za pomoca proxii (urzadzenia diagnostycznego) o raz zrob ponowna konfiguracje, oczywiscie gdzies gdzie jest dostepny odpowiedni sprzet. Nie eksperymetuj z pradami mozna latwo uszkodzic BSI.

• #19 05 Gru 2012 12:41
    chrisro
    Poziom 12  

Witam, mam identyczny przypadek, jestem ciekaw jak problem został rozwiązany. Pozdrawiam

• #20 13 Cze 2013 23:39
    marcinkwiato
    Poziom 9  

kolego po pierwsze nie wolno od tak sobie odłączac akumulatora bo coś w końcu upalisz, poza tym sprobuj po podłączeniu aku poczekacok 3 minut aż się immo uzbroi i powinien zagadac bez problemu. Z tego co mi wiadomo wszystkie auta citroena/peugeota po odłączeniu aku ładują się danymi od 3 min. pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME