Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zamontowac głośniki w oplu astra f w przednich drzwiach?

07 Cze 2009 21:12 6144 13
  • Poziom 10  
    Witam zakupiłem głośniki do samochodu i chciałbym je zamontować w swojej astrze f, zdjołem obudowe z drzwi wymontowałem stary głośnik opla ale niestety nowy mi się nie mieści na głębokość ponieważ opuszczona szyba w tym przeszkadza, głośnik to BLAUPUNKT Velocity V6 Vantage 165,5mm ,głębokość ma 56mm, oglądam dystanse MDF na allegro ale na niektórych aukcjach jest napisane ze pasjue do opli lecz w astrze f nie mozna zamontowac głębszego niż 45mm, sam nie wiem czy będzie można jakoś logiczne zamontować ten głośnik. proszę o pomoc
  • Poziom 19  
    Opuść szybę, przyłóż głośnik i zobaczysz ile odstaje. Zmierz i spytaj sprzedającego o wymiary dystansu mdf - głębokość.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam

Można w Astrze zamontować głębsze głośniki niż 45 mm

Ja w swojej Astrze F , zamontowałem phonocary y-line 60 mm głębokości, dystanse zrobiłem sobie sam z klejonych 3 x 12 mm płyt wiórowych. Szyba się ładnie otwiera do końca nie ma żadnych problemów.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Ja mam wymontowane głośniki cantona razem z dystansami. przednich dzrwi astry F, więc jeśli chcesz mogę wysłać Ci zdjęcie pokazać jak to wygląda.
  • Poziom 28  
    bobik00726 napisał:
    Ja mam wymontowane głośniki cantona razem z dystansami. przednich dzrwi astry F, więc jeśli chcesz mogę wysłać Ci zdjęcie pokazać jak to wygląda.

To wstawiaj foto A nie sie pytasz :)
  • Poziom 31  
    Prosta zasada - dystanse 35mm i wchodza głosniki do 60-62mm na styk, tak jak napisał secound. Na stronie POWE i na allegro powinienieś znaleźć dedykowane dystanse.
  • Poziom 10  
    ok dzięki za pomoc postaram sie znaleść odpowiedniego dystansu lecz mam jeszcze pytanie dotyczących tweetry bo chciałbym je przymocować na desce rozdzielczej przy słupku ale nie wiem jak połącze kable i czy musze deske zdejmować ???
  • Poziom 34  
    Nic nie musisz zdejmować. Głośniki możesz przymocować do słupków, po zdjęciu słupka masz dużo miejsca, żeby kabel przepuścić w dół, pod deskę rozdzielczą.
    Słupki trzymają się na 1 śrubkę, jest ona pod zaślepką na samej górze słupka, reszta na zatrzaski.
    Poczytaj dokładnie opis montażu dystansów na Powe.pl, jak trzeba postąpić z tapicerką i maskownicą, żeby wszystko pasowało.
  • Poziom 31  
    Albo wsadź tweetery w fabryczne miejsce, tzn w trójkąt przy lusterku
  • Poziom 16  
    Trójkąt przy lusterku manualnym to kiepski pomysł. Tweeter lewy gra w kierownice, a prawy ładnie w kierowce. Słupki są lepsze.
  • Poziom 31  
    Ja tam wolę schować niż mieć czarne paskudztwa na słupkach :)
  • Poziom 31  
    Jeśli chcesz przeciągnąć tamtędy kable to pozostaje jedynie wiertarka i zrobienie dziury w tej kostce, potem przeciągnięcie tamtędy kabli.
  • Poziom 16  
    mskojon napisał:
    Ja tam wolę schować niż mieć czarne paskudztwa na słupkach :)

A on ma się na nie gapić czy ich słuchać? Tweeter w słupku to lepsze rozwiązanie i mniej kabli do przeciągania przez tą durną przelotke. A i zwrotnica ląduje w kabinie a nie w drzwiach, więc jest lepszy dostęp jakby co.