Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zamontowac głośniki w oplu astra f w przednich drzwiach?

kris civic 07 Cze 2009 21:12 5781 13
  • #1 07 Cze 2009 21:12
    kris civic
    Poziom 9  

Witam zakupiłem głośniki do samochodu i chciałbym je zamontować w swojej astrze f, zdjołem obudowe z drzwi wymontowałem stary głośnik opla ale niestety nowy mi się nie mieści na głębokość ponieważ opuszczona szyba w tym przeszkadza, głośnik to BLAUPUNKT Velocity V6 Vantage 165,5mm ,głębokość ma 56mm, oglądam dystanse MDF na allegro ale na niektórych aukcjach jest napisane ze pasjue do opli lecz w astrze f nie mozna zamontowac głębszego niż 45mm, sam nie wiem czy będzie można jakoś logiczne zamontować ten głośnik. proszę o pomoc

0 13
  • #2 07 Cze 2009 23:37
    all4you_9
    Poziom 19  

Opuść szybę, przyłóż głośnik i zobaczysz ile odstaje. Zmierz i spytaj sprzedającego o wymiary dystansu mdf - głębokość.

0
  • Pomocny post
    #3 08 Cze 2009 09:28
    secound
    Poziom 11  

Witam

Można w Astrze zamontować głębsze głośniki niż 45 mm

Ja w swojej Astrze F , zamontowałem phonocary y-line 60 mm głębokości, dystanse zrobiłem sobie sam z klejonych 3 x 12 mm płyt wiórowych. Szyba się ładnie otwiera do końca nie ma żadnych problemów.

Pozdrawiam

0
  • #4 08 Cze 2009 10:17
    bobik00726
    Poziom 8  

Ja mam wymontowane głośniki cantona razem z dystansami. przednich dzrwi astry F, więc jeśli chcesz mogę wysłać Ci zdjęcie pokazać jak to wygląda.

0
  • #5 08 Cze 2009 10:31
    pita1988
    Poziom 28  

bobik00726 napisał:
    Ja mam wymontowane głośniki cantona razem z dystansami. przednich dzrwi astry F, więc jeśli chcesz mogę wysłać Ci zdjęcie pokazać jak to wygląda.

To wstawiaj foto A nie sie pytasz :)

0
  • #6 08 Cze 2009 10:39
    mskojon
    Poziom 31  

Prosta zasada - dystanse 35mm i wchodza głosniki do 60-62mm na styk, tak jak napisał secound. Na stronie POWE i na allegro powinienieś znaleźć dedykowane dystanse.

0
  • #7 08 Cze 2009 12:40
    kris civic
    Poziom 9  

ok dzięki za pomoc postaram sie znaleść odpowiedniego dystansu lecz mam jeszcze pytanie dotyczących tweetry bo chciałbym je przymocować na desce rozdzielczej przy słupku ale nie wiem jak połącze kable i czy musze deske zdejmować ???

0
  • #8 08 Cze 2009 15:01
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Nic nie musisz zdejmować. Głośniki możesz przymocować do słupków, po zdjęciu słupka masz dużo miejsca, żeby kabel przepuścić w dół, pod deskę rozdzielczą.
    Słupki trzymają się na 1 śrubkę, jest ona pod zaślepką na samej górze słupka, reszta na zatrzaski.
    Poczytaj dokładnie opis montażu dystansów na Powe.pl, jak trzeba postąpić z tapicerką i maskownicą, żeby wszystko pasowało.

0
  • #9 09 Cze 2009 00:16
    mskojon
    Poziom 31  

Albo wsadź tweetery w fabryczne miejsce, tzn w trójkąt przy lusterku

0
  • #10 09 Cze 2009 06:58
    dombskirafal
    Poziom 15  

Trójkąt przy lusterku manualnym to kiepski pomysł. Tweeter lewy gra w kierownice, a prawy ładnie w kierowce. Słupki są lepsze.

0
  • #11 09 Cze 2009 09:31
    mskojon
    Poziom 31  

Ja tam wolę schować niż mieć czarne paskudztwa na słupkach :)

0
  • #13 09 Cze 2009 16:56
    mskojon
    Poziom 31  

Jeśli chcesz przeciągnąć tamtędy kable to pozostaje jedynie wiertarka i zrobienie dziury w tej kostce, potem przeciągnięcie tamtędy kabli.

0
  • #14 09 Cze 2009 21:12
    dombskirafal
    Poziom 15  

mskojon napisał:
    Ja tam wolę schować niż mieć czarne paskudztwa na słupkach :)

A on ma się na nie gapić czy ich słuchać? Tweeter w słupku to lepsze rozwiązanie i mniej kabli do przeciągania przez tą durną przelotke. A i zwrotnica ląduje w kabinie a nie w drzwiach, więc jest lepszy dostęp jakby co.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo