Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program na 12f629 zmiany na 12f675pytanie początkuj

aro333 07 Cze 2009 22:26 995 2
  • #1 07 Cze 2009 22:26
    aro333
    Poziom 15  

Godzinkę temu podczas zabawy z prockiem 12f629 , przy próbie pomiaru napięcia zasilającego - uwaliłem go na amen. Nie wiem dlaczego ale jednak padł, może jakieś zwarcie zrobiłem. Ponowna próba programowania skończyła się wybuchem tranzystora w programatorku. No nic programatorek naprawiony i śmiga. Akurat nie dysponuje tym prockiem drugim egzemplarzem ani nie mogę go dostać u siebie w sklepach. Mam natomiast jedną sztukę 12f675. Niby procki w budowie i organizacji podobne (chyba podobne ), jedynie ten 12f675 posiada przetworniki analogowo cyfrowe. Czy wielkie muszą zajść zmiany w kodzie asm na ta procka 12f675? Wiem , że to może być wróżenie z fusów bo nie piszę o tym co ma robić ten procek. Generalnie to steruje 3 diodami / zestawem diod led z 8 różnymi programami . Projekt jest z czeskiej strony:
    http://www.cmail.cz/doveda/konstrukce/stromek/index.htm
    Tam tez jest plik z kodem asm nawet ciekawie opisane linie .
    To są moje naprawdę początki z PIC -ami i oprócz zmiany deklaracji procka nie bardzo wiem czy cos trzeba zmieniać.
    Podejrzewam, że należy wyłączyć te przetworniki A/D ?
    Czy ktoś z kolegów pomógł by w tym temacie?

0 2
  • #2 08 Cze 2009 14:56
    adamwesola
    Poziom 24  

W tym przypadku , gdy gp0...gp5 pracują jako wyjścia, nic nie musisz zmieniać, przetwornik jest wyłączony, natomiast gp0,gp1,gp2 i gp4 są ustawione jako wejścia analogowe, ale ma to znaczenie wtedy gdy w/w piny maja byc wejściami cyfrowymi, wtedy to należ wyzerować rejestr ANSEL, choć dobrą praktyka jest zerować ANSEL gdy nie korzystasz z przetwornika a/c

0
  • #3 08 Cze 2009 16:16
    aro333
    Poziom 15  

Ok dzięki za odpowiedz. Jak na razie zmieniłem tylko deklarację procka , bo chyba trzeba i programem MPASMWIN po tych zmianach , skompilowałem do postaci HEX. Potem wsadzę to do podstawki i zobaczymy czy działa.

0