Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyprowadzić sygnał z końcówki wzmacniacza gitarowego ?

07 Cze 2009 23:05 1235 3
  • Poziom 18  
    Może ktoś ma pomysł jak wysterować dodatkową końcówkę mocy z końcówki typowego wzmacniacza gitarowego PP. Nie chodzi mi oczywiście o pomysł z mikrofonem przy głośniku, czy pobieraniem sygnału z przedwzmacniacza. Wiadomo, że w tworzeniu dobrego przesteru bierze udział zarówno preamp jak i końcówka mocy. Jak dopasować sygnał z końcówki np. do wejścia 47K i czułości 1 V ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Na szczęście elementy układy elektroniczne robią swoje a nie filozofują. Czym Twoim zdaniem różni się dzielnik potencjometryczny oparty na potencjometrze 22k od takiego na potencjometrze 47k :?: Pytam o samą istotę działania. Dla uproszczenia dodam, że napięcie wejściowe jest takie samo a obciążenie ma wielokrotnie większą impedancję, załóżmy, że pomijalną.
  • Poziom 25  
    A ja dodam, że przy czerpaniu sygnału z końcówki mocy, oczywiście obciążonej, jeżeli jest ona przesterowywana, to należy wyciąć częstotliwości powyżej ok 5kHz, tak jak to robi głośnik gitarowy.

Ja bym jednak pobrał sygnał przed odwracaczem fazy, tak jak jest wykonane "Recording Out" w M/B Mark IV.
  • Poziom 10  
    Czolem,

Mozesz takze przyjrzec sie temu watkowi.

Powodzenia!