Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mata do tańczenia na USB nierozpoznana przez system Windows

kuba_pwr 07 Cze 2009 23:47 14741 4
 • #1 07 Cze 2009 23:47
  kuba_pwr
  Poziom 9  

  Wiem, że temat ten był poruszany już wielokrotnie jednak mimo wielu "roboczogodzin" nie udało mi się rozwiązać mojego problemu.
  Przez dłuższy czas mata do tańczenia (która jest widziana przez windows jako joystick) działała tak jak powinna, jednak po oddaniu komputera do serwisu odmówiła posłuszeństwa.
  W serwisie wymieniona była płyta główna. Na początku wydawało mi się, że problem wiąże się z upgradem biosu jednak nawet po downgradzie nic sie nie zmienilo... Mata do tańczenia jest w pełni sprawna (działa na innym komputerze), wszystkie porty USB przy innych urządzeniach działają prawidłowo. Wtyczka maty jest dobra. W biosie nie ma żadnych dostępnych opcji związanych z USB.
  Windows nie rozpoznaje urządzenia (w menadżeże jest jako nieznane urządzenie-bez znaku zapytania). Wszelkie odinstalowywanie portów, restart komputera, odłączanie od prądu też nie pomaga :( . Probowałem nawet kopiować pliki sterownika z innego komputera jednak to także nic nie zmieniło. Miedzy czasie przywracałem system windows (do czasu w którym działała mata do tańczenia) - także to nic nie dało, problem jest ciągle ten sam.

  Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł? Oprócz formatu :)

  Mój laptopa lenovo n200, system windows xp, bios 68ET37WW

  Tytuł zmieniłem, przeniosłem do odpowiedniego działu.
  mat_ed

 • #2 08 Cze 2009 08:20
  organista
  Poziom 15  

  Musiałeś coś namieszać w sterownikach, albo w rejestrze coś się porąbało. Spróbuj odinstalować wszelkie oprogramowanie i sterowniki związane z matą, ściągnij sobie jakiś "naprawiacz" rejestru, np. RegCleaner lub podobny, który ma funkcję naprawiania rejestru, jego skanowania itp. Po tym zrestartuj system i spróbuj zainstalować sterowniki do tej maty, tak jak to robiłeś na innych kompach.

 • #3 08 Cze 2009 13:02
  kuba_pwr
  Poziom 9  

  Niestety nic to nie dało :( Trzema różnymi programami naprawiałem rejestry i dalej jest ten sam problem.
  A co do instalacji maty- powinna się ona sama zainstalować bez dodatkowych sterowników jako joystick. Może mam w takim razie problem ze sterownikami portu gier?

 • #4 08 Cze 2009 14:04
  fajny
  Poziom 21  

  Czy matę podłączasz pod wbudowany czytnik kart, w którym jest też USB, czy z tyłu komputera bezpośrednio do płyty głównej. Jeśli do czytnika to zainstaluj do niego odpowiednie sterowniki (zazwyczaj dołączone do czytnika), a jeśli podłączasz to tak jak opisałem w wcześniej (z tyłu do komputera) to zainstaluj sterowniki dołączone przeze mnie w pliku. Jeśli to nie podziała to zainstaluj sterowniki do płyty głównej.

  EDIT: Czy nie działa tylko jeden port, czy wszystkie dostępne w komputerze? Czy próbowałeś włożyć do USB np. pendriva? Jeżeli tak, to czy działał on jak się należy?

 • #5 08 Cze 2009 14:48
  kuba_pwr
  Poziom 9  

  Sterowniki które mi wysłałeś już wcześniej próbowałem instalować, niestety także teraz nic nie zadziałało :(
  Co do podłączenia maty to właśnie w tym jest cała zagadka- wszystkie porty USB działają dla każdego innego urządzenia. Ale wszystkie porty nie działają także w przypadku maty :( , bez względu na to czy są bezpośrednio przy płycie głównej czy też z drugiej strony.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME