Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro 1,5 GLE - kilka pytań n/t skrzyni biegów

08 Cze 2009 13:31 1160 1
  • Poziom 22  
    Witam! W moim Poldku posypała się skrzynia biegów. Od jakiegoś czasu zgrzytało przy włączaniu II biegu aż nastąpił zgon. Efekt jest taki że przy włączaniu II jakby nie do końca wchodzi ale jakoś jedzie dopóki nie puści się gazu. Później wyskakuje. Podejrzewam że nie jest to jakaś pierdoła więc raczej w naprawę bawił się nie będę. Raz że drogo, dwa- nie czuję się na siłach. Mam na stanie drugą skrzynię, 5 biegową. Przy wałku sprzęgłowym jest mokra od oleju więc podejrzewam że poleciał uszczelniacz na nim. W związku z tym proszę kolegów o podanie jego wymiarów.
    Kolejna sprawa- czy skrzynię w Polonezie można wymontować bez wyciągania silnika? Czytałem gdzieś w internecie że trzeba lekko podnieść przód silnika do góry i wyciągnąć skrzynię do tyłu. Jak to z tym jest? Proszę o odpowiedzi ze względu na to że samochód jest w ciągłej eksploatacji i nie może tak stać. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam
    Skrzynie wyciągałem zawsze bez silnika, no chybaże była potrzeba wymontowania całego zespołu.
    Z wyszarpnięciem nie będzie problemu, odepnij wydech z wieszaków i to powinno wystarczyć, ja wsuwałem klocek między rurę a podłogę. Dasz radę, powodzenia.
    A co do uszczelniacza, to nie pamiętam rozmiaru, ale chyba nie powinno być kłopotu z dostępnością, więc po wymontowaniu w łapę i do sklepu...
    Pozdrawiam
    acha...uszczelniacze maja kierunek obrotów.