Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WEBASTO zabezpieczenie akumulatora

08 Cze 2009 13:52 7726 10
  • Poziom 10  
    Witam
    Jak wygląda sprawa sterowania takim webasto jeśli w moim aucie jest szyna CAN (Mercedes W203 2.2 CDI 2001r)
    Takie webasta są strasznie tanie ok 150-200pln już się zakupi, do tego pompa paliwa, pompa obiegu wody jest u mnie, trochę węży...
    Ale teraz jak to uruchomić... skąd podpiąć sygnał do uruchomienia?
    Są też zegary z możliwością sterowania analogowo i cyfrowo... czyli tylko taki zegar wystarczy...

Jak jest sterowany wentylator w takim webasto?? u mnie nawiewy są sterowane CAN

W moich modelach występowało webasto, działające jako dogrzewacz i dodatkowo miało pilota do ręcznego włączenia...

Wiązka jest dostępna w servisie, a więc mogę podpiąć pierwsze lepsze webasto od innego auta (oczywiście ze sterowaniem CAN)???
    Czy wyjęte z innego auta nie będzie działało....
    U siebie i tak nie podłączał bym modułu do pilota bo on kosztuje 1200pln, tylko podłączył bym zegar za około 150pln...

Bardzo dużo jest info o webasto.. ale o sterowaniu CAN już zawsze jest pisane że się nie da... albo obejście jest nieopłacalne... ale u mnie jest CAN więc może da się to tanio uruchomić??

Bardzo prosiłbym o jakiekolwiek info
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Mozesz jakie kolwiek webasto podłączyc u siebie, nawet CAN, wystarujesz je telestartem bo ono daje cyfrwy sygnał. Kwestia nawiewów - to musisz poszukac czegos takiego jak IPCU - to jest emulator sygnału CAN który sterowany jest tez telestartem. Telestrat załącza webasto i osobno ipcu, w zalezności od otrzymanego sygnału (moze tez właczyc sam nawiew). Ale wtedy musi byc to pilot Webasto - a nie konkretnej firmy samochodowej. Co do zegaru to nie wiem bo ja mam sterowanie z zegarów samochodu. i najwazniesze, musiszm iec webasto któe działa jako ogrzewanie a nie dogrzewac, wtedy cała zabawa z pilotami i zegarami ma sęs. Ja wymieniałem w swoim VW sama płytke sterownika w piecyku.
  • Poziom 10  
    Witam
    Na aukcji znaazłem taki zegar WEBASTO

On ma właśnie sterowanie analogowe i cyfrowe....
    I czy jest możliwość podłączenia TYLKO tego zegara i on zajmie się sterowaniem webasta na wyjściu cyfrowym, a pod wyjście analogowe wepniemy dmuchawę w aucie???

Czy jeszcze czegoś będzie brakowało??

Bo telestart to droga inwestycja...

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Telestarta mozesz kupic juz za 250zł z pilotem, a filozofia podłaczenia jest taka sama. Ja zegarów takich nie zakłądałem, wiec nie wiem. Pytanie czy masz w aucie climatronic czy climatic, Bo jak climatronic na szynie CAN to zapomnij ze gdzies tam wepniesz analogowy sygnał.
  • Poziom 10  
    A więc jakby udało się kupić telestar za 250pln to by było super...
    Widziałem na aukcjach od VW i skody... czy to obojetne, byle by był telestar T90 jak w oryginale?

W moim modelu (W203) występowało webasto...
    Działało jako dogrzewacz, ale był w zestawie właśnie pilot do ręcznego uruchomienia.
    Wiązka w serwisie kosztuje 300pln, do tego webasto od 200pln się znajdzie (tylko jakie... czy obojetnie jakie sterowane CAN, czy najlepiej z mercedesa??)
    Pompa obiegu wody jest u mnie, jeszcze tylko pompa paliwa ok150pln
    Do tego w serwisie jest możliwość wgrania oprogramowania do samochodu, aby widział że webasto jest na pokładzie...

A climę mam raczej climatronic, bo u mnie wszystko jest na silniczkach i kierowca z pasażerem kręcą sobie temperaturą... a przez CAN można diagnozować wszystko...

Czy gdzieś coś jeszcze mnie może zaskoczyć???

Wielkie dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Dogrzewacz załączany z pilotaa ? to co do za dogrzewacz. Jak sama nazwa wskazuje - ma dogrzewac silnik po rozruchu czyli ma się włączac po uruchomieniu silnika gdy tem jest niska itp.
    Wiec jak miałes Pilota to chyba miałes ogrzewanie raczej. Wgranie softu to jedno, a posiadanie odpowiedniego pieca to drugie.
  • Poziom 10  
    Witam
    Ja nie miałem webasta.. tylko w moim modelu występowały...
    Websto w moim modelu działało jako dogrzewacz, ale miało funkcję dodatkowego sterowania pilotem jako normalne ogrzewanie postojowe.
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Dogrzewacz to dogrzewacz i działa zaleznie od silnika

Ogrzewanie to ogrzewanie i działa nie zaleznie od silnika, spełnia tez funkcje dogrzewania silnika

wiec przestan mylic te 2 zasadnicz pojęcia.
  • Poziom 10  
    Spacewalker napisał:
    Dogrzewacz to dogrzewacz i działa zaleznie od silnika

Ogrzewanie to ogrzewanie i działa nie zaleznie od silnika, spełnia tez funkcje dogrzewania silnika

wiec przestan mylic te 2 zasadnicz pojęcia.

Ale ja ich nie mylę...
    Tylko napisałem, że w c-klasie webasto działa jako dogrzewacz i ma możliwość działania jako ogrzewanie postojowe...
    Bardzo dużo nowych aut ma dogrzewacz... ale bez możliwości ogrzewania postojowego...
    A wię z tym nie mam problemu...

Chodzi o to że nie wiem czy jak kupię webasto sterowane CAN do tego oryginalną wiązkę w serwisie, zegar ze sterowaniem CAN lub telestart i pojadę do servisu po wgranie oprogramowania to wszystko będzie chodzić jak w oryginale...

Takie składanie z używek wyjdzie mnie w granicach 900pln a nowe wychodzi koło 4000pln....

Tylko chce mieć pewność, że taniej nie wyjdzie drożej... jak coś niebędzie chciało chodzić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    garuch napisał:
    Witam
    Na aukcji znaazłem taki zegar WEBASTO

On ma właśnie sterowanie analogowe i cyfrowe....

Pozdrawiam

Zegarem preselekcyjnym 1533 załączysz piec sterowany cyfrowo.
    Ja wymieniałem Webasto analogowe na cyfrowe + dorobiłem sterowanie po GSM. W skrócie zrobiłem to tak:
    - w zegarze 1533 przełączyłem sterowanie pieca z OUT na W-BUS
    - z płytki zegara wyprowadziłem na tylną ściankę 2 przewody zwierające przycisk załączający piec
    - do wyprowadzonych przewodów podłączyłem sterownik z modułem GSM. Po wysłaniu SMS z komendą zwiera mi obwód przycisku i piec uruchamia się na zaprogramowany na zegarze czas.