Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potwór wśród komputerów - MAINGEAR ePhex

blondyneczka_83 08 Cze 2009 18:53 3477 22
  • Potwór wśród komputerów - MAINGEAR ePhex

MAINGEAR ePhex jest niezwykle potężnym komputerem stacjonarnym, który zaspokoi najbardziej wygórowane oczekiwania potencjalnych użytkowników. Przykrą wiadomością jest fakt, że komputery tego typu produkowane są tylko i wyłącznie dla jednostek, gdyż przeciętny, szary obywatel może sobie jedynie o czymś takim pomarzyć, albo………….wziąć kredyt :D

Nie mniej jednak zapoznajmy się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi modelu MAINGEAR ePhex, jakimi są specyfikacja techniczna i cena.

Specyfikacja techniczna (informacje pochodzą ze strony internetowej http://gadzetomania.pl/2009/06/06/potezna-maszynka-z-24gb-pamieci-ram-na-pokladzie/)

•procesor Core i7
    •24GB trójkanałowej pamięci DDR3
    •3x GeForce GTX 285 lub 3x ATI Radeon HD 4890
    •dysk twardy 10000 obr/min lub SSD do wyboru
    •karta muzyczna Creative X-Fi
    •system Windows Vista

Jeżeli chodzi o cenę tego komputera, to w wersji najuboższej wynosi ona aż 5,660$! Powyższa konfiguracja to „najwyższa półka” – niestety cena nie została podana.

ps. Już poprawiłam ten mały błąd i zmieniłam obr/sek na obr/min. Co do kolegi, który wypytuje się o większą ilość informacji na temat procesora, to odpowiadam: Jeżeli znalazłabym więcej informacji na ten temat, to bym je zamieściła, lecz niestety w newsie tym występuje dużo niewiadomych.
    Pozdrawiam

Fajne! Ranking DIY
    Iron Lord
    Poziom 11  
    fakt, pewnie wsadzony w srodku dyski RAPTOR, sa szybkie ale i drogie, pewnie pojemnosc HDD nie schodzi ponizej 2 TB... podejrzewam ze cena tego sprzetu co jest podany nie zejdzie ponizej 10000-15000$...
    skaktus
    Poziom 37  
    I co nam po 24 GB ramu skoro winda ma z nim poważne problemy i przy 4 gb już się gubi i nie wykrywa.
    Mat_91
    Poziom 25  
    Nie dla lansu tylko do profesjonalnych zastosowań, rendering 3D i podobne. W takich wypadkach taka ilość ram'u to praktycznie minimum.
    uniok
    Poziom 12  
    Do zastosowania w domu się raczej nie nadaje, do grania lepiej kupić PS3 i wielki zestaw gier i jeszcze na przeciętnego blaszaka do reszty zastosowań wystarczy. 24GB ramu? Nie wiem jak Wy, ale ja mam problemy z wykorzystaniem 1,5GB na swoim Debianie...
    djtomas1
    Poziom 1  
    Ciekawe ile takie coś "pożera" prądu ?? Pewnie około 2 KV w stresie :)
    markovip
    Poziom 34  
    skaktus napisał:
    I co nam po 24 GB ramu skoro winda ma z nim poważne problemy i przy 4 gb już się gubi i nie wykrywa.

A słyszał kolega o 64 bitowych systemach? Edycje Microsoft Vista Business, Enterprise i Ultimate [64 bit] obsługują do 128GB RAM. Winda? może towarowa?

djtomas1 napisał:
    Ciekawe ile takie coś "pożera" prądu ?? Pewnie około 2 KV w stresie

Od kiedy to prąd mierzymy w Voltach? Na dobrą sprawę, bardziej na miejscu byłoby pytanie o pobieraną moc lub energię. Zważywszy na 3-way SLI i Core i7, zasilacz powinien mieć minimum 1,5kW.
    VaM VampirE
    Poziom 17  
    @ Mat_91

Tylko tutaj mowa o dokładnie tym kompie. Jest on robiony raczej pod userów tłukących w gry. Więc i tak te 24GB się marnować będzie, a do zastosowań profesionalnych nie kupuje się murzńsko odpicowanych kompów w masą światełek. Tylko zamawia się konkretne blachy, z mocnym chłodzeniem by rendery po 2 dni wytrzymały i kartami NV Quadro a nie GF'ami do ciupania.
    skaktus
    Poziom 37  
    markovip napisał:
    skaktus napisał:

A słyszał kolega o 64 bitowych systemach? Edycje Microsoft Vista Business, Enterprise i Ultimate [64 bit] obsługują do 128GB RAM. Winda? może towarowa?

Nosłyszałem o takich systemach ale co z tego ? U siebie na kompie mam 4 GB i zaoszczędzili i mam system 32 bitowy. Wiele kompów do gier (prawdopodobnie jak ten zaprezentowany tutaj - można tak sądzić po odpustowej obudowie) dostanie 32 bity dla niewielkiej oszczędności. Już kilka razy w sieci były prezentowane maszyny z podobną ilością ramu i zwykłymi systemami 32 bitowymi.
    markovip
    Poziom 34  
    To, że komputer składał Ci jakże utalentowany i posiadający niezmiernie dużą wiedzę na ten temat człowiek (bo informatykiem bym go nie nazwał), nie znaczy że mają zrobić w tak sofistycznej jednostce.
    Proszę, oto co byś znalazł na ten temat, gdybyś poszukał:
    Potwór wśród komputerów - MAINGEAR ePhex

Do blondyneczka_83 i innych: może od czasu do czasu żeby się czegoś dowiedzieć warto byłoby zrobić coś z własnej inicjatywy i np. ...poszukać samemu. I gwarantuję Wam, że wpisanie nazwy szukanego przedmiotu (w tym przypadku "MAINGEAR ePhex Elite Premium Gaming PC") w Googlach (www.google.pl) zajmie Wam to 3 razy mniej czasu niż napisanie na forum i czekać aż ktoś Wam to poda na tacy. Po pięcio-sekundowym szukaniu dowiedziałem się że procesor to Core i7 975 Extreme.

blondyneczka_83 napisał:
    Jeżeli znalazłabym więcej informacji na ten temat, to bym je zamieściła, lecz niestety w newsie tym występuje dużo niewiadomych.
    Pozdrawiam

Jeżeli Koleżanka się ogranicza tylko do przepisywania błędnej informacji z byle jakiego forum, to gratuluję profesjonalizmu.
    skaktus
    Poziom 37  
    Spoko, pisze 32 i 64. Ktoś kto wyda taką kasę może polecieć po najmniejszej linii oporu i kupić z 32 bitowym

W dodatku przy takim kompie oferowanie 32 bitów to nieporozumienie.
    markovip
    Poziom 34  
    Wyraźnie jest napisane "Do 24GB [...]". Czyli tyle ile obsłuży płyta główna. 24GB RAM jest montowane w najdroższym modelu, możliwe że najtańsza wersja posiada tylko 4GB RAM. W tym wypadku instalowany jest 32 bitowy OS. I koniec tematu, mam nadzieje że wszystko się wyjaśniło.
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    To jest maszyna oferowana na amerykański rynek, gdzie komputery wymienia się co chwilę. U nas takie cudo nie ma szans, bo jest za drogie.
    Dziwić się, że prądu nam zaczyna brakować, jak komputery po 1,5kW zżerają. Chyba Unia powinna ustanowić jakieś limity mocy i podatki za posiadanie za mocnego komputera, a oddać nam normalne żarówki :D
    skaktus
    Poziom 37  
    Producenci kompów olewają pobory ich sprzętu. Jak dla mnie paranoją są grafiki ciągnące po 300 W gdzie wiele mocy idzie na grzanie a nie moc.

A na tego kompa będzie mnie stać za ok 10 lat ;)
    Jacek31
    Warunkowo odblokowany
    Maszynka spoko. Tylko po co komu 24GB RAM, skoro żaden windows sobie i tak sensownie z tym nie poradzi. Zwykły Win przy 4GB już traci głowę. Te 3 grafiki to też głupota, no chyba że ktoś ma zimno w domu, i rachunki za prąd mu zwisają..
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    Ograniczenia Windowsa to jedna sprawa. Druga to brak zastosowania dla takiej ilości pamięci. Chyba, że właściciel chce obliczać prognozę pogody na własną rękę :D
    Mat_91
    Poziom 25  
    Windows NIE MA ŻADNYCH OGRANICZEŃ! Już było wcześniej napisane ze z taką ilością ram'u poradzi sobie 64-bitowa wersja windowsa (a to też "zwykły win"), i to nie będzie dla niego żaden problem zarówno z wykryciem jak i z wykorzystaniem.
    Jacek31
    Warunkowo odblokowany
    A ile osób ta 64 ma?? Większość jednak jedzie na 32 bitowym XPolu lub Vistuli. No i ile tych aplikacji na nią jest. Bo raczej gier optymalizowanych dla 64-bitów to zero, chyba że jakieś pathy dla posiadaczy tych maszynek są. Ostatecznie emulatory PS2, by z takiego sprzęciora mogły naprawdę skorzystać, bo tam trzeba symulować 128 bitowego proca.
    skaktus
    Poziom 37  
    Jacek31 napisał:
    A ile osób ta 64 ma?? Większość jednak jedzie na 32 bitowym XPolu lub Vistuli. No i ile tych aplikacji na nią jest. Bo raczej gier optymalizowanych dla 64-bitów to zero, chyba że jakieś pathy dla posiadaczy tych maszynek są. Ostatecznie emulatory PS2, by z takiego sprzęciora mogły naprawdę skorzystać, bo tam trzeba symulować 128 bitowego proca.

No tak, ale producent wyposaża tego kompa w wersję 64 bitową i jak zauważono takie potworki to raczej idą do grafików niż gier.
    markovip
    Poziom 34  
    @Jacek31 -To że procesor ma szynę danych 128 bit, to nie znaczy że OS też.

Zapominacie lub najprawdopodobniej nie wiecie o jeden z najważniejszej różnicy między 32 a 64 bitowymi OS. Mianowicie 32 bitowy system operacyjny Windows dla pojedynczego procesu może przypisać tylko połowę RAM czy tylko 2GB!
    A takie gadanie że, 24GB to kosmiczne wartości, po prostu sobie odpuście. Przytoczę słowa Billa Gates'a, które wypowiedział w 1981 roku, mianowicie, że każdemu użytkownikowi 640 KB pamięci operacyjnej powinno, aż nadto, wystarczyć. Jak bardzo się mylił? To już chyba wiemy dzisiaj wszyscy...
    ADI-mistrzu
    Poziom 30  
    markovip, może mi się wydaje, ale strasznie się awanturujesz :D

Co do ramu fakt, naprawdę sporo i ciężko to wykorzystać, chyba że renderując grafikę, wtedy da to się zużyć (chyba).
    Co do cytatu... chyba nietrafiony, bo trzeba na nie spojrzeć z czasów teraźniejszych. Mówił o o tamtych czasach, ze wtedy wystarczy przeciętnemu użytkownikowi ile pamięci.
    Za kilka lat i z tych 24Gb ramu będą się śmiać.

Jak dla mnie sprzęt jest zbudowany dla osób które na nie stać i chcą się chwalić że mają najlepsze i najdroższe.
    Bo do renderingu jak już wcześniej wspomniano można było wstawić chodź by lepsze karty graficzne. Do gier natomiast po co komu tyle ? Włączy 3x GTA 4 i będzie grał we wszystkie na raz ?

Pozdrawiam
    Jacek31
    Warunkowo odblokowany
    Ale proc ma 128 bitowe jednostki obliczeniowe, i o to się rozchodzi. Na czym szybciej zrobisz dodawanie 2 liczb 128 bitowych na 32 bitowym 486 czy 64 bitowym P II. Chodzi cały czas o jednostki obliczeniowe, a nie zbiór instrukcji, który w obu przypadkach jest 32 bitowy.
    markovip
    Poziom 34  
    Wcale się nie awanturuję, po prostu bardzo mnie irytuję kiedy w kółko muszę powtarzać to samo. A osoby, które nie mają bladego pojęcia na temat się wymądrzają.