Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik temperatury powietrza dolotowego X16SZR Astra G.

jarek14r 08 Cze 2009 18:58 5883 3
  • #1 08 Cze 2009 18:58
    jarek14r
    Poziom 15  

Witam. Mam pytanie czy w silniku (jak w temacie) znajduje się czujnik temperatury powietrza dolotowego? pytam ponieważ ostatnio sprawdzałem parametry (powód - nieco zawyżone spalanie) i odczytałem wartość: temperatura powietrza zasysanego - 31 stopni. Wartość była stała a temp na dworze 24 st. Jaki element silnika podał taką wartość? (reszta parametrów w normie)

0 3
  • #2 08 Cze 2009 21:02
    emeryt2
    Poziom 42  

Ja tam też nie widzę. Może to temperatura silnika.

0
  • #3 08 Cze 2009 21:45
    jarek14r
    Poziom 15  

Nie, temperatura na czujniku płynu (do ecu) jest prawidłowa, sprawdzałem oddzielnie. Było wyraźnie napisane o temperaturze powietrza i wcale nie chodzi o temperaturę, którą widać na centralnym wyświetlaczu bo tu akurat pokazuje ok. Czy jest w tym silniku jakis element, który zastępuje ten czujnik lub może jednak jest ów czujnik? no cudów nie ma. A może w sensorze map jest coś co mierzy temp. chociaż bardzo wątpię?

0
  • #4 08 Cze 2009 22:31
    Radeon 24
    Poziom 24  

Witam!
    Nie ma tam zadnego takiego czujnika. Urzadzenie diagnostyczne nie widzi tego czujnika (chociaz moze sterownik ma ten czujnik przewidziany) i podaje wartosc najnizsza jaka moze istniec (taka jak na odlaczonym czujniku)
    Tak ma byc jednym slowem.

Pozdrawiam!

0