Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra - zablokowany zamek drzwi tylnych

08 Cze 2009 19:51 5882 6
  • Poziom 10  
    Witam. Zablokowały mi sie tylne drzwi w samochodzie (opel astra 1, 93 r. 1.8i). Nie wyskakuje do końca ten kołeczek blokujacy, nie da się go też recznie wyciągnąć a nie chce probować na silę zeby nie uszkodzić. Tak jakby go coś trzymało, blokowało w srodku. Przy otwieraniu centralnego kluczykiem slychać też w tylnim(tym zablokowanym) charakterystyczne stuknięcie czyli sterowanie raczej działa ale wysuwa sie tylko do ok. połowy. Czy ktoś z Was zna budowe takiego zamka i mógłby mi pomóc w naprawie ewentualnie z czymś podobnym się spotkał? Tymbardziej , ze nie moge otworzyc tych drzwi i ciezko rozebrać tapicerke.Moze jakiś sposob na awaryjne otworzenie tych drzwi zeby móc zdjac tapicerke. Z gory dziękuje z kazdą podpowiedź. PZDR

Temat zmodyfikowałem, bo sugerował co innego. [Błażej]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najpierw otworzyć drzwi, Możliwe, że siłowo trzeba będzie odblokować, a potem rozbiórka tapicerki i będzie widać. Innej drogi nie ma.
  • Poziom 10  
    Dziękuje za zainteresowanie tematem. Czyli próbować "na siłę" wyciągnać ten bolec blokujący drzwi? Bo gdy otwieiam kluczykiem z centralnego on troszeczke wychodzi ale nie do końca.
    tak ciągnąć i próbować otwierać.
  • Poziom 10  
    OK. dzięki sprobuje, dla pewnosci - czy robić to przy odłączonym akumulatorze czy nie ma to znaczenia?
    Nie ma znaczenia, nie musisz odłączać akumulatora.
    Akumulator nie trzeba ruszać. A do pomocy dobrze wziąć drugą osobę. Jedna dociska drzwi od zewnątrz, a druga stara się odblokować zamek.