Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio na systemie win ce 5.0 a GPS-odblokowanie

08 Cze 2009 21:47 167420 231
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich serdecznie.

Sprawa wygląda następująco. Posiadam radio Dalco na systemie win ce 5.0 chciałbym wrzucić/zainstalować mapy. Byłbym bardzo wdzięczny za waszą pomoc, nie znam się na tym w ogóle więc prosiłbym o wskazówki zrozumiałe dla amatora :)

Gorąco Pozdrawiam Krzysztof
  • Poziom 2  
    Model radia C012. Posiadam AM 5.5.1 Po uruchomieniu pliku WCEAM.exe wyskakuje mi jakis błąd problem w tym, że wszystko jest napisane po chińsku :/ tzn. przypuszczam , że to błąd, gdyz w 2 liniach występują rzędy cyfr jakby jakieś kody typowe dla Win. Wygląda to tak :
    oxC000000D
    03P88A10
    Nie wiem w czym problem, prosze o pomoc. Może trzeba odblokowac Navi
    Przypuszczam, że Dalco ma to samo oprogramowanie co Naviheaven
  • Poziom 2  
    Dodam tylko jeszcze, że nigdy wczesniej nie było żadnej instalacji.
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem z tym radiem, czy ktoś może wie jak i czy darady się dostać do pulpitu windows-a w tym radiu?
  • Poziom 10  
    Kolego easy_discus AM działa na tym radyjku tylko nie wiedząc czemu musisz ja sobie zainstalować pod win 4.2 miałem taki sam problem i później już działało

Z kolei teraz zgubił mi wszystkie pliki z dysku i program files jakby ktoś mógł to prosiłbym o skopiowanie i wstawienie na forum

Dodano po 4 [minuty]:

A gdyby jeszcze się Auto mapa wieszała po zainstalowaniu tzn cały czas pojawiała klepsydra wejdz do win i ustaw godzinę i strefę czasową, chyba że tylko u mnie w radiu jest coś zepsute bo godzina do tej pory mi niestety nie działa
  • Poziom 11  
    witam ja mam problem w podobnym radiu tyle tylko że z 7" wyświetlaczem ale sell wyglądał jak w tym dalco mianowicie znikła mi nakładka sell i przy każdym włączeniu modułu gps wyskakuje kalibracja rysika a następnie po kilkukrotnym kliknięciu w ekran pojawia sie win. Znikły wszystkie pliki z nakładki stało siętak gdy kliknołem na opcję aktualizacji nakładki w katalogu Windows. można w ten sposób wgrać chyba na nowo shella ale skąd go wziaść. A może ktoś mógł by mi zgrać pliki shella od siebie? Proszę o pomoc!

------------edit--------------------
    znalazłem sposób na moją bolączkę

Link

i plik z aktualizacją sell pod win ce 5.0 Link
  • Poziom 38  
    Generalnie z Dalco, wielkosci 2DIN (nie pamietam symbolu, Chinczycy tego tluka od groma), to ktore testowalem, chodzilo poprawnie na igo-8, najstarszej wersji.

Ani Automapa, ani inne igo8, ani TT nie chcial dzialac, zawsze wyskakiwal fatal aplication error - generalnie na urzadzeniu jest ponoc win CE 50, ale dzialaja tylko aplikacje pod win CE 4.2 :)

Do Pulpitu najprosciej (PRZESTRZEGAM przed sposobem z jakiegos forum, by zrobic update pliku konfiguracyjnego, jest NIEODWRACALNY , jesli nie zrobisz backupu!) dostac sie ustawiajac CeDesktop.exe jako program nawigacyjny, w ustawieniach nawigacji.

Byc moze po zapuszczonym tu przez Kolege firmware update cos sie zmieni - jesli nie, przestrzegam przed kupnem tego pieknego balastu o wygladzie stacji multimedialnej :)
  • Poziom 11  
    witam ponownie okazuje się że firmware które zapodałem niby wygladało na identyczne jak miałem wcześniej a jednak okazuje sięze wcześniej nie miałem problemu z odpaleniem AM a teraz wyskakuje mi jakiśbłąd po chińsku i aplikacja się zamyka dopatrzyłem się że prawdopodobnie zmieniła sięwerska całego windowsa ce 5.0
  • Poziom 38  
    Bylo by SUPER, gdybys wskazal konkretna nazwe pliku firmware, ktory Tobie zadzialal na owym DALCO dla Automapy - inaczej wartosc Twojego postu dazy do bezuzytecznego :)
  • Poziom 11  
    Ja nie mam radia dalco tylko inne konkretnie to takie http://www.selectronics.it/catalog/autoradio-...s-sg7503-con-schermo-sul-frontalino-p-90.html pisałem o tym wcześniej a pliki które wgrywałem to: CVGX-C30-GPSDVBT update software, CVGX-C14 update software i ta i ta pasuje w zasadzie to nie ważna jest marka radia tylko moduł system win ce 5.0 czy 4.2 i wielkość i rozdzielczość ekranu (dla sacgm1001 win ce 5.0 i 7" pasuje ten soft) trZeba poprostu trochę poszperać zobaczyć jakie są tam aktualizacje sprawdzić do jakiego modelu się odnoszą i dopasować względem swojego radia ja tak zrobiłem
    ale są tam też aktualizacje nawet na radia z rozdzielczością800x600
  • Poziom 38  
    Myslenie, ze niewazne jaki firmware sie wgrywa, ze wystarczy znac tylko wer Windows CE oraz rozdzielczosc ekranu jest nieuzasadnione - ba, wrecz SZKODLIWE - miesiecznie trafia do mnie do naprawy kilka urzadzen, ktorych wlasciciele tak wlasnie mysleli.

Zeby chociaz tylko NIECO przyblizyc temat, czesto bardziej istotny jest nawet producent wyswietlacza LCD, niz jego rozdzielczosc :)

Moje pytanie brzmialo konkretnie: jaki kinkretnie plik firmware wgrales i do jakiego modelu, tak, by zadzialala Automapa?

(chyba ze wgrywales wszystko co sie dalo i w koncu ruszylo a nie zawracales sobie glowy takimi bzdetami jak wersja firmware ;/)

Tak jak napisalem - taka informacja SPRAWDZONA i dokladna bardzo by pomogla pozostalym forumowiczom. Pisanie o "jakims pliku" dobranym z kapelusza naraza kazdego jedynie na uszkodzenie sprzetu!!!!!!
  • Poziom 11  
    Pontikos
    to powinieneś sięcieszyćze masz klientów. Ale te wszystkie firmware co mająpliki typu sacgm.bin, sacgm.nb0, upapp.src, UPLOGO.bmp bynajmniej mi nie naszkodziły a wgrywałem ich przyznam się około 30 a i tak do wielu modeli i producentóew klepią ten sam soft hodzi mi tu konkretnie o chińskie radia samochodowe z gps 7" 480x272

Bo masz rację że wgrywając firmware które nie jest do konkretnego modelu urządzenia a nawet często jak w przypadku dvd oprucz modelu wersja servo jest też ważna i wgrywając inny soft poprostu psujemy urządzenie, w tych radiach jest inaczej moduł gps jest odrębnym elementem na oddzielnym sofcie radio (dvd,radio,bt,usb,kamera cofania) ma swoje firmware i moduł gps swój soft a wszystko podpięte pod jeden wyświetlacz (ekran) i jedne końcówki mocy. Nowsze modele obsługują już z pod windy i pozostałe funkcje ale te jeszcze nie.
    Właśnie Pontikos a może masz cośna temat softu do samego radia (to znaczy części obsługującej dvd,radio,bt,usb,kamera cofania) bo tego jeszcze nigdzie nie znalazłem

A tu odpowiedźna twoje w/w pytanie
    urządzenie już w/w http://www.selectronics.it/catalog/autoradio-...s-sg7503-con-schermo-sul-frontalino-p-90.html procesor samsung arm-arm-920 wersja firmware którą wgrałem SACGM1001-V4.3.2 zmienia wersję na WIN CE v5.00 Build 1400 on Jun 6 2009

ale sięnagadałem zamiast pracować ;-)
  • Poziom 1  
    Witam jestem tu nowy proszę o wyrozumiałość. Kupiłem takie radyjko http://eonon.com/GPS-Navigation/G2201U.html nie działała mi Automapa ale to nie problem chodzi o to:
    1. Orginalnie było jakieś menu wgrane przez producenta po włączeniu przycisku navi. włączało się automatycznie
    2.Po naduszeniu przycisku Reset na przednim panelu radio zresetowało się.
    3. teraz startuje od kalibracji ekranu i wchodzi na pulpit po tej kalibracji.
    4.Żeby było śmieszniej to za każdym razem trzeba robić tą kalibrację dodam jeszcze że zegar na pasku zawsze jest od 0:00 i nie startuje.
    5. Moje pytanko czy jak wrzucę soft ten co napisał kafarafa bo widzę że radyjko jest bardzo zbliżone parametrami technicznymi czy to menu będzie spowrotem licze się z tym że nie będzie takie jak było ale będzie inne ale czy będzie wogóle.
    6. I jeszcze jedno po tym resecie Auto Mapa startuje tylko raz po wgraniu na kartę potem już błąd wyskakuje.
  • Poziom 11  
    seba150 wydaje mi sie że to klon mojego radyjka a ty wykasowałeś nakładkę na windowsa ce ściągnij plik http://download.chinavasion.com/download/CVGX-C14%20update%20software.rar rozpakuj, wrzuć na kartę bezpośrednio pliki :
    - sacgm.nb0
    - SACGM.bin
    - UPAPP.SRC
    - UPLOGO.bmp

włóż kartę do slotu gps, włącz radio, włącz funkcję gps i poczekaj aż się zainstaluje trochę to trwa, na ekranie pojawi się napis że zrobione to wyłącz radio odepnij wtyczkę z zasilania, wyjmij kartę wepnij wtyczkę zasilania i włącz
    UWAGA
    Nie odpowiadam za uszkodzenia !!!

ale powinno być ok a ty i tak skasowany masz soft więc gwarancja utracona jeżeli nie pomoże w/w operacja znaczy to że uszkodzony masz moduł gps ale z góry się nie martw a soft który wgrasz am ci powinien obsłużyć i dodatkowo karty SDHC do 32 GB ja mam 16 włożoną i śmiga
  • Poziom 10  
    Witam!
    Widze ze chinska technika opanowala swiat ;)
    OK. Do rzeczy. Rowniez padlem ofiara tej techniki. I tu moje uklony w strone kafarafa gdyz jak widze jest tu guru.
    Prosze wiec Pana o pomoc gdyz mam rowniez problem. Po wgraniu TT6 gdy auto stoi GPS pokazuje prawidlowa pozycje, jednak gdy jest w ruchu, ten dostaje wariacji - pokazuje rozne czesci trasy jakby nie wiedzial sam co chce pokazac - gdy zatrzymam auto, znowu wraca do siebie. Kolejnym problemem to zegar w TT6 nie jest staly tylko pokazuje losowa godzine jakby odliczal czas ale sam nie wiem jak to robic ;)
    Dzis probowalem odpalic AM6 i... plansza powitalna, klepsydra, po chwili chinski error (podobny jak na gorze tego tematu)
    Instalowalem AM6 i pod CE5 i 6 oraz CE4.2 i nic.
    Moje radio to: http://www.chinavasion.com/product_info.php/p...nch-touchscreen-car-dvd-player-with-gps-dvbt/
    Prosze o doradzenie jakiego softu mam uzyc. Obecnie nawet nie wiem jaki mam bo nie wiem jak to sprawdzic.
    A jeszcze jedno, jak odpalam TV sygnal i jakosc jest przewaznie na 98% ale jest brak obrazu i pokazuje sie info ze brak AV lub sygnal zablokowany.
    Pozdrawiam wszystkich i gory dziekuje za pomoc!
  • Poziom 11  
    damon.irl
    jak się nie mylę masz CVGX-C38, konkretnie do twojego "ulicznego wojownika" nie znalazłem aktualizacj podaj mi rozdzielczość ekranu i przydały by się fotki ekranu głównego przy przełączeniu na moduł gps oraz głębiej w menu w ustawieniach wersja to pogadamy dalej. Odnośnie TT ci nie powiem bonigdy nie korzystałem. Ale po zaktualizowaniu powinien też chodzić poprawnie tak jak i AM wina leży po stronie softu w module gps. tylko jak wspominał też Pontikos bo on tu jest guru (tylko on ma serwis gps) z firmware nie ma żartów!!!
  • Poziom 10  
    Witam

Podobnie jak kilka osób z tego tematu mam problem z swoim japończykiem  sprzęcik to:

DeviceName=SACGM1001 3.2.3
    DeviceVersionHW=Windows CE 5.0
    DeviceSerialNumber=C7839FFE83DEF3D63AA5F36E6E9D4B15
    DeviceUniqueID=AB3SJAJER2
    ApplicationVersion=7910
    ApplicationBuildNumber=9185

Problem polega na tym, iż po włączeniu GPSu nie działa na nim praktycznie żadna mapa próbowałem z Automapą TomTomem IGO8 (działało przez krótki czas teraz przestało). Dodatkowo po wejściu w panel kalibracji ekranu nie reaguje. Brak możliwości skalibrowania radia na szczęście działa prawidłowo i nie mam na razie takiej potrzeby. W zaistniałej sytuacji postanowiłem zaktualizować oprogramowanie GPS. Znalazłem w sieci link do nowszego oprogramowania niestety nie działa:
    http://www.selectronics.it/assistenza/firmware_ng505.zip

Na japońskiej stronie tak mi się wydaje, że jest nowsza wersja http://www.cyberfans.cn/bbs/viewthread.php?tid=48520&extra=&page=1
    Niestety nie mogę jej pobrać

Jeśli ktoś posiada jeden z powyższych plików proszę przesłanie na adres mb1001001(malpa)gmail.com najlepiej z opisem jak to zrobić krok po kroku

Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 11  
    mbrylski
    tak po pierwsze to ani radio ani strona nie są japońskie!
    ze strony cyberfans trzeba ściągać pliki za pomocą akceleratora pobierania namirobot, który działa ale chyba tylko w chinach.
    znajdź przede wszystkim model swojego radia najlepiej tu: Link
    I dopiero szukaj aktualizacji softu tu:
    Link

I nie bardzo wiem co masz na myśli mówiąc że nie możesz zkalibrować wyświetlacza powinieneś to zprecyzować może jakaś fotka.

A dane, które wymieniłeś to nie rodzaj twojego radia tylko wersja nakładki graficznej i win ce w module gps! i widzę że jest dość stara dlatego prawdopodobnie nie działają tobie w/w programy z mapami!

damon.irl jak już tu jestem a ty jeszcze się nie uporałeś ze swoim radiem to wgraj to:Link
    i powinno tobie śmigać bo to soft do radia z tej samej serii co twoje różnią się tylko obudową.
  • Poziom 10  
    Kafarafa dzięki za odpowiedz jestem w tej dziedzinie zielony. Mojej radyjko to XD-7258

Radio na systemie win ce 5.0 a GPS-odblokowanie Radio na systemie win ce 5.0 a GPS-odblokowanie Radio na systemie win ce 5.0 a GPS-odblokowanie

Radio na systemie win ce 5.0 a GPS-odblokowanie Radio na systemie win ce 5.0 a GPS-odblokowanie Radio na systemie win ce 5.0 a GPS-odblokowanie

Załączam kilka zdjęć mam nadzieję, że to pomoże w odnalezieniu odpowiedniego oprogramowania i będę mógł skorzystać z Automapy.
  • Poziom 11  
    mbrylski
    ściągnij ten plik rozpakuj, wrzuć na kartę SD nie więkrzą niż 2 GB bezpośrednio pliki :
    - sacgm.nb0
    - SACGM.bin
    - UPAPP.SRC
    - UPLOGO.bmp

Link masz link nie odpowiadam za uszkodzenia ale powinno być OK
  • Poziom 10  
    Kafarafa widzę iż wgrywanie nowego oprogramowania może zakończyć się niepowodzeniem. Aby temu zapowiedz chciałbym zrobić kopię zapasową obecnego oprogramowania. Czy jest taka możliwość jeżeli tak to jak to zrobić?
  • Poziom 11  
    na radiu ciężko o kopię ponieważ trzeba by rozkręcać radio i pajęczynką podłączać się przez activesync a same radio to juz pajęczynka ja do swojego radia wrzucałem dużo tego i mi nic się nie stało miałem też i soft który masz ty i właśnie przy auto mapie wywalało jakiś chiński błąd, kwestję wyboru pozostawiam tobie ale i tak ci nic nie działa to nie wiem w czym problem
    ja muszejakoś się zabezpieczyć żeby nie było że komuścoś kazałem poprostu i żeby nie było że to z mojej winy
  • Poziom 10  
    Rozumiem i jeżeli się nie uda to nie będę miał do nikogo pretensji.

Jeszcze jeden problem o którym pisałem wcześniej czyli kalibracja ekranu. Po wybraniu opcji calibrate zdjęcie czwarte lewy dolny róg pojawia się ekran jak na zdjęciu poniżej.
    Służy on do ustawienia ekranu dotykowego niestety nie reaguje na dotyk choć kiedyś reagował było to za czasów gdy IGO8 działało. Później bawiłem się w zmianą skórek i przy którejś wyskoczył błąd. Od tamtej pory IGO8 i kalibracja nie działają.

Mam nadzieję że po wgraniu nowego oprogramowania zaczną działać.

Kafarafa mam jeszcze jedną prośbę czy mógłbyś trochę dokładniej opisać procedurę wgrywania oprogramowania. Czy po wgraniu na kartę muszę wejść w GPS i dopiero wtedy zacznie się instalacja jak długo potrwa??

Jak już będzie po wszystkim to dam znać jak poszło.
  • Poziom 11  
    1. kartę wkładasz przy wyłączonym radiu
    2. włączasz je po włożeniu i przełączasz na gps (ale moduł gps działa już odrazu po włączeniu więc gdy przełączysz albo będzie ładował się system i dopiero rozpocznie się aktualizacja albo aktualizacja już będzie rozpoczęta ale nic się nie stanie przełączając bo przełączasz tylko źrudło obrazu i dźwięku do monitorka przyciski nie są podłączone do obsługi gps) aktualizacja rozpocznie się sama automatycznie
    3. trzeba czekać około 2 min aż pasek stanu dojdzie do końca po zakończeniu wyświetli się że zrobione ( i różnie może pojawić się nowy pulpit , stary pulpit lub jakby zawiecha) nie naciskać nic tylko trzeba wyjąć kartę
    4. wyłączyć radio
    5. wcisnąć reset przy wyłączonym albo odłączyć zasilanie odczekać chwilkę i włączyć zasilanie i zrobione
    6. i cieszymy sie nowym oprogramowaniem

apropos kalibracji trzeba dotykać na środek krzyżyka który sie przesówa a nie na te kółeczka z numerami, czytałem gdzieś na gpsunderground że jeżeli kalibracja nie działa uszkodzony jest ekran dotykowy a raczek precyzyjnie nakładka dotykowa na ekran bo budowa jest taka że znajduje sie ekranik lcd a na niego nałożony jest oddzielny element z taśmą do podłączenia (nakładka dotykowa na ekran).
  • Poziom 10  
    Jeszcze jedno pytanie czy do rozpoczęcia instalacji konieczne jest włożenie karty przy wyłączonym radiu? Ponieważ gdy je wyłączam panel przedni zasłania slot dla karty SD. Jedyna opcja to odłączenie prądu przy otwartym panelu i włączonym radiu jak na zdjęciu poniżej włożenie karty i ponowne włączenie prądu. Czy mogę tak zrobić?? A może jakieś inne propozycje??
  • Poziom 11  
    sorka zapomniałem że nie masz zdejmowanego panela, włóż poprostu karte przy włączonym radiu i jak masz przycisk reset to wciśnij go (znajduje się on prawdopodobnie u ciebie w tej małej dziurce za pierwszym od lewej) i włącz radio i dalej jak wyżej
  • Poziom 10  
    Kafarafa wielkie dzięki zrobiłem wszystko zgodnie z twoją instrukcją i wszystko działa tak jak się należy. Cała instalacja trwała może 30s po jej zakończeniu monitor zaczął dziwnie migać coś w rodzaju zawieszenia się ale po restarcie wszystko wróciło do normy. Przy pierwszym uruchomieniu pojawił się ekran kalibracji ekranu która przebiegła bezproblemowo. Główne menu GPS uległo zmianie jest tak jakby bardziej ergonomiczne. Została ułatwiona obsługa odtwarzacza mp3 w poprzedniej wersji odtwarzacz nie obsługiwał folderów i pod folderów. Wszystkie utwory znajdowały się w jednym folderze. No i oczywiście najważniejsza zmiana to na czym najbardziej mi zależało czyli Automapa śmiga aż miło:)

WIELKIE DZIĘKI.