Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przestała działać lodówka polar 176

ksza1 08 Cze 2009 22:03 3751 6
  • #1 08 Cze 2009 22:03
    ksza1
    Poziom 9  

witam

własnie przestała mi działać lodówka polar TS 176, przez te 20 lat działała bezaawaryjnie , a dziś w kuchni poczułem spaleniznę. Okazało sie że wywaliło bezpiecznik gniazdek elektrycznych, a powodem była lodówka. Włączyłem bezpiecznik, w lodówce świeci się lampka oświetlenia, ale niezałącza się agregat. Po odkręceniu puszki przy sprężarce, ściągnąłem wyłącznik rozruchowy sprężarki, to on tak śmierdział, miał wypaloną dziurę w plastikowej obudowie. Rozebrałem go , przeczyściłem styki, zamontowałem z powrotem , ale sprężarka dalej nie włącza sie. Nie jestem pewień czy po tym przypaleniu i oczyszczeniu jest sprawny, może próbować zastartować na krótko bez wyłącznika ? Czy jednak wszystko wskazuje na to że uszkodziła się sprężarka i lepiej dać sobie spokój z tą lodówką ?

0 6
  • #2 09 Cze 2009 20:55
    lopp
    Poziom 19  

Sprawdź wyłącznik nadmiarowy - powinien mieć "przejście". Ominąć można ewentualnie tylko wyłącznik nadmiarowy. Bez rozruchowego nie specjalnie "da radę". Sprawdź też czy masz prąd na dojściu do sprężarki bo może padł termostat choć osobiście stawiam na nadmiarowy co w konsekwencji może oznaczać uszkodzenie sprężarki.

0
  • #3 11 Cze 2009 19:05
    ksza1
    Poziom 9  

Dziękuję za rady. Po sprawdzeniu okazało sie wyłącznik nadmiarowy nie "ma przejścia" , podgiołem trochę jego styki tak że teraz zwiera i daje prąd i po włączeniu sprężarka działa i lodówka chłodzi. Jednak mam wrażenie że sama sprężarka zbyt mocno się nagrzewa. Na razie, po 2 godzinach pracy, lodówke wyłączyłem bo obawiam się że przy niesprawnym wyłączniku nadmiarowym padnie sprężarka. Jutro spróbuję kupić wyłącznik nadmiarowy i też ten rozruchowy ( mimo przeczyszczenia styków, nie wygląda najlepiej ) i chyba wtedy okaże się na ile jeszcze sprężarka jest sprawna.

0
  • #4 11 Cze 2009 19:16
    nares
    Specjalista AGD

ksza1 napisał:
    . Jutro spróbuję kupić wyłącznik nadmiarowy i też ten rozruchowy.

Niepotrzebny wydatek - sprężarka ma dość.

0
  • #5 15 Cze 2009 21:08
    ksza1
    Poziom 9  

Czy to że sprężarka ma dość wynika z tego że tak dość mocno się grzeje ?

0
  • #6 15 Cze 2009 21:21
    nares
    Specjalista AGD

ksza1 napisał:
    Czy to że sprężarka ma dość wynika z tego że tak dość mocno się grzeje ?

Aha.

0
  • #7 28 Mar 2011 13:58
    ksza1
    Poziom 9  

Po długiej nieobecności ...Uznałem po poradach że lodówka ma faktycznie dość i kupiłem nową . Zamykam temat

0