Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konkursy - wasze pomysły

Duduś74 08 Cze 2009 23:09 31800 57
  • Do tej pory w tym dziale odbyły się konkursy:

1. KONKURS - Hasło reklamowe elektroda.pl (2007 Wrzesień)
    2. KONKURS - wizualizacja loga elektroda.pl (2008 Kwiecień)
    3. KONKURS -elektroda.pl na oscyloskopie (2008 Czerwiec)
    4. KONKURS -instrukcje dla początkujących (2008 Sierpień)
    5. KONKURS - zjawiska "niewyjaśnione" w elektronice (2008 Listopad)
    6. KONKURS- kalendarz elektroda.pl (2008 Grudzień)
    7. KONKURS -warsztat elektrodowicza (2009 Czerwiec)
    8. KONKURS -warsztat elektrodowicza - Edycja druga (2010 Wrzesień)
    9. Konkurs Noworoczny - napisz pierwszą wiadomość w 2011 (laureaci: c2h5oh, grala1) (2011 Styczeń)
    10. Ciekawe zjawisko meteorologiczne regulamin rozmowy wyniki laureaci: Qbuś Marcin Sz. korrus666 DjDaniel11 (lipiec 2011)
    11. Konkurs techniczny Gra retro (październik 2011) ogłoszenie, rozmowy, rozmowy techniczne, wyniki
    12. Konkurs Noworoczny - napisz pierwszą wiadomość w roku 2012 laureat: maniek1818

Bardzo proszę w tym temacie zgłaszać pomysły konkursowe. Proszę pamiętać, że skupiamy użytkowników z różnych działów dlatego też konkursy powinny być dość ogólne.

:D

Temat jest czyszczony raz na jakiś czas z postów.
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Duduś74
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    Duduś74 napisał 4009 postów o ocenie 112, pomógł 64 razy. Mieszka w mieście Zgorzelec. Jest z nami od 2009 roku.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Przewinął się gdzieś wątek o tapetach z logo elektroda. Przydałaby się wreszcie na pulpit i na telefon jakaś ładna więc graficy mogliby się wykazać :).
    polprzewodnikowy
    Poziom 26  
    Hm, hm, hm... Może konkurs na najładniejszy warsztat/zaplecze/serwis? Myślę że pomysł by wypalił.
    satanistik
    Poziom 27  
    Konkurs na film z cyklu zrób to sam - na wzór Adama Słodowego. Proste urządzenie i film krok po kroku .Mogło by to zachęcić młodych do stawiania pierwszych kroków w tej dziedzinie zanim przejdą na stronę NEO. Mnie osobiście w dzieciństwie książka "Zrób to sam " inspirowała a teraz jedyne na co można liczyć to Spryciarze i ich "wysoki poziom".
    wąsaty
    Poziom 14  
    Skoro już było o grafice i o video, to może jeszcze jakiś konkurs muzyczny? :)
    Hokoczu
    Poziom 18  
    Może konstrukcja z określoną ilością elementów, lampowa, HV? Pomysł z robieniem "rzeźb" z elementów elektronicznych jest bardzo dobry.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    the-parkour
    Poziom 17  
    Może na najładniejszą dekorację świąteczną domu (oczywiście z wykorzystaniem elektroniki ;])
    wolek14
    Poziom 31  
    A może Elektrodowicze zmienią się w poetów? Np. konkurs na najśmieszniejszy wierszyk rymowany w tematyce forum?
    hvelektronik
    Poziom 19  
    Witam ostatnio wpadł mi pomysł na nowy konkurs często spotyka się na forum jak coś zrobić , wstawić jakiś element , zaprojektować , lub wyliczyć w programach wspomagających elektroników i tu jest możliwość stworzenia wideo kursów programów EDA , do tworzenia i testowania układów elektronicznych , projektowania zwrotnic , filtrów aktywnych, robienia pomiarów czy symulacji , oraz wiele innych rzeczy . Wiem programów jest mnóstwo i z tej wielkiej liczby aplikacji trzeba by było wybrać po kilka popularnych aplikacji w kilku kategoria.
    1.Programy EDA
    -Eagle tworzenie schematu , pyłki jedno stromej, dwu stromej, tworzenie biblioteki elementu .
    -Cadstara.
    -kicad
    -PROTEL
    2. Symulatory obwodów elektronicznych
    3. Programy do pomiarów lub wspomagające pomiary
    4. Do obliczenia transformatorów, filtrów aktywnych, zwrotnic , objętości kolumn .
    Na razie nie wiem dokładnie jakie programy powinny się znaleźć w tych 4 kategoriach może jakieś propozycje od szanownych kolegów .
    Myśle że takie kursy mogą być nagrywane programami to zgrywania obrazu pulpitu i opatrzone komentarzem słownym lub tekstowym a pliki z kursami mogły by być umieszczane na serwerze elektrody.
    Grzegorz Klim
    Poziom 13  
    czy ten temat jeszcze jest aktualny??? Bo ja bym miał pomysł na nowy konkurs: np. na najlepszy dowcip, czy też jakiś konkurs językowy, np. na przetłumaczenie jakiegoś fachowego słowa na inne języki...czy to może głupi pomysł???
    pawel01
    Poziom 24  
    Każdy co pisze na Elektrodzie ma komputer. Może konkurs na najlepsze stanowisko komputerowe, tak jak kilka postów wyżej ktos pisał.
    miku210
    Poziom 26  
    Może konkurs na polską konsolę na MCY7880 Z grą NFS Pacman Drift, na elementach prod. CEMI? ;)

Klik! :)
    daavid117
    Poziom 42  
    Hej, hej! Ja jestem jednym z ojców tego pomysłu! :D

Co do konkursów to konkurs na najciekawsze stanowisko komputerowe moim zdaniem byłby uczciwy. Drugi pomysł jaki z tego wątku mi się podoba to konkurs na wykonanie banerów elektroda.pl - też większość uczestników forum mogłaby wziąć udział. Kolejna edycja konkursu fotograficznego, tym razem pod hasłem "jesień" też jest chyba dobrym pomysłem.

Póki co nic autorskiego mi do głowy nie przychodzi, ale na pewno coś wymyślę.

PS. Nie zauważałem wcześniej tego tematu.

Edit:
    Hmm a konkurs na najciekawiej wyglądający pulpit (systemowy)? Chyba około 95% używa systemów ze środowiskiem graficznym ;).
    miku210
    Poziom 26  
    daavid117 napisał:
    Hej, hej! Ja jestem jednym z ojców tego pomysłu! :D

To może praca grupowa?
    misiupan
    Poziom 35  
    Np Gdańsk VS inne miasto? lub inne miasta?
    -grupa do 10 osób
    -czas na wykonanie powiedzmy 1 miesiąc
    -tematyka dowolna lub losowana, wykonanie wspólne grupowe
    -tajemnica wykonywanego projektu,aż do samego końca czasu na budowę.
    -głosowanie elektrodowiczów na najciekawszy projekt.
    miku210
    Poziom 26  
    Chodziło mi bardziej o grupy w których będą osoby z różnych miast. Ale pomysł według mnie dobry.
    And!
    Admin grupy Projektowanie
    Pomysł rywalizacji grup z miast, szkół, działów elektroda.pl
    jest ciekawy ale zebranie grupy i jej obsługa wydają się trudne organizacyjnie.
    daavid117
    Poziom 42  
    Tak sobie przejrzałem te banery elektrodowe i muszę stwierdzić, że są nieaktualne. Elektroda dzisiaj to już nie tylko elektronika (jako taka), ale również wszelkie branże mniej lub bardziej pokrewne. Działy KOMPUTERY SERWIS, SERWIS SAMOCHODY czy AUDIO I AKUSTYKA też są dość spore. Mam świadomość, że wszystko to można wepchnąć pod szyld "elektronika", ale większość ewentualnych odwiedzających (tych, którzy na banerek, czy podpis klikną) może wywnioskować, że jest to forum stricte elektroniczne. Tym bardziej, że wyświetlają się na tych banerach informacje: "elektronika", "schematy", "porady" - nie wskazują one na istnienie innych działów (no może ogólnikowo "porady" ;)).
    Dlatego też za stosowne uważałbym rozpisanie konkursu na nowe banery (w różnych rozmiarach) zawierające istotne informacje i oczywiście logo (oraz pierwotną kolorystykę) elektroda.pl.

PS. Żeby nikt nie pomyślał, że robię konkurs "pod siebie" - moje talenty artystyczno - graficzne naprawdę kuleją ;).
    daavid117
    Poziom 42  
    Przecież był taki konkurs ostatnio i to z niemałą "pompą" zorganizowany".
    osioł123
    Poziom 18  
    Jeśli tak to przepraszam. Umknęło mi, a i ostatnimi czasy na elektrode dużo nie wglądałem...
    szympek;)
    Poziom 20  
    Cześć.
    Sorki za odświeżanie ale są wakacje i zaproponowałbym zrobienie jakiegoś małego konkursu... Najlepiej na "przenośny sprzęt audio" bo jestem w trakcie budowy takiego cuda ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Ps. Gdzie można zdobyć info czy aktualnie są jakieś konkursy?? Wiem że zazwyczaj jest ogłoszenie na głównej ale może mi coś umknęło???
    And!
    Konkursy niecykliczne są dość mocno promowane,
    także łatwo je zauważyć, istnieje też temat:
    Aktualnie trwające konkursy

Mogę jedynie zdradzić, że aktualnie od dłuższego czasu trwają prace nad przygotowaniem konkursu startującego w okresie wakacyjnym.
    szympek;)
    Poziom 20  
    Cześć.
    Może by stworzyć jakieś cyklicznie ukazujące się konkursy?? np. co 3/4 miesiąc konkurs na najlepszy projekt diy??

A kiedy ten konkurs się zacznie i jaki będzie jego temat??
    witkor85
    Poziom 24  
    Może konkurs w stylu "nietypowe lecz praktyczne" czyli DIY. Każdy mógł by się wykazać pomysłowością i kreatywnością.
    szympek;)
    Poziom 20  
    And! napisał:
    Mogę jedynie zdradzić, że aktualnie od dłuższego czasu trwają prace nad przygotowaniem konkursu startującego w okresie wakacyjnym.

Noooo..... wakacje się kończą a WY (moderatorzy) w chu...steczkę [;)] lecicie :sm31:
    And!
    Łatwo jest krytykować, natomiast cóż nie zawsze wszystko się udaje.

W sprawę jest zaangażowana grupa osób,
    która bezinteresownie wypracowała bardzo wartościowe ustalenia.
    szympek;)
    Poziom 20  
    Rozumiem że nie zawsze wszystko wychodzi terminowo ale może udało by się ten konkurs jednak zrealizować...
    Jeżeli już to kiedy by się udało??
    szympek;)
    Poziom 20  
    Powiedzcie że w tym roku nie będzie też (miał być wakacyjny) konkursu świątecznego.
    Teraz już troszkę późno żeby coś zorganizować (ew. noworoczny)

Ogólnie: :cry: !! (o czapeczki :D )
    And!
    Nie wszystko da się zrealizować mimo najszczerszych chęci.

Na pocieszenie już wkrótce prosty i szybki mini konkurs:
    Konkursy - wasze pomysły