Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uciekający prąd Hyundai Lantra 1994 1.8

08 Cze 2009 23:31 2248 8
  • Poziom 10  
    witam,
    mam nietypowy problem, otóż ucieka mi prąd gdzieś na światłach, wnioskuję tak ponieważ po odłączeniu bezpiecznika głównego świateł który znajduje się w czarnej skrzynce pod maska pobieranie prądu na wyłączonym silniku ustaje... jak mogę szukać dalej prosiłbym o wskazówki:) za które będę ogromnie wdzięczny

Pozdrawiam Pakson
  • Poziom 36  
    Może coś jest podłączone pod ten obwód. Jakiś alarm, albo radio.
  • Poziom 10  
    baloniak3 no właśnie nie, radio mam podłączone całkiem osobno, alarmu nie mam, centralny zamek osobno jak również instalację gazową... co prawda wyłączam na noc ten bezpiecznik ale chciałbym ten problem rozwiązać:)
  • Poziom 36  
    No to zobacz, co nie działa po wyjęciu bezpiecznika. Może to być cos najmniej oczekiwanego. Może jakieś oświetlenie schowka, albo bagażnika. W niektórych autach jest oświetlenie przedziału silnika.
  • Poziom 24  
    Lampa posiada pewnie regulację elektryczną , pewnie któryś z serwomotorów ma uszkodzony pozycjoner i silniczek przez cały czas daje. Odłącz je i zobacz jak z prądem.
  • Poziom 10  
    już wiem co mi żre prąd:) po wielu kombinacjach sprawdzaniu wszystkich kabli, kabelków, jeden doprowadził mnie do alternatora:) i właśnie to on jest winowajcą a dokładnie po odłączeniu wtyczki pokazanej na zdjęciu pierwszym pobieranie prądu zanika, tylko za co odpowiada ta wtyczka w alternatorze??
    a tutaj wejście w alternatorze dla powyższej wtyczki...

Będę wdzięczny za podpowiedź:)
  • Poziom 10  
    może być coś nie tak w środku alternatora... chodzi mi o to że gdzieś przy skręcaniu obudowy mechanik przytrzasnął kabelek w środku i robi zwarcie??
  • Poziom 24  
    A to zmienia postać .... bezpiecznik nie był od świateł tylko od acc a więc urządzenia załączane stacyjką. Nie wiem co to za alternator ale w takim przypadku prawie w 90% winowajcą jest regulator(najczęściej znajduje się w alternatorze i jest jednocześnie szczotkotrzymaczem).
  • Poziom 10  
    no ale regulator napięcia miałem wymieniany na nówkę sztukę za którą zapłaciłem 150pln:( bo poprzedni odmówił posłuszeństwa całkowicie... kurcze i teraz nie wiem co zrobić czy kupić używkę alternatora czy dać rozebrać ten który mam...