Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uciekający prąd Hyundai Lantra 1994 1.8

08 Jun 2009 23:31 2311 8
 • Level 10  
  witam,
  mam nietypowy problem, otóż ucieka mi prąd gdzieś na światłach, wnioskuję tak ponieważ po odłączeniu bezpiecznika głównego świateł który znajduje się w czarnej skrzynce pod maska pobieranie prądu na wyłączonym silniku ustaje... jak mogę szukać dalej prosiłbym o wskazówki:) za które będę ogromnie wdzięczny

  Pozdrawiam Pakson
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 36  
  Może coś jest podłączone pod ten obwód. Jakiś alarm, albo radio.
 • Level 10  
  baloniak3 no właśnie nie, radio mam podłączone całkiem osobno, alarmu nie mam, centralny zamek osobno jak również instalację gazową... co prawda wyłączam na noc ten bezpiecznik ale chciałbym ten problem rozwiązać:)
 • Level 36  
  No to zobacz, co nie działa po wyjęciu bezpiecznika. Może to być cos najmniej oczekiwanego. Może jakieś oświetlenie schowka, albo bagażnika. W niektórych autach jest oświetlenie przedziału silnika.
 • Level 25  
  Lampa posiada pewnie regulację elektryczną , pewnie któryś z serwomotorów ma uszkodzony pozycjoner i silniczek przez cały czas daje. Odłącz je i zobacz jak z prądem.
 • Level 10  
  już wiem co mi żre prąd:) po wielu kombinacjach sprawdzaniu wszystkich kabli, kabelków, jeden doprowadził mnie do alternatora:) i właśnie to on jest winowajcą a dokładnie po odłączeniu wtyczki pokazanej na zdjęciu pierwszym pobieranie prądu zanika, tylko za co odpowiada ta wtyczka w alternatorze??
  Uciekający prąd Hyundai Lantra 1994 1.8
  a tutaj wejście w alternatorze dla powyższej wtyczki...
  Uciekający prąd Hyundai Lantra 1994 1.8

  Będę wdzięczny za podpowiedź:)
 • Level 10  
  może być coś nie tak w środku alternatora... chodzi mi o to że gdzieś przy skręcaniu obudowy mechanik przytrzasnął kabelek w środku i robi zwarcie??
 • Level 25  
  A to zmienia postać .... bezpiecznik nie był od świateł tylko od acc a więc urządzenia załączane stacyjką. Nie wiem co to za alternator ale w takim przypadku prawie w 90% winowajcą jest regulator(najczęściej znajduje się w alternatorze i jest jednocześnie szczotkotrzymaczem).
 • Level 10  
  no ale regulator napięcia miałem wymieniany na nówkę sztukę za którą zapłaciłem 150pln:( bo poprzedni odmówił posłuszeństwa całkowicie... kurcze i teraz nie wiem co zrobić czy kupić używkę alternatora czy dać rozebrać ten który mam...