Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy komputer pokaże usterkę klimy? Ford Galaxy

08 Cze 2009 23:55 6923 12
  • Poziom 11  
    Witam!!!

Piszę ponieważ chciałbym zapytać czy jest możliwość odczytania kodu błędu urządzenia które jest przyczyną nieprawidłowo działającej klimatyzacji po podłączeniu komputera diagnostycznego? Samochód to FORD GALAXY 1998r z silnikiem 2.3 16V. Klimatyzacja jest manualna. Problem z klimatyzacją polega na tym, że po jej włączeniu wszystko działa dobrze, mocno chłodzi. Po upływie kilku minut klima się wyłącza, za chwilę znowu włącza, mija chwila po czym kilka razy szybko się włącza i wyłącza i całkowicie przestaje chłodzić. Wymienione zostały wszystkie czynniki, napełniona na nowo freonem w ilości 950 +- 50. Filtr kabinowy nie jest zabrudzony.

Pomóżcie proszę, ciepło się robi a w samochodzie upał :/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 24  
    Sprawdź ciśnienie w układzie , za bardzo ci wzrasta. Przyczyny:
    1. Zapchana chłodnica - skraplacz (robalami błotem umyć na myjni)- jest przed chłodnicą samochodu więc z przodu
    2. Uszkodzony lub nie działający dodatkowy wentylator.
    3. wilgoć w układzie , do wymiany osusacz
    4. termostatyczny zawór rozprężny ( ta kostka przy wejściu do parownika-najczęciej widoczna w miejscu wchodzenia przewodów ciśnieniowych do wnętrza samochodu) charakterystyczne nadmierne oblodzenie wskazuje na uszkodzenie zaworu.
    5. termopara czujnika oszronienia ( przerwa, błędne wskazania do komp.)
    6. elektronika
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 11  
    Z tego co udało mi się zauważyć to przewód od termopary wchodzi do takiej zalanej kości, to prawdopodobnie jakiś przekaźnik. Słychać jak to w nim się coś rozłącza problem w tym że nie wiadomo gdzie idą przewody od tego ustrojstwa bo wchodzą gdzieś pod deskę i chyba nie ma możliwości podmiany tego. Czy jeśli zaprowadzę auto do elektronika samochodowego to na kompie wyjdzie co jest uszkodzone? Pytam bo do jego zakładu mam ze 40km i dwa tyg wcześniej muszę się umówić.
  • Poziom 34  
    Tester odczyta usterkę,jakby co.
  • Poziom 33  
    w twojej manualnej klimie pozostaje szukanie usterki metodą sprawdzania elementow
  • Poziom 43  
    Nie masz co jechac na komputer,nic nie pokaze bo preso. jest typowo mechaniczny(zwierno/rozwierny)a sterownik wentylatorow to zwykly blok z przekaznikami.Jedynie po wlaczeniu klimy idzie sygnal do ECU silnika o zwiekszeniu obciazenia,tyle.Wentylatory skraplacza(chlodnica klimy) dzialaja po wlaczeniu klimy?
  • Poziom 11  
    Tak działają, na początku wszystko wszystko ładnie chłodzi ale po chwili rozłączana jest sprężarka. Słychać tylko jak jak przekaźniki klepią gdzieś w kabinie.
  • Poziom 43  
    Pojedz na serwis klimy na podglad cisnienia,wyglada na problem z wysokim.Mam na mysli wiatraki na chlodnicach,nie dmuchawe w kabinie,dzialaja?
  • Poziom 11  
    Wszystko robiłem z gościem w serwisie, ale po całym dniu szukania przyczyny rozłożył ręce i powiedział żeby przyjechać kiedy indziej. Ciśnienie jest ok. Wiatraki na skraplaczu działają.
  • Poziom 43  
    To niech gosc z serwisu sprawdzi zasilanie przez presostat(plusy)Trzeba zmostkowac piny odpowiadajace za zasilanie kompresora i zaobserwowac,czy sprezarka bedzie sie nadal wylaczac.Nalezy zmostkowac piny 1 i 2(opisane na wtyczce presostatu)
  • Poziom 11  
    a możesz mi powiedzieć gdzie znajduje się presostat?
  • Poziom 43  
    Pod prawym nadkolem,przy osuszaczu(przed prawym kolem,za plastikowym fartuchem).Dobrze widoczny z kanalu
  • Poziom 1  
    witam wszystkich mam podobny problem i nie mogę go zdiagnozować
    :cry:
    myk się zaczął od tego
    sharan 2003 tdi model silnika ASZ
    klima tronik dwu strefowy po kupnie nie dział klima rok przejeżdżony na nie nabitej klimie i nadeszła chwila ciepła i trzeba zrobić bo czarny lakier i czarne szyby taka afrykańska mućka
    pierwsze nabicie klimy sukces 3 dni z podróżą od pseudo mechanika
    drugie nabicie klimy dzień z podróżą (masakra test automatem do klimy klima szczelna gazu niema ):cry:
    klient zmarszczony -170zł mniej w kieszeni
    trzecia próba znajomy mechanik
    test szczelności ok nabicie klimy klima hasa 6 stopni w środku oki
    i się zaczęło niskie ciśnienie 2,5-3,5 bara na wolnych obrotach
    wysokie ciśnienie chwila po odpaleniu klimy 15bara 1-2 póżniej 30bara a chwilę później brak skali max (panika bo rozsadzi)
    wymiana zaworu rozprężnego i wymiana osuszacza
    ciut lepiej niskie ciśnienie 2,5-3,5 bara na wolnych obrotach
    wysokie ciśnienie chwila po odpaleniu klimy 15bara 1-2 móżniej 25bara
    rozebranka wszystkich przewodów wydmuchanie chłodnic przewodów skraplaczy sprawdzenie stanu oleju w kompresorze i wymiana
    i dalie nic skączyłem wczoraj o 3 rano (pomocyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!)
    ale o trzecie była myśl szlauch woda klima odpalona i lejemy na chłodnicę i wszystko działa ciśnienia się uspokoiły czy dobrze woskuję że chłodnica zapchana wiatrak działa na 3 zakresy chłodnica przedmuchana z robactwa
    proszę kogoś o rozsądną poradę