Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel astra f x14nz duże spalanie paliwa

09 Jun 2009 00:42 14023 26
  • Level 10  
    W związku że kiedyś pisałem o problemach w temacie z innym silnikiem postanowiłem opisać przypadek od początku
    Proszę prezesów o wyrozumiałość i pozostawienie tematu

Samochód: Opel astra F bez instalacji gazowej
    Silnik: X14NZ
    Rok: 1997

Pewnego dnia nagle samochód dostał apetyt na paliwo nie sprawdzając błędów zakupiłem mu nową sondę (mój błąd) no ale w takich wypadkach tak czasami bywa. Problem pozostał a w kieszeni ubyło parę złotych. Następnym przedsięwzięciem był zakup świec, kopułki, palca, termostatu, filtra paliwa, czujnika położenia przepustnicy, czujnik wentylatora, czujnik temperatury płynu chłodniczego. I dalej bez zmian spalanie 10l/100km przy bardzo oszczędnej jeździe gdzie kiedyś było 5l/100km (styl i droga ta sama). No i postanowiłem wybrać się na komputer. Po sprawdzeniu dowiedziałem się nie ma żadnych błędów. Następnym krokiem był zakup interfejsu pod AutoScanner-a .Czekając na interfejs postanowiłem przebadać przewody paliwowe, cewkę, styki masy. I w końcu doczekałem się na przesyłkę po sprawdzeniu mojego samochodu załamałem ręce w dwóch pojazdach wszystko podobnie a w jednym spalanie 6l a w moim 10l w piątek jestem umówiony w ASO ale mile widziane jakieś propozycje

Nowe:
    Świece, kopułka, palec, termostat, sonda, czujnik położenia przepustnicy, czujnik wentylatora, czujnik temperatury płynu chłodniczego,
    Sprawdzone:
    Przewody paliwowe i podciśnienia, układ wydechowy, cewka zapłonowa, styki masy silnika cewki komputera, kompresja po 13barów, pompa przelała 1,4litra w ciągu 60sekund zamiast 1,5l a zaślepiona pokazała 1,9bara i w obwodzie 0.8bara i tu pytanie bo w etech-u pisze że ma mieć 2.3-3bara a w innych że 0.76bara, na powrocie 0.4bara ze spadkiem do zera po zgaszeniu samochodu,
    Wymienione ze sprawnego opla
    Czujnik map, wtrysk,

Opel astra f x14nz duże spalanie paliwa Opel astra f x14nz duże spalanie paliwa

moje typy to sterownik lub pompa paliwa (a szkoda wydać 500zł na pompę jak nie mam pewności)
  • TespolTespol
  • Level 36  
    Po Twoim poście widać, że lubisz wydawać, więc nie krępuj się i wymieniaj dalej. Po co sprawdzać...?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A ktoś sprawdził opory toczenia pojazdu?

Dodano po 22 [sekundy]:

Analiza spalin zrobiona?
  • Level 10  
    balonika3 wrote:
    Po Twoim poście widać, że lubisz wydawać, więc nie krępuj się i wymieniaj dalej. Po co sprawdzać...?

Lubię jak jest wszystko sprawne, a wydatek na części jakie dałem to powiedzmy 350-400zł w porównaniu ze stratami na paliwie to wydaje mi się niewielka suma (oczywiście nie licząc interfejsu, lampy stroboskopowej, miernika ciśnienia i innych paru drobiazgów). Już wyczerpały mi się pomysły co dalej sprawdzać.
  • TespolTespol
    Pytałem o coś....
  • Level 10  
    Pawel wawa wrote:

Dodano po 22 [sekundy]:

Analiza spalin zrobiona?

Więc już odpowiadam obecnie analizy spalin nie zrobię bo do testów wymontowałem jak się później okazało sprawny katalizator a wspawałem kawałek rurki więc czeka mnie ponowne jego wspawanie.

Jeżeli chodzi o opory toczenia to przyznam się bez bicia że nie przyszło mi to do głowy więc zaraz sprawdzę dzięki za sugestię
  • Level 10  
    Myślę ,że to 100% sonda lambda
    wos8 wrote:
    Myślę ,że to 100% sonda lambda

Nie masz nic do powiedzenia to zamilcz :)
  • Level 10  
    a czy wimieniłeś na orginał GM lub ngk
  • Level 10  
    to nie mędrkowanie tylko sugestie chciałem być pomocny
    Tu panuje zasada, nie wiem - nie piszę. Wprowadzasz ludzi w błąd, zobacz PW.
  • Level 10  
    sonda za 120 zł nie jest to orginał też mnie zainteresował wykres z sondy bo nie jest "idealny" ale sprawdzałen na innym oplu i był jeszcze gorszy a u niego spalanie w normie wiec wydaje mi się ze to nie wina sondy

A mam jeszcze pytanie jakie powinno być prawidłowe ciśnienie pompy paliwa bo etech podaje 2,3 do 3bara a autodata 0.76bara a po zamiennikach pompy doszedłem że 0,76 już sam nie wiem
    Skąd masz informację:
    1. sonda za 120 zł.
    2. spalanie w normie
    Piszesz dalej" wydaje mi się,że to nie wina sondy" tymczasem kilka postów wyżej "Myślę ,że to 100% sonda lambda"

Pytam o co chodzi?
  • Level 10  
    Pawel wawa wrote:
    Skąd masz informację:
    1. sonda za 120 zł.
    2. spalanie w normie
    Piszesz dalej" wydaje mi się,że to nie wina sondy" tymczasem kilka postów wyżej "Myślę ,że to 100% sonda lambda"

Pytam o co chodzi?

1. sonda za 120 zł. - bo sam ją kupowałem
    2. spalanie w normie - w innym oplu którego wykres był był dużo gorszy a spalanie miał w normie wiec napisałem że to nie wina sondy

"Myślę ,że to 100% sonda lambda" - tego to ja już nie napisałem tylko kolega wos8

Pawel wawa wrote:

Więc teraz sprawdziłem myślę że o to Ci chodziło koła tylne "zero" oporu koła przednie jak wiadomo odczuwalny minimalny opór ale wydaje mi się że jest to w normie (porównywałem z innym samochodem)
    jeszcze raz dzięki za wskazówkę
    olot3 przepraszam, ale pomyliłem Cię z kolegą wos3, Tobie zaś starałem się pomóc. Wybacz roztrzepanemu koledze.
  • Level 10  
    Nic się nie stało. Dalej szukam odpowiedzi ile powinna barów dać pompa paliwowa na silnik X14NZ
  • Level 13  
    Według danych katalogowych ciśnienie paliw powinno wynosić ok 0.76 bara. O ile dobrze pamiętam to tam jest Multek to takie ciśnienie powinno być.
    Pozdrawiam
    Tomek
    dokładnie tak jak napisał poprzednik, potwierdzam!
  • Level 10  
    czyli jednak w eTechu jest błąd a w autodacie jest ok

Moja pompa zablokowana manometrem ma 1,8 a obiegu 1bar,
    na powrocie ma 0,4bara a po zgaszeniu spada do zera w przeciągu 60sekund przepompowała zamiast 1,5l tylko 1,4 i tu pytanie czy duże spalanie może powodować ta pompa ???
    nie
  • Level 10  
    To pozostał mi już chyba tylko sterownik. a mam jeszcze pytanko jak wygląda zmiana sterownika chodzi mi oczywiście o immobilizer
    najprościej immo off ze sterownika albo cały komplet wsadzić. Ale u Ciebie to nie sterownik.
  • Level 10  
    może masz jakieś pomysły bo mi się już wyczerpały

komplet czyli komputer, pierścień czy jak się to zwie, i pestkę dobrze myślę?
  • Level 10  
    Wiec byłem dzisiaj w ASO po badaniach dowiedziałem się że samochód jest sprawny i nie mają pomysłu dlaczego jest takie spalanie

zamieszczam wydruk pomiaru spalin

Opel astra f x14nz duże spalanie paliwa

jestem ciekaw co jeszcze powinienem sprawdzić
  • Level 14  
    Ten typ tak ma po prostu. Spalanie według producenta w mieście to 10,6l na setkę. Na pełnym baku w mieście robi gdzieś 500-600km. Matka taką asią jeździ 7 lat i spalanie w mieście zawsze na poziomie 10l.

Astra Classic Sedan X14NZ 2000r. Przebieg rzeczywisty 103tys. km.
  • Level 1  
    mam ten sam problem ze swoją astrą typ silnika i pojemność identyczna,wymieniłem sondę i dalej to samo więc daj spokój sobie z lambdą bo to na pewno nie wina sondy.