Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LCD Technika 32" chassis 17MB22-2 wyłącza się

Piasecki Bogusław 09 Jun 2009 11:10 12938 12
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Telewizor z TESCO nie naprawiony przez ich serwis. Włącza się chwilowo i natychmiast przechodzi do standby. Zasilacz i inwerter raczej wykluczam bo po zmianie wsadu z bazy elektrody, już się nie wyłącza. Na czystej pamięci nie działa wcale. Teraz mam OSD bardzo ciemne i po rosyjsku, przy nastawach jest tylko ramka. Może ktoś ma pewny wsad do tego wynalazku ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Wsad zainstalowany, włącza się tylko chwilowo, zatem bez zmian.
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Wykorzystałem wsad z elektrody dla TV Goodmans LD3265D chasiss 17MB22-2 procesor VCT6953GB3. Sprzęt działa i nie wyłącza się, problemem jest OSD ( rosyjskie ) i bez koloru, podczas regulacji mam tylko czarną ramkę.
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Następny wsad przetestowany, ale jest tak samo w jakim stanie trafił do naprawy. W miarę poprawnie działa tylko jeden program i stąd wnioskuję o sprawności elektroniki a przyczyna leży w oprogramowaniu. Czy jestem w błędzie ?
    lisek
    Service technician RTV
    A sprawdzałes co masz po AV?
    -jaka jakość . osd...itp

p.s
    Na tym ch. jest np.
    UNIWERSUM > MODEL; FT-LCD8176 typ 17MB22-2
    HITACHI E153302 26" LCD
    Waltham tv2610hdv
    LOGIK LOG32LW782
    SEG LCD TV 32755
    TV LCD Technika 32" chassis 17MB22-2 wyłącza się
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Na AV efekt ten sam jak przez głowicę.
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Autor postu wymienił płytę główną i nie zlokalizował ostatecznie usterki. Koszt takiej naprawy jest nie do przyjęcia, ASWO PL sprowadza takie na zamówienie: "VS20371984 17MB222 HITACHI MAINBOARD" w cenie około tysiąca złotych.
    Piasecki Bogusław
    Level 24  
    Znalazłem wreszcie rozwiązanie problemu, a jest nim zasilacz. Wystarczyło wymienić dwa kondensatory C877 i C878 oba 15nF630V. Zasilacz wykluczyłem wcześniej bo po zmienie wsadu przestał się wyłączać i stąd błędne wnioski. Wszystkim za pomoc serdecznie dziękuję.