Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD Technika 32" chassis 17MB22-2 wyłącza się

09 Cze 2009 11:10 12737 12
  • Poziom 24  
    Telewizor z TESCO nie naprawiony przez ich serwis. Włącza się chwilowo i natychmiast przechodzi do standby. Zasilacz i inwerter raczej wykluczam bo po zmianie wsadu z bazy elektrody, już się nie wyłącza. Na czystej pamięci nie działa wcale. Teraz mam OSD bardzo ciemne i po rosyjsku, przy nastawach jest tylko ramka. Może ktoś ma pewny wsad do tego wynalazku ?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 24  
    Wsad zainstalowany, włącza się tylko chwilowo, zatem bez zmian.
  • Poziom 24  
    Wykorzystałem wsad z elektrody dla TV Goodmans LD3265D chasiss 17MB22-2 procesor VCT6953GB3. Sprzęt działa i nie wyłącza się, problemem jest OSD ( rosyjskie ) i bez koloru, podczas regulacji mam tylko czarną ramkę.
  • Poziom 24  
    Następny wsad przetestowany, ale jest tak samo w jakim stanie trafił do naprawy. W miarę poprawnie działa tylko jeden program i stąd wnioskuję o sprawności elektroniki a przyczyna leży w oprogramowaniu. Czy jestem w błędzie ?
  • Spec od monitorów
    A sprawdzałes co masz po AV?
    -jaka jakość . osd...itp

p.s
    Na tym ch. jest np.
    UNIWERSUM > MODEL; FT-LCD8176 typ 17MB22-2
    HITACHI E153302 26" LCD
    Waltham tv2610hdv
    LOGIK LOG32LW782
    SEG LCD TV 32755
    TV LCD Technika 32" chassis 17MB22-2 wyłącza się
  • Poziom 24  
    Na AV efekt ten sam jak przez głowicę.
  • Poziom 24  
    Autor postu wymienił płytę główną i nie zlokalizował ostatecznie usterki. Koszt takiej naprawy jest nie do przyjęcia, ASWO PL sprowadza takie na zamówienie: "VS20371984 17MB222 HITACHI MAINBOARD" w cenie około tysiąca złotych.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Alternatywą do zakupów w takich hurtowniach są aukcje, na jednej kupiłem Hitachi LCD 37" sprawny na tej MB ze zbitą matrycą za 150zł.
  • Poziom 24  
    Znalazłem wreszcie rozwiązanie problemu, a jest nim zasilacz. Wystarczyło wymienić dwa kondensatory C877 i C878 oba 15nF630V. Zasilacz wykluczyłem wcześniej bo po zmienie wsadu przestał się wyłączać i stąd błędne wnioski. Wszystkim za pomoc serdecznie dziękuję.