Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisnienie w oponach Golf II GTi 1,8

Merl 09 Cze 2009 12:34 2954 3
  • #1 09 Cze 2009 12:34
    Merl
    Poziom 2  

Mam Golfa II GTi i zalozone w nim przez poprzedniego wlasciciela opony 195/50 R15. Zastanawia mnie od dluzszego czasu jakie powinno byc wlasciwe cisnienie. Jezdze na 2,2 bar przod i 2,0 bar w tylnich, ale opony wydaja sie jakby sflaczale. Moglby ktos wspomoc jakas porada? Bede bardzo wdzieczny.

0 3
  • #3 09 Cze 2009 13:39
    Merl
    Poziom 2  

Nie ma tu co prawda cisnienia dla opon 195/50 R15 ale mysle, ze dam rade sie jakos odniesc do podanych wartosci. Dzieki wielkie za pomoc.

Jeszcze jedna rzecz. Nie wiem czy kiedykolwiek ktos mial z tym problem ale kto pyta nie bladzi ;-]
    Strasznie denerwuje mnie opadajaca boczna szyba. Podczas jazdy zaczyna uderzac i sie trzasc co nie jest zbyt fajne, zwlaszcza na wroclawskich drogach, ktore nie naleza do zbyt rownych ;) Ktos wie jak temu zaradzic?

0
  • #4 09 Cze 2009 13:54
    ArekKaz
    Poziom 9  

w sprawie ciśnienia.......
    Seryjnie to auto ma opony 175/70r13 lub 175/65r14.Te opony które masz założone są ich odpowiednikiem. Ciśnienie jakie powinieneś mieć w oponach masz na naklejce na słupku po otwarciu drzwi lub na klapce wlewu paliwa. Do wartości podanej przez producenta zalecam dodać 0,1-0,2 atmosfery. Spowodowane to jest dużo szerszą oponą.Zależne też to jest od tego czy jeździsz po mieście czy na trasie i od wagi pojazdu (1 osoba - 4 osoby plus bagaż itp... ) Zasada jest taka im szybciej jeździsz,im cięższe auto tym większe ciśnienie.To ,że wydają Ci się sflaczałe? Zależy to od twardości i konstrukcji boku opony. Ciśnienie jest ciśnieniem i resztą się nie przejmuj.Pozdrawiam...

0