Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A110-293 - po zalaniu pianką czyszczącą

kopier 09 Jun 2009 13:00 1816 2
    kopier
    Level 13  
    Witam.
    Czyscilem klawiature w swoim laptopie (jak w temacie) pianka do obudow i niestety przestaly dzialac mi niektore przyciski w klawiaturze. Poszedlem do serwisu i powiedzieli mi ze zalana (tak jak sie spodziewalem zreszta). Krzykneli koszt wymiany 300zl, troche sporo, szczegolnie ze nowa to koszt ponizej 100zl.
    Mam pytanie jak sie dostac do tej klawiatury zeby ja wymienic, ewentualnie czy da sie ja wyczyscic po takim zalaniu i czym. Moze macie jakas serwisowke.
    Notbookow nigdy nie rozbieralem, ale 7 lat pracowalem w serwisie kopiarek, drukarek i komputerow wiec manualnie pojecia "troche" mam. Wyksztalcenie tez techniczne, eletrniczno-informatyczne ;). Udzielalem sie zawsze na forum Kopiarek bo tam mialem najwieksze doswiadczenie ale tym razem sam potrzebuje fachowej pomocy :).
    Bede wdzieczny za wszystkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    mat_ed
    Level 43  
    http://repair4laptop.org/disassembly_toshiba.html
    Tutaj sprawdź jak dostać się do klawiatury. Nie wiem czy jest tam konkretnie Twój model, ale są zbliżone, co na pewno ułatwi sprawę.
    Z wymianą bym się wstrzymał, a wcześniej posłużył się wyszukiwarką na forum, gdyż temat mycia klawiatury po zalaniu, został bardzo szczegółowo omówiony.
    kopier
    Level 13  
    Dzięki za link. Wyjęcie klawiatury okazało się banalnie proste. Poczytałem trochę o czyszczeniu ale nie znalazłem nic jak długo trzeba moczyć tą klawiaturę w izopropanolu a później jak długo suszyć. Dodatkowo mam tez pytanie czy trzeba zdejmować wszystkie przyciski i rozklejać te warstwy czy wystarczy wymoczyć i wysuszyć.
    Dzięki z góry za wskazówki.