Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W202 rok '95 - Czujnik Cisnienia Klimatyzacji

Beregost 09 Cze 2009 14:04 6342 7
  • #1 09 Cze 2009 14:04
    Beregost
    Poziom 9  

Witam jestem tu nowy dlatego na poczatek sie przywitam. Teraz przedstwaie moj problem z ktorym borykam sie juz jakis czas. Otorz w mojej gwiezdzie nei wlancza sie klima a jak sie wlonczy to na chwile po czym sie wylonczy i tak w kołko. juz mnei palec bpli od wlanczania jej na na nowo. Chodzi tu o przycisk EC. nie lubie jak sie swieci. Wiec zaczolem sprawdzac wszytko po koleji co moglo by sie zepsuc. A zaczolem od naladowania klimatyzacji. Jest szczelna i pelna. A kompresor nadal sie nie zalancza i nei pracuje tak jak ma pracowac. Wiec sprawdzilem wszytkie przekazniki i bezpieczniki... wszytko jest ok tylko jeden bezpiecznik byl spalony na przekazniku biegu pierwszego. wiec wymienilem i nadal nic. Wrescie zawiesilem sie nad osuszaczem i tym czujniku ktory jest w niego wkrecony. Jak wyciagne wtyczke 3 pin to klima sie wogole nei zalancza ale dziala wentylatory na chwile oczywiscie bo same sie zaraz wylaczaja. I tu nastepuej pytanei jak sprawdzic ten czujnik jakie on ma miec parametry ile omów i kiedy? Pewnei jak jest pelno czynnika to rezystancja powinna byc zerowa a jak pusto to max czy tak? Czy nie? jezli juz dowiem sie ze jest zepsuty to jak zmostkowac ten czujnik na czas zakupu nowego... Sa trzy przewody teraz jak je polaczyc zeby kompresor sie zalaczył.... dzieki i czekam na info

0 7
  • #2 09 Cze 2009 20:35
    Heniek1234
    Poziom 15  

witam mozna go zasymulowac potencjometrem oklo 5k zabezpieczyc 100 om sprawdz cz zalaczy wentylatory wazne znajdz tylko zas mase wyj na slizgacz podaj wyj regulacja potencjometr lewo prawo lekko powinna zal sprezarke + wentylatory

0
  • #3 11 Cze 2009 18:37
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Heniek1234 napisał:
    witam mozna go zasymulowac potencjometrem oklo 5k zabezpieczyc 100 om sprawdz cz zalaczy wentylatory wazne znajdz tylko zas mase wyj na slizgacz podaj wyj regulacja potencjometr lewo prawo lekko powinna zal sprezarke + wentylatory

Mniej-więcej wiem jak ten układ wygląda - ale o co Tobie chodzi to NIE WIEM KOMPLETNIE...

Tu jest schemat:

http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Mercedes-Benz/1995/C220/SYSTEM%20WIRING%20DIAGRAMS/5288.pdf

czujnik ciśnienia jest na dole, lekko na prawo.

0
  • #4 18 Lip 2010 00:57
    hmpbmw
    Poziom 1  

sorki za odgrzebanie tematu .. ale mam dokladnie tensam problem ...moze jakies nowe pomysly ?..i pytanie do autora czy wymiana czujnika pomogla ?

0
  • #5 21 Lip 2010 14:24
    Beregost
    Poziom 9  

nie... ponieważ to nie czujnik był.... całkiem co innego, coś co nikomu nie przyszło do głowy... jedynie co mi zostało to super czujnik który mogę sprzedać w bardzo dobrej cenie!!!!

0
  • #6 15 Sty 2013 16:56
    Beregost
    Poziom 9  

Dla ułatwienia i dla wszystkich ciekawych... sprawcie sobie ładowanie podczas tego rozłączania klimy... bo jeśli macie skoki napięcia sprzęgle sprężarki to wam będzie rozłączało cały czas... Ja miałem problem w uszkodzonym napinaczu paska wieloklinowego.. po wymianie napinacza i paska wszystko wróciło do normy. Otóż nikt nie zwraca uwago czy pasek pracuje czy napinacz dobrze naciąga pasek czy nie... a u mnie ślizgał się na alternatorze i stąd miałem skoki napicia i rozłączało mi klimę... Pozdrawiam i życzę powodzenia w naprawach. Jeśli komuś pomogłem to się ciesze...

0
  • #7 16 Sty 2013 10:48
    Gerri
    Spec od Mercedesów

To nie jest Kolego wina skoków napięcia. Po prostu przekaźnik załączania kompresora klimy ma czujnik poślizgu paska. W przypadku luźnego paska kompresor wyłączy się krotko po załączeniu klimatyzacji.

0
  • #8 22 Lip 2014 00:32
    Beregost
    Poziom 9  

A gdy pasek jest za mocno napięty? to jak działa ten czujnik?

0