Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znikła zawartość całego dysku - system chce go formatować

okcaj 09 Cze 2009 19:05 2777 15
  • #1 09 Cze 2009 19:05
    okcaj
    Poziom 9  

Kupiłem dysk Samsunga żeby zgrać na niego odzyskaną zawartość trzeciego fizycznego dysku w moim komputerze, najpierw miałem problemy z dodaniem go do WIN2k, potem z formatowaniem, poradziłem sobie przy użyciu estool spod DOSa. Dysk HD 250HJ, NTFS, wczoraj system jak to czasem ma w zwyczaju zresetował samoistnie m.in. podczas ściągania pliku, po sprawdzeniu błędów i ponownym uruchomieniu Win jeszcze raz zapodałem ściąganie a jako miejsce docelowe podałem ten dysk, po jakimś czasie pojawia się okienko z transferem pliku z tempa, zagladam na dysk żeby plik rozpakowac a tam jest tylko jeden i to inny plik który wgrałem na dysk dzień czy dwa wcześniej! Wszystkie foldery i pliki które trzymałem tam odzyskane zniknęły!!!! Załamka! We włąściwościach dysku niby wszystko ok, system prawidłowo pokazywał zajęte/wolne miejsce. Wyłączyłem komputer i włączyłem na nowo i już tym razem opis dysku (Nowy) znikł, a system nie może na niego wejść podając komunikat że trzeba go sformatować...ponieważ to druga taka przygoda w ciągu ostatnich miesięcy ręce mi opadają, tym bardziej że straciłem wszystko co udało mi się odzyskac z dysku który znikł w podobny sposób, (wtedy na nieszczęscie dopuściłem do chkdsk przez system)
    dołączam zrzut z DMDE oraz 100 sektorów i bardzo proszę o pomoc

0 15
  • #3 10 Cze 2009 12:28
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 10 Cze 2009 19:26
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 10 Cze 2009 20:04
    okcaj
    Poziom 9  

wszystkie powyższe fragmenty podam jak tylko wróce z pracy do domu :-) bardzo dziękuje za zainteresowanie
    a więc po kolei podaję sektory ;-) mam nadzieję że tam znajduje sie odpowiedź w jaki sposób można przywrócić stan sprzed resetu
    btw. jeden plik niestety nie daja sie załączyć bo : Przepraszamy ale taki sam plik już istnieje w systemie! Poniżej znajduje się link do wiadomości, gdzie znajduje się ten sam plik - skopiuj i wklej go do swojej wiadomości zamiast załączać ten sam plik
    zmieniałem nazwę ale to nic nie daje :-(

0
  • #7 10 Cze 2009 23:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 10 Cze 2009 23:30
    okcaj
    Poziom 9  

czytałem, kilka razy żeby zrozumiec możliwie jak najdokładniej tekst w nim napisany, gdyż jako niespecjalista kojarzę fakt istnienia mtf, z tym że wydawało mi się że mtf mirror to nic innego jak kopia bezpieczeństwa mtf zlokalizowana gdzieś pośrodku sektorów...a nadpisanie to wina systemu, który koniecznie wymienie na xpka bo mam już dosyć niespodziankowych resetów

0
  • #9 11 Cze 2009 00:02
    okcaj
    Poziom 9  

FAQ - NTFS czytałem już wcześniej;-) ciekawie podany kawał wiedzy poparty przykładami...jeśli dobrze myśle to....trzeba przerobić cały kawał mtf korzystając z mirrora??? czy też nadpisanie mtf oznacza że pojawił się plik który zmodyfikował zapis struktury plików? Btw. szukam analogii w systemie FAT, klastrach itp, NTFS niby lepszy system a już drugi raz padł kompletnie...:-(
    no i mam takie pytanie - na jakiej podstawie DMDE widzi poprawna strukturę katalogu folderów i plików oraz ich rozmiary?

0
  • #10 11 Cze 2009 00:22
    okcaj
    Poziom 9  

no to teraz rozumiem, nic nie da się zrobić, mam pecha :-(
    dziękuje bardzo za poświęcenie mi czasu i wyjasnienia

Cytat:
    to ze w jeden moment kolego przeskanował dysk to jest po prostu nie możliwe w takim przypadku, lub to co kolego podawał nie było wiarogodnym !

tyle że ja nie przeskanowałem dysku! nawet jednego %! ustawiłem mały fragment 0-100 kiedy nie wiedziałem jak to zrobic żeby podać i wkleić na forum, potem poprzez open volume wszedłem i zobaczyłem całą strukturę folderów i plików! Szczerze powiem że ucieszyłem sie na ten widok bardzo i pomyslałem że gdzies te wszystkie informacje musza być skoro DMDE je doskonale widzi - dodam- bez jakiegokolwiek skanu poza tym co napisałem!!!
    A pomocy potrzebuję! z tym że moje doświadczenie w tym temacie jest zerowe

0
  • #11 11 Cze 2009 00:57
    okcaj
    Poziom 9  

więc zapewne nic odkrywczego nie napiszę ale - jak skanowało mi 0-100 i wszedłem w volume to miałem widok na cała strukturę, a wszystkie znaczki folderów czy plików były z małym czerwonym znaczkiem zapytania, ale było kompletna lista drzewa dysku J: , a teraz przez kilka minut skanowało mi kawałek troche wiekszy i....wchodze w volume a tu dwa foldery - kosz i i jakis jeszcze ...reszty brak...różnica taka że da sie wejśc w foldery. Włączyłem skan NTFS na wszystkie sektory od 0 do ostatniego, co zrobic kiedy program zeskanuje dysk?

0
  • #12 11 Cze 2009 01:13
    okcaj
    Poziom 9  

dwa razy mi sie to udało i myslałem że to żadna sztuka, a teraz próbuje i nie mogę...wrrrrrrrr, skanowałem chwile jakis mały fragment...mam!!! udało mi się!!!!!!!!!!! jest struktura, ale wszystkie foldery sa puste! wygląda to tak!

Cytat:
    Tylko o konkretnych szczegółach jak postąpić z tym dalej kolego musi zwrócić się do suportu

rozumiem, i szanuje takie podejście, tylko że zwracając się o pomoc na forum raczej chodzi mi o przywrócenie struktury czy dysku do życia przy użyciu np. DMDE, a chciałbym to osiągnąć przy pomocy nie programu ale osób

0
  • #13 11 Cze 2009 01:28
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 11 Cze 2009 06:34
    marek216

Poziom 43  

Proszę skontaktować się z producentem oprogramowania, w jego cenie zawiera się pomoc techniczna.
    Do momentu wpisania tu przez autora informacji jak support proponuje rozwiązać problem wszystkie nowe posty będą lądowały w koszu.

0
  • #15 12 Cze 2009 09:53
    okcaj
    Poziom 9  

Wersja którą użyłem w celu skopiowanie sektorów była darmowa (warunki jej uzycia są tu DMDE - http://softdm.com/dmde.html - ree version (the only restriction: you cannot recovery several folders with one command) więc support mi sie nie należy...zresztą w myśl zasady - popsuł mi sie samochód i naprawiam go narzędziami - nie zadzwonię do ich producenta żeby pomógł mi naprawiać auto prawda?
    pozdrawiam

0
  • #16 12 Cze 2009 10:07
    marek216

Poziom 43  

W tym momencie wszelkie domysły i aluzje o reklamowaniu komercyjnego oprogramowania są ucięte. Wszelkie złośliwości na ten temat będą karane !

0