Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VDO CDR500 w Opel Astra II jak podłączyć sterowanie z kierow

09 Cze 2009 19:09 5724 3
  • Poziom 2  
    Mam Opla Astre II ze sterowaniem radia z kierownicy. W samochodzie było założone wcześniej radio Philips CAR 400 i sterowanie w kierownicy działało bez zarzutu. Obecnie zainstalowałem radio VDO CDR 500 i aby zaczęło działać, musiałem zamienić plusy w dolnej kostce wcześniej po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki za każdym razem radio gubiło KOD i musiałem wprowadzać go na nowo. Kierownica sprawdzona wszystkie kable są sprawne nie pourywane auto nie było uderzone wcześniej. Proszę o pomoc, może jakiś schemat jakie powinny być przewody w kostkach aby działało sterowanie z kierownicy w astrze. Dodam, że przy wiązce kabli doprowadzających do radia znajdują się dwa kabelki niebieskie z czerwonymi paskami i końcówkami do kostki, ale ich nigdzie nie podpinałem aby czegoś nie spalić. Za pomoc i dobre rady z góry dziękuję.
  • Poziom 36  
    Skoro car 400 działało prawidłowo to nie ma się co czepiać instalacji . Uszkodzone jest radio cdr 500 . Sprawdż czy przy złączu na dole płytki nie śladów po zalaniku - nagminna usterka po nieudolnym czyszczeniu klimatyzacji.
  • Poziom 2  
    Radio nie jest uszkodzone, poradziłem sobie z tematem okazało się, że w dolnej kostce pod pin 1 i pin 5 trzeba wprowadzić dwa kabelki niebiesko-czerwone które odpowiadają za sterowanie z kierownicy i wszystko działa.