Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Hyundai LCD W240d -gaśnie po wlączeniu

09 Cze 2009 19:14 3366 4
  • Poziom 9  
    Monitor LCD Hyundai W240D, zaraz po włączeniu gasną lampy. Jak sprawdzić, czy to wina inwertera, czy może świetlówka albo jeszcze coś innego? Zasilacz jest dobry. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Proszę zapoznać się z regulaminem pkt 15 i poprawić treść postu. [ogryz]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Witam!
    Świetlówki sprawdzić przez podmianę na sprawne.
    Inwerter na początku pomierzyć tranzystory i transformator(y). Zdjęcie płyty zasilacza i inwertera ułatwi podpowiedzi w diagnozie i naprawie.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Z tą podmianą mam problem. Monitor jest 24calowy, lamp jest co najmniej 6 (3 transformatory×2wyjścia na inwerterze). Przy braku pewności o uszkodzeniu którejkolwiek, wykluczam jej zakup. Myślę, że koszt jednej nowej, to co najmniej 150PLN. Zdjęcia na dzień dzisiejszy, też nie mam możliwości zrobić. Aby wykluczyć procesor, zastanawiałem się nad wymuszeniem zapalenia lamp np. przez PWM ale na razie tylko myślę. Tranzystory na inwerterze, po pomiarach wyglądają na dobre a transformatorki nie potrafię sprawdzić (oczywiście nie mam na podmianę). Jeszcze raz dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam. Jeśli jeszcze nie naprawiłeś tej usterki, to "przelutuj" wszystkie luty na trafkach w inwerterze, nawet jak wydaje Ci się, że są w porządku, w 90% pomagało. Świetlówek nie masz co podstawiać, bo jeszcze nie zdarzyło się aby w tym modelu padły. Chyba, że pękła w wyniku uszkodzenia mechanicznego. Napisz czy pomogło.
    Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki. To był strzał w dziesiątkę. Naprawa trwała 5 sekund, nie licząc czasu na rozpakowanie (bo już był przygotowany na wysłanie do serwisu Hyundai). Jeszcze raz bardzo dziękuję i załączam pozdrowienia. Poznań.