Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiekszenie zasiegu dzwonka bezprzewodowego

09 Cze 2009 19:55 4809 3
  • Poziom 12  
    Witam zakupilem dzwonek bezprzewodowy Zamel Suita (ST-919)
    Na opakowaniu bylo napisane ze na otwartej przestrzeni do 80metrow. Mnie bylo potrzebne 40-50 wiec uznalem ze bedzie ok. Niestety dzwonek wymieka przy 20-22metrach. W nadajniku jest bateria ktora byla w komplecie a w odbiorniku sa 3 swiezo naladowane akumulatorki ( duze paluchy).
    Czy przyczyna slabego zasiegu moze byc cos:
    - akumulatorek a nie zwykla bateria?
    Baterie w nadajniku podmienie jutro, ale nie wydaje mi sie zeby byla slaba.
    Jesli podmiana zasilania nie pomoze, jest jakas szansa na wzmocnienie zasiegu? Gdybym zrobil zdjecie rozebranego dzwonka, pomoglby ktos wzmocnic sygnal np zewnetrzna antena podpieta pod... brame :) ?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 38  
    Zastosuj antenę 1/2 fali , fabryczna pewnie jest ćwierćfalowa albo niewiadomo co. 100m powinno być osiągalne bez czarów wielkich.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    Nie tak prosto z tą anteną (ważny jest punkt dołączenia, co w tych chińskich konstrukcjach nie jest tak oczywiste), mam podobny problem, i szukam strony jak to ugryźć. Póki co próbowałem podnieść napięcie na samej końcówce nadajnika, ale tylko kilka metrów zysku. Kluczem jest odbiornik i jego nędzna czułość.
  • Poziom 12  
    ja na chwile obecna zwiekszylem jedynie zasieg o kilka metrow w banalny sposob, przyginajac minimalnie antene do plytki drukowanej :) tylko ze mnie interesuje zwiekszenie x2. Kolejna sprawa to zauwazylem ze faktycznie zasieg na OTWARTEJ przestrzeni jest delikatnie lepszy na duracelach a nie akumulatorkach