Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podmiana stacji dyskietek

pwrls 09 Cze 2009 20:31 2078 4
  • #1 09 Cze 2009 20:31
    pwrls
    Poziom 2  

Witam,

Mam ogromny problem.
    Otóż w pewnym urządzeniu (nie komputerze) zepsuła się stacja dyskietek TEAC FD-235GF. Stacja nowa jest praktycznie nie do dostania.

Na poniższej stronie są dane tej stacji. Nadmieniam, że łatwiejsze do dostania HF czy F niestety nie pasują.
    :arrow: FloppyDrives

Nie mogę tej stacji zastąpić innym nośnikiem.
    Stację HF zastępowałem ALPS DF354H zwierając/lutując DS0 (wybór stacji). Niestety w tym przypadku to nie działa.

Jedyny temat na jakimkolwiek forum, który znalazłem poświęcony mojemu problemie jest tutaj:

Teac-FD-235GF-3156

Aczkolwiek też nie jest tutaj do końca powiedziane, co trzeba zrobić.
    Dlatego proszę o pomoc, może ktoś się orientuje, czy trzeba coś może zrobić z przewodem, czy może jakoś coś "powalczyć" z pinami?

Ewentualnie, może ktoś wie w jaich urządzeniach była ta stacja (HF były w niektórych Amigach), bądź gdzie coś takeigo dostać?

Zamieszczam jeszcze zdjęcia stacji FD-235GF i tego ALPSA.

FD-235GF:
    Podmiana stacji dyskietekPodmiana stacji dyskietekPodmiana stacji dyskietek

ALPS:
    Podmiana stacji dyskietekPodmiana stacji dyskietek

P.S
    Nie wiem czy w dobrym dziale zamieściłem temat, bo to nie jest do końca hardware komputerowy ale chyba może być ;)

Dzięki z góry

0 4
  • #3 09 Cze 2009 22:30
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

pwrls napisał:
    Otóż w pewnym urządzeniu (nie komputerze) ....

W pewnej dalekiej galaktyce była planeta zwana Fablen, podobna do Ziemi, lecz miała dwa księżyce, dlatego noce były tam jaśniejsze. Pewien chłopiec o imieniu ....
    Albo kolega powie nam jakie to jest owo "pewne urządzenie", albo zamknę temat stwierdzeniem, iż kolega potrzebuje "pewnego kompatibilnego modelu stacji dyskietek".

0
  • #4 10 Cze 2009 01:00
    pwrls
    Poziom 2  

Przepraszam.
    Urządzenie to WAC 0317106-44. Jest to taki "minikomputer", w którym właśnie najważniejszą częścią jest ta stacja dyskietek. To urządzenie połączone jest maszyną dziewiarską SANGIACOMO, z niego wgrywany jest jakiś wzorek na skarpetkę na przykład.

Tego modelu HG nie sprawdzałem, ale np. HF nie działa z tej serii, więc tutaj też mógłby być problem. Jeżeli nic nie wymyślę, to pewnie spróbuję to zamówić i sprawdzić.

0
  • #5 10 Cze 2009 07:37
    TONI_2003
    Moderator

:arrow: Pwrls
    W większości wypadków 90% taką stację dyskietek naprawić trzeba tylko Ty musisz wiedzieć co tak naprawdę wysiadło w niej...
    Stacje te mają to do siebie że pewne zepsucia się powtarzają.
    Wymiana płytki górnej (z talerzem lub samych tylko kondensatorów elektrolitycznych rzadziej sam kwarc).
    Dolna płytka to najczęściej silnik i kalibracja głowic oraz poprawa samego połączenia (gniazda taśma silnika) oraz sam silnik do wymiany.
    Pozostaje najtrudniejsze to naprawa samych głowic stacji oraz ich kalibracja zarówno po wymianie jednej z niej jak i obu głowic.
    Czy co już jest sztuką samą w sobie naprawa samej głowicy.

Oczywiście pozostaje również poszukiwanie i dobieranie czy przerabianie innych stacji do wymogu tej Twojej, ale to już wyższa szkoła jazdy i nie temat na forum.
    Czy pisanie w jakiejś tam innej formie...

0