Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SANYO CLT-556 uszkodzony po burzy

dar3k 15 Maj 2004 19:08 1164 7
  • #1 15 Maj 2004 19:08
    dar3k
    Poziom 13  

Mam telefon SANYO uszkodzony po burzy uszkodzony zostal zasilacz lecz wymiana nic nie dawala poniewaz nie bylo sygnalu znalazlem na forum opis naprawy ale nie mam idealowki do tego telefonu szukalem w necie ale nie bylo moze ktos ma :?:
    Opis jest Tu

Cytat:
    OPIS: Telefon nie działa po burzy.

Burza uszkodziła zasilacz sieciowy który zamiast 9 V podawał na aparat 28 VDC. Uszkodzeniu uległ tranzystor Q901 2SD400F - po wymianie aparat działał ale nie można było rozmawiać, brak sygnału. Wymiana uszkodzonego tranzystora Q905 2SC1740S załatwiła sprawę.

Wiec mam pytanie czy ktos ma schemat plyty albo wie gdzie dokladnie jest ten tranzystor :?:

aha i jeszcze jedno...
    bo nie wiem co to jest za element a jest uszkodzony... to jest chyba cewka ale czy napewno :?: :p
    SANYO CLT-556 uszkodzony po burzy

• #2 15 Maj 2004 22:53
    JARTECH

Specjalista od telefonów

Witam.
    Ta cewka to jest zabezpieczenie. Można zamiast niej wstawić opór ok 0,1Ohm lub coś koło tego (im mniej tym lepiej).

Jartech

:D

• #3 15 Maj 2004 23:27
    dar3k
    Poziom 13  

OK THX!
    ale jak wstawie opor 0,1hm to bedzie to dzialac na takiej samej zasadzie co ta cewka...bo przy nastepnej takiej sytuacji wywali mi cos wiecej :(

• #4 15 Maj 2004 23:31
    JARTECH

Specjalista od telefonów

Witam.
    Jeśli dasz mały opór i mocą ok 0,25W to się nic nie stanie.

Jartech

• #5 16 Maj 2004 05:27
    Usunięty
  • #6 17 Maj 2004 20:04
    dar3k
    Poziom 13  

no wlasnie ze nie tylko to wymienilem te czesci i teraz sygnal z lini jest ale telefonem idzie zadzwonic lecz na niego nie mozna sie dodzwonic bo jest zajety caly czas :(
    Co to moze byc jeszcze zepsute :?: dodam jeszcze ze zadzwonic sie da lecz rozlaczyc juz nie bo jak niby odloze suchawke to on nadal dzwoni :(

• #7 17 Maj 2004 20:50
    JARTECH

Specjalista od telefonów

Witam.
    No masz zwarcie na wejściu (tranzystor, mostek prostowniczy,przekaźnik) nie pamiętam na czym chodzi ten telefon.
    Wybieranie masz w DTMF gdy przełączysz w "dekadę" to będzie brak reakcji na klawisze.

Jartech

PS
    Sprawdzić tranzystory zamykające pętlę abonencką!

• #8 17 Maj 2004 21:02
    dar3k
    Poziom 13  

mam prosbe bo zabardzo nie wiem o czym mowisz bo nie znam sie na telefonach stacjonarnych :( a jak przelacze na na wybieranie impulsowe to wybiera ale objaw dalszy taki sam :(

Tu jest serwisowka do niego: http://www.darus2.republika.pl/SANYO%20CLT-536.pdf

Jak mozesz to mi powiedz ktore elementy moga byc walniete :(

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME