Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Frodo Bis 2p bład centralki czy opłaca sie naprawi

09 Cze 2009 22:17 1427 3
  • Poziom 12  
    Witam

Mam problem z tym alarmem - przestal dawac impuls masy podczas rozbrajania - skutkuje to tym ze nie otwiera drzwi a mam w aucie funkcje deadlock takze jest to troche niebezpieczne, impuls masy nie jest podawany do centralki zamka, po podaniu impulsu masy na przewod wychodzacy z centalki frodo zamek sie otwiera. przejscie we wtyczce od centralki alarmu takze jest bo po podaniu masy na plytce centralki - na pin odpowiedzialny za otwieranie takze zamek sie otwiera, co moglo ewentualnie pasc w tej centralce i czy w ogole warto ja reanimowac czy lepiej kupic nowa - ta ma 5 lat.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Zobacz na płytce alarmu czy sygnał podawany jest poprzez przekaźnik czy tranzystor,bo jeżeli tylko któryś z tych elementów padł to warto go naprawić
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    W alarmie Frodo sygnał na zamykanie i otwieranie zamka centralnego wychodzi z układu scalonego ULN2003. Sygnał ten nie idzie bezpośrednio na złącze alarmu. Po drodze są rezystory 4,7Ω. Najczęściej one padają. Naprawa polega na ich wymianie lub zwarciu. Jeśli jesteś pewien, że instalacja samochodu jest OK, to możesz rezystor od otwierania śmiało zewrzeć. Jeśli z jakiejś przyczyny na przewodzie otwierającym jest +12V, zwarcie rezystora na krótko będzie skutkowało uszkodzeniem scalaka ULN2003.
  • Poziom 12  
    dziekuje = winny byl rezystor.