Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

autoalarm w citroenie xsara picasso 2.0hdi 2002rok

09 Cze 2009 22:43 6669 9
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, chcę zainstalować alarm w xsarze picasso 2002rok 2.0 hdi. Poszukuje schematu albo sposobu podłączenia do BSI. (centralny zamek, sygnalizacja otwartych drzwi i bagażnika w BSI).
    Do alarmu dostałem taki opis podł centralnego i alrmu.Dodaje go na obrazku.Może mi ktoś objaśnić go i podać jak podłączyć te przekaźniki bo niebardzo rozumiem. I ten jest do xsary 97 do 2001roku to zgadza się z tym co jest w moim samochodzie?Jeśli nie to proszę o przesłanie mi prawidłowego opisu.autoalarm w citroenie xsara picasso 2.0hdi 2002rok
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    a nie da się wogóle go jakoś podpiąć żeby działał i sterował c.zamkiem?U ojca w scenicu montowałem też taki alarm i działa a też ma can-a.Tylko że ma teraz dodatkowy pilot a nie ten z kluczyka.I dostałem z alarmem opis gzie się wpiąć żeby alarm sterował zamkiem i gra...Tylko tutaj patrze z tymi przekaźnikami trzeba sie bawic....
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    No właśnie też tak myśle że da rade.Tylko chodzi mi o to czy rzeczywiście tak w moim modelu trzeba zrobić takie dwa przekaźniki żeby alarm sterował centralnym....A może ktoś ma inny opis jak podłączyć go pod centralny...Lub ktoś mi objaśni troszke to z tymi przekaźnikami,tzn.to skąd i gdzie te kable podpiąć co są na rysunku(do samochodu,do drzwi itd).
  • Poziom 9  
    norbert.s. napisał:
    Wystarczy jeden przekaźnik ze stykami 87-87a, nawet taki od blokady zapłonu.

Aha.Mam taki przekaźnik jak na rysunku to jak go podpiąć do c zamka.Sterowanie mam jednym przewodem.

• Poziom 9  
    norbert.s. napisał:
    Tak to zrób:

Jeżeli na przekaźniku jest dioda gasząca, to zwróć uwagę na jej ułożenie w stosunku do styków 85-86, żeby nie było potem habemus papa (siwy dym).

Czyli styk 87 zostaje pusty?A sterowanie lampką skąd wziąść zeby jak przypadkowo wyłącze pilotem alarm zamki sie otworzą to żeby lampka się nie zaświecała(bo z tego co wiem to wyłącza alarm)i alarm sam się ponownie uzbroił?Aha i jeszcze jedno pytanie czy nie lepiej zrobić to na dwóch przekaźnikach tak jak dostałem opis z alarmem?