Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

APC Back-UPS CS 650 nowy i już uszkodzony?

janeczko 09 Cze 2009 22:56 2124 0
  • #1 09 Cze 2009 22:56
    janeczko
    Poziom 2  

Dobry wieczór - Witam wszystkich.
    Proszę o pomoc w sprawie UPS-a jak w temacie.
    Kupiony nowy, "zapieczętowany", trochę może zleżały.
    Po zainstalowaniu akumulatora i podłączeniu kabla zasilającego - żadnych odgłosów i sygnalizacji.
    Przycisk wyłącznika (bez podłączania żadnych urządzeń)
    - pojedynczy pisk
    - odgłos przekaźnika ("pyk")
    - 16 x miga dioda zielona On Line
    - na chwilę błyska dioda żółta On Batery
    - włącza się ciągłym światłem czerwona dioda Overload i jednocześnie pojawia ciągły sygnał dźwiękowy...

Ponownie przycisk zasilanie - czerwona gaśnie dioda i milknie sygnał.
    Przerwa 3 godziny, UPS podłączony do sieci - objawy jak poprzednio.
    Podłączenie zestawu komputerowego (250-300 W) - objawy jak poprzednio.

Przerwa nocna około 9 godzinna, w tym czasie UPS był podłączony do sieci - objawy jak poprzednio.

Odłączyłem całkowicie akumulator (oba bieguny) i zainstalowałem go ponownie, następnie:
    - przytrzymując stale guzik wyłącznika przy odłączonym kablu sieciowym pojawia się pik a następnie 4 sekundy ciągły sygnał dźwiękowy (pisk), 1 sekunda przerwa i tak na zmianę,
    - po zwolnieniu przycisku wyłącznika zaświeca się na krótko żółta dioda On Battery pojawia się ciągły sygnał dźwiękowy (pisk) i stałe świecenie diody Overload,
    - po kolejnym przyciśnięciu przycisku wyłącznika - dioda gaśnie, dżwięk milknie.
    - przyciskając na krótko przycisk wyłącznika przy odłączonym kablu sieciowym pojawia się tylko pik bez świecenia żadnych diod i dalej nic się nie dzieje
    - przyciskając przycisk wyłącznika przy odłączonym kablu sieciowym na trochę dłużej zaświeca się na krótko żółta dioda On Battery pojawia się ciągły sygnał dźwiękowy (pisk) i stałe świecenie diody Overload, po kolejnym przyciśnięciu przycisku wyłącznika - dioda gaśnie, pisk milknie.

Po podłączeniu kabla sieciowego
    - przycisk wyłącznika (bez podłączania żadnych urządzeń) - pojedynczy pik
    - puszczenie przycisku - odgłos przekaźnika ("pyk")
    - następnie 16 x miga dioda zielona On Line
    - na chwilę błyska dioda żółta On Batery
    - włącza się ciągłym światłem czerwona dioda Overload i jednocześnie pojawia ciągły sygnał dźwiękowy (pisk)
    - przycisk zasilania - czerwona gaśnie dioda i milknie sygnał.

Automatyczny bezpiecznik jest lekko "wyciśnięty" - daje się go docisnąć, ale wraca do pozycji lekko "wyciśniętej".
    Manipulacja przyciskiem bezpiecznika w różnym czasie (UPS włączony, wyłączony, podłączony, odłączony) nie daje żadnych efektów.

Przeczesałem sieć przy pomocy Googla i nie znalazłem wiadomości o co chodzi.
    Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć ?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Andrzej

Uzupełnienie 1. 11.06.2009
    Otrzymałem informację, że na podstawie opisanych objawów "UPS nie przechodzi testu akumulatora".
    Wymontowałem akumulator - jest naładowany, miernik napięcia pokazuje 13,4 V.
    Podpiąłem do niego 12V żarówkę samochodową - spróbuję go rozładować a potem ponownie zamontuję akumulator może to coś zmieni?

Uzupełnienie 2. 05.07.2009
    UPS jest naprawiony.
    Był problem z elektroniką, wg serwisu jedna ze ścieżek miała przerwę.

Pozdrowienia dla wszystkich czytających
    Andrzej

0 0
  • Relpol
  Szukaj w 5mln produktów