Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyjąć kasetę?-magnetowid Panasonic NV-SD427EE

10 Cze 2009 08:14 4475 6
  • Poziom 10  
    Na wyświetlaczu jest kod usterki F03 tzn. uszkodzenie mechanizmu wysuwu. Ale nie można zlokalizować usterki, bo nie da się wyjąć kasety. Jest zablokowana. Czy jest jakiś sposób, żeby zrobić to ręcznie?

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Jest. Trzeba wziąć szczypce i obracać nimi to duże koło zębate znajdujące się w prawym górnym rogu mechaniki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Ach, tak... już tak dawno nie robiłem żadnego Panasonika, że pomyliłem modele... Jest tak jak pisze kolega jur1.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki za radę. Wymieniłem plastikową listwę przesuwną (11440n). Była pęknięta. Ale jest inny problem. Ustawiłem cały mechanizm w pozycji "cassette down". Po wlączeniu do sieci został wykonany test. Mechanizm wrócił do pozycji początkowej, ale na wyświetlaczu pojawił się kod usterki F06. Powtórne włączenie do sieci: nie wykonuje żadnego testu, na wyświetlaczu F06. Jeszcze raz ustawiłem dokładnie w pozycji "cassette down": nie było żadnego testu, na wyświetlaczu F04.
    Przełącznik funkcji (mode switch) na pewno jest sprawny.
  • Poziom 10  
    Może trochę niejasno to opisałem. Można nadal ustawić mechanizm w pozycji początkowej tak, że wykona test. Z tego wynika, że sprzęgło jest OK. Sprawdzałem: nie jest pęknięte. Raz test jest wykonywany, raz nie. Nie wiem dlaczego tak jest. Przy tym zawsze pojawia się na koniec F06 lub F04.