Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prądnica prądu stałego 12V mocy rzędu 100W szukam wiadomości

kinio63 10 Cze 2009 16:56 6016 6
  • #1 10 Cze 2009 16:56
    kinio63
    Poziom 2  

szukam prądnicy jak w temacie (moc może być nawet nieco wyższa)
    Warunki są dwa
    1 musi być przystosowana do pracy na zewnątrz w naszym klimacie,
    2 Nie może być zbyt droga.

Chętnie gdyby była wolnoobrotowa, ale to już nie jest konieczne.

Dodano po 13 [minuty]:

Jeśli miałbyś coś takiego do sprzedania proszę o wiadomość na prywatny adres

Proszę o korzystanie z przycisku prądnica prądu stałego 12V mocy rzędu 100W szukam wiadomości przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne/ gramatyczne nie będą tolerowane, regulamin pkt 15.
    "Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić.
    [_P_]

0 6
  • Mitronik
  • #2 10 Cze 2009 17:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Mitronik
  • #3 10 Cze 2009 22:15
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę w temacie dopisać "Szukam/ kupię..."

0
  • #4 11 Cze 2009 08:32
    kinio63
    Poziom 2  

elektrit
    Dzięki za informację.
    Nieco podejrzewałem że najlepiej będzie od samochodu - szroty itp - niewysoka cena.
    Jakby co chętnie pomogę Ci w dziedzinie elektrotechniki teoretycznej wyższej lub matmie z politechniki gdybyś potrzebował takiej pomocy. :)

Próbuję zrobić ze stycznika, śmigiełka ze starej wialni, rowerowej piasty z łańcuchem i jak się okazuje prądnicy z ciągnika, awaryjne oświetlenie zapalane jedynie nocą podczas wietrznej pogody w miejscu gdzie podczas silniejszego wiatru wznoszą się tumany kurzu utrudniając jazdę.
    Z tego powodu już parę osób "wpadło" na chwilę do mojego ogródka :).

Pozdrawiam

0
  • #5 11 Cze 2009 09:40
    kortyleski
    Poziom 41  

Bezsens...
    Niestety - prądnica (alternator) o mocy kolo 150W przy Twojej lokalizacji potrzebuje kilku metrów wieży i ponad metrowego prawidłowo ukształtowanego śmigła.
    Są to spore koszty których ponoszenie w Twoim przypadku jest nieuzasadnione, oczywiście płot naprawiany kilkakrotnie też tani nie jest.

Domyślam się że ma to być oświetlenie sygnalizacyjne - kilka hiperjasnych led na płocie, do nich przerywacz. Zasilanie buforowe - aku i prostownik (wiejący wiatr moze zagrozić brakiem prądu z sieci) jako czujnik siły wiatru malutka turbinka pionowa napędzająca silnik DC.
    Oczywiście kawałek elektroniki który połączy to w całość

Pozdrawiam

1
  • #6 12 Cze 2009 19:27
    kinio63
    Poziom 2  

Gdybyż to było takie proste :)

Płot ma 270 m długości.
    Parę ledów nie starczy.
    Trzeba najmniej kilkadziesiąt.

Poza tym planowałem z tego oświetlać garaż dla 3 autek.
    To jest odludzie i nie warto dla garażu i szopy na łodzie ciągnąć specjalnie linii i zakładać licznika. A stare akumulatory zawsze się znajdą.Po połączeniu kilku w baterię będzie większa pojemność niż jeden nowy.
    Jeśli nawet będą miały 1/3 pojemności, to na te 3 miesiące lata i tak jakoś się utrzymają.
    Wielkość śmigła oceniłeś dostatecznie dobrze.
    Też wyszło mi podobnie.
    Z wieżą nie ma problemu.
    Mam stary 8 metrowy betonowy słup, a do 12 metrów nie potrzeba na takie ustrojstwo pozwolenia budowlanego.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 12 Cze 2009 23:59
    kortyleski
    Poziom 41  

OOO nowe informacje. Znaczy nie posiadasz sieci elektroenergetycznej.
    W takim układzie nie kombinuj ze stoma watami tylko postaw normalny wiatrak koło kilowata, wtedy (patrzę na podpis pod avatarem - łódź) otrzymasz średnio ze 200 W użytecznej mocy. Chyba ze lokalizacja jest inna, jednak nadmiar prądu nie zaszkodzi a niedobór tak. Mając 8 metrów słupa stawiał bym na koło 5 metrów średnicy turbiny, musisz przemyśleć co zrobisz w przypadku zbyt silnego wiatru. Siłownia którą montowałem miała dodatkowy przeciwstatecznik, co załatwiało regulację mocy. Proste i skuteczne. Reszta to bajery - regulator ładowania, przekładnia itp.
    Musisz dodać prądnicę tacho i elektronikę która wzbudzi alternator dopiero jak wiatrak nabierze obrotów , inaczej problemem stanie się moment startowy prądnicy.
    Pozdrawiam

0