Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PDG 585 nie wiruje

kimada 10 Cze 2009 18:58 3884 19
  • #1 10 Cze 2009 18:58
    kimada
    Poziom 11  

Witam serdecznie. Przepraszam, że zaczynam temat, który już nieraz był tutaj poruszany, ale mam problem chyba trochę odmienny. Otóż moja pralka cały cykl prania przechodzi koncertowo. Wszystki ruchy bębna ma jak należy, silnik pracuje miarowo i nic nie stuka ani coś w tym stylu. Problem jest w chwili kiedy ma się włączyć wirowanie. Następuje wtedy tylko pstryknięcie programatora i zamiast wirowania jest wypompowywanie wody. Kiedy to pompowanie się powtórzy ręcznym ustawienie programatora, to wtedy wirówka startuje. Zakładam tak z grubsza, że w bębnie jest za dużo wody i dlatego odcięte zostaje wirowanie. Chciałbym nadmienić, że drożność rur odpływowych i filtra sprawdzona. Przy dmuchnięciu rurę odpływową nie ma oporów tylko delikatny plusk odrobiny wody w bębnie. Chcę jeszcze dodać, że wymieniłem kondensator 16uf na nowiutki a programator nie nosi żadnych śladów nadpalenia stuków. Jeżeli ktokolwiek jest mi w stanie coś doradzić, to bardzo poproszę, bo nie chcę w nią ładować kasy bez wstępnej diagnozy. Czekam na Waszą pomoc i dziękuję, za każdą cenną wskazówkę.

0 19
  • #2 10 Cze 2009 21:53
    ROBSON33
    Moderator AGD

Na początek do sprawdzenia drożność układu hydrostatu .
    A jak to nie pomoże to silnik pompy do wymiany .

0
  • #3 10 Cze 2009 22:01
    kimada
    Poziom 11  

dziękuję za odpowiedź, ale prosiłbym o info, gdzie mam szukać tego hydrostatu i jak sprawdzić jego poziom?

0
  • #5 16 Cze 2009 18:57
    kimada
    Poziom 11  

Witam serdecznie i przepraszam, że u mnie tak wolno z działaniem, ale praca na pierwszym miejscu, więc nie zawsze jest czas rozebrać pralkę. Dzisiaj właśnie, dla pewności sprawdziłem jeszcze raz programator. Żadnych śladów nadpaleń czy przytopień na stykach. Zdjąłem wężyk z hydrostatu i dmuchnąłem. Był tylko leciutki opór i nie wiem, czy tak powinno być, czy też powietrze powinno śmignąć jak przez słonkę. Nie ruszałem tylko tej fajki przy komorze bębna, bo nie wiem czy ją się tak mechanicznie wyciąga, czy jest jakiś szczególny sposób jej demontażu. Co do hudrostatu, to po dmuchnięciu w niego słychać pstryk i zamknięcie drożności, to samo słychać przy wciągnięciu powietrza. Powiedzcie, czy tak ma być a jeżeli trzeba zdemnotować fajkę przy bębnie, to poproszę o poradę jak to się robi i jak później się montuje. Czekając na Waszą odpowiedź zajmę się wymianą teleskopowego amortyzatora, bo właśnie dzisiaj, po rozebraniu pralki zauważyłem, że jest ułamany. Być może to jest przyczyną wszystkiego. Nie wiem, ale obiecuję po wymianie zrobić jedno pranko i napisać o zachowaniu pralki. Dziękując za pomoc, czekam podpowiedzi i pomocy

0
  • #6 16 Cze 2009 19:13
    staszekf
    Poziom 32  

Plastikowa fajka poprostu sie wyciąga i solidnie sie czyści, pózniej mozna wkleic na silikon, należy przeczyscic tez węzyk łaczacy hydrostat z fajka OK?. Pozdrawiam.

0
  • #7 16 Cze 2009 19:26
    kimada
    Poziom 11  

Super, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Więc jak będę wymieniał ten teleskop to wtedy zajmę się też i fajką. Poproszę tylko o jedną podpowiedż, czy ją się wyciąga "do siebie" w takiej pozycji jak jest, czy można ją pokręcić aby trochę zluzować?

0
  • #8 19 Cze 2009 18:41
    kimada
    Poziom 11  

Witam ponownie. Jeden teleskop wymieniony, drugi pozostał na swoim miejscu bo jeste jeszcze sprawny a ja nie mam takiego klucza aby dotrzeć do śruby, więc czekają mnie zakupy w narzędziowym :> Hydrostat przeczyszczony, było w nim trochę syfu, a przede wszystkim dużo osadu kamienia. Wszystko wymyte, wstawione i wklejone na silikon. Teraz czekam do poniedziałku aż wyschnie silikon. Sprawdzałem przy pustym bębnie, wirówka wystartowała. Napiszę w poniedziałek jak się udało w normalnym cyklu prania z obciążonym bębnem. Jak na razie dziękuję za serdecznie za pomoc.

0
  • #9 22 Cze 2009 18:50
    kimada
    Poziom 11  

Witam. Właśnie pralka przeszła pierwsze pranko po tych drobnych zabiegach. Niestety, nie w hydrostacie chyba jest problem. Otóż gdy podczas cyklu, kiedy dochodzi do miejsca, w którym powinna wystartować wirówka, słychać tylko pstryknięcie programatora i bęben stoi jak zklęty, tylko wodę zaczyna cały czas wypompowywać. Zachowuje się tak jakby miała włączony przycisk od wyłączania wirowania. Gdy jednak zatrzymam ją i ręcznie obrócę programator w miejsce wirowania, to wirówka staruje jak należy. Poradźcie proszę, gdzie jeszcze muszę szukać problemu. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

0
  • #10 23 Cze 2009 10:54
    ANDYW6
    Poziom 24  

Jeśli to występuje tylko na jednym programie to podejrzana krzywka programatora.

0
  • #11 23 Cze 2009 19:22
    kimada
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź. Poprosiłbym tylko o jakieś bliższe dane na temat tej usterki w programatorze. Poproszę o podpowiedź, gdzie tego szukać i ewentualnie naprawić bez wymiany programatora.

0
  • #12 24 Cze 2009 09:28
    ANDYW6
    Poziom 24  

Programator możesz sprawdzić dokonując pomiaru łączenia styków według diagramu (niestety takowego nie posiadam).Wymiana krzywki dla tego kto to robił nie sprawia trudności ,ale skąd wziąć krzywkę? Najłatwiej wymienić cały programator na sprawny (używany). Popytaj znajomych może ktoś wyjął z pralki która zgniła i została zezłomowana. To popularny programator.

0
  • #13 24 Cze 2009 21:11
    kimada
    Poziom 11  

witam i dzięki za odpowiedź. Postaram się sprawdzić w tym tygodniu zachowanie prawlki na innych programach i zobaczę czy wirówka zaskakuje. Jeżeli masz rację, to wszystko będzioe wskazywało na to, że to wina programatora i wtedy rozejrzę się za czymś na allegro. Napiszę o wynikach mojego testu :>

0
  • #14 06 Lip 2009 10:31
    kimada
    Poziom 11  

Witam ponownie. Chyba czas rozejrzeć się nowym programatorem. Pralka na normalnym praniu zasadniczym całkiem nie włącza wirówki chyba, że uda się trafić ręcznie w moment włączenia jej przez programator i to nie za każdym razem. Samoczynnie wirówka startuje tylko na programie 8 czyli odpompowanie i odwirowanie. Tam nie trzeba nic majdrować, wszystko robi sama i po odpompowaniu wody załącza wirowanie. Potwierdźcie mi proszę czy zakup programatora rozwiąże sprawę?

0
  • #15 06 Lip 2009 11:49
    ANDYW6
    Poziom 24  

Jest to popularny programator P-124. Nowy kupisz w hurtowni Popularna na Czystej. Lub szukaj taniej używki.

0
  • #16 06 Lip 2009 11:59
    kimada
    Poziom 11  

Dzięki za informację. Powiem szczerze, że nowy trochę kosztuje i nie wiem czy opłaca mi się inwestować, bo nigdy nie wiem ile mój staruszek jeszcze prań przeleci, choć coraz więcej w nim nowych części. Na Allegro nowe są tak około 135zł a używanego boję się kupować bo nie mam pewności czy nie będzie taki sam jak mój. A nie wiesz drogi przyjacielu ile w naszej hurtowni stoi taki programator?

0
  • #17 27 Lip 2009 22:11
    kimada
    Poziom 11  

Witam serdecznie jeszcze raz. Zanim udam się do sklepu po nowy programator, to mam pytanie, czy nikt nie dysponuje używanym w rozsądnej cenie. Cena nowego waha się od 145 do 180zł więc zanim wydam kasę w nadmiarze, to mam pytanie, czy u nikogo z Was nie przewala się niepotrzebny P-124?

0
  • #18 28 Lip 2009 09:35
    zetfa
    Poziom 20  

Rozbierz programator i sprawdź dokładnie stan styków.Jeśli nadpalone i obluzowane w segmencie - najlepiej wymienić ten segment.Segment może być inny,lecz wtedy musisz przełożyć styki,by zachować dokładnie taki sam układ połączeń.Potem tylko przepisz cyferki na nowy segment i będzie o.k. Stary programator dostaniesz w serwisie,lub na złomie.Krzywki raczej rzadko ulegają uszkodzeniu - jeśli już to przez nadtopienie - a wtedy co najmniej bębenek krzywkowy też do wymiany.Przy montażu trzeba uważać na kołek blokady przekładni.Jeśli po regeneracji programator przestanie "ciągnąć"- trzeba przerobić przekładnię, ale to już inny temat.Odezwij się jak Ci poszło.

0
  • #19 30 Lip 2009 19:34
    kimada
    Poziom 11  

Witaj drogi forumowiczu. Dziękuję za odpowiedź, ale szczerze przyznam, że rozbieranie programatora, to dla mnie będzie czarna magia i coś mi się wydaje, że mam marne szanse na powodzenie. Wiele rzeczy w życiu naprawiałem, ale to nie było tak skomplikowane jak programator i wiem, że raczej mi się nie uda. Jutro skoknę jeszcze kupić nowy hydrostat aby mieć pewność co do całego systemu. jak to nie zadziała tak jak powinno, to będę miał pewność, że pozostaje tylko wymiana programatorka. Napiszę o efekcie tej wymianki i pracy pralki. O i wierszyk mi wyszedł :>
    W każdym bądź razie dziękuję za chęć pomocy i pozdrawiam :>

0
  • #20 04 Sie 2009 11:54
    kimada
    Poziom 11  

Dzisiaj już wysiadł mi nerw i postanowiłem zadzwonić po serwisanta. Przyszedł, popatrzył,coś tam pomierzył, włączył wirowanie i stwierdził to co mówiła moja żona, że wirówka chodzi o połowę wolniej. Powiedział, że raczej jak na 13-letnią pralkę to szkoda inwestować w nią kasy. Też w końcu doszedłem do takiego wniosku. Powiedzcie mi tylko proszę, czy oferowana przez niego pralka Haiera głebokości 40cm i obrotach 1200 (dokładnego symbolu mi jeszcze nie podał) oczywiście nowa i z gwarancją warta jest 950zł?

0