Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner technics st-610L-przestrojenie

15 Maj 2004 23:23 5366 7
  • Poziom 23  
    Chciałbym przestroic uner technicsa typ st-610l metoda konwencjonalna czyli ruszyc kondzie w obw rezonansowych.Ni posiadam schmatu wiec bez tego bedzie to trudne.Wyswietlacz posiada trzecią cyfrę dla Fm.Jest to z pewnoscią odb z synteza czestotliwości.Czy w prosty sposób da sie przerobic by wyswietlał 1 z przodu dla ukf?CzY KTOS POSADA INFO JAKIE KONDZIE ZMIENIC,CZY WYCIĄĆ?pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    wszystko spoko,dzieki,tylko ze tam tylko info jaka strona ,nie ma tam linów dla tych tematów
  • Poziom 12  
    Z tego co się orientuję to z tą syntezą nic się nie da zrobić ale proponuję troszkę dziwne rozwiązanie. Czysto teoretycznie, trzeba się zaopatrzyć w głowicę Fm od odbiornika samochodowego i dołączyć ją równolegle, oczywiście odłączyć wyjście tej orginalnej i wejście pewnie też. Pomiar oscylatora zostawić tylko od orginalnej a to da nam to,że synteza będzie działać na starej głowicy a jadnocześnie będziemy mieli strojenie tej nowej. Oczywiście nie bedzie to prawdziwa synteza ale pozwoli to na odbiór nowych fal. Czy zda to egzamin tego to nie wiem ale kiedyś tak sobie wymyśliłem i wydaje mi się że to powinno być skuteczne roziązanie.
    Dodam, że jeżeli przestroisz obwody heterodyny w tej orginalnej głowicy to nie będzie ci stoić tak się dzieje z syntezą. Niektóre tunery mają sterowniki takie że można je przełączyć na drugie pasmo ale to nie jest możliwe w twoim odbiorniku. Takie możliwości mają tunery Diory.
    Eksperyment ten bedzie cię kosztował 15 do 20 zł tyle kosztuje na Wolumenie taka głowica i co ważne jej napiecia pokrywają się z tymi w twoim tunerze.( zasilanie ok 8V i strojenie też do ok 8V).
  • Poziom 11  
    kolego musisz zakupić opisaną głowice na pasmo 88-108 od radia sam. i rozpiąć jedną z diod przy procesorze , są tam trzy diodki . Stracisz długie a z FM zyskasz pasmo od 88 do 98 i to tylko tyle ponieważ plocek jest produkowany na europe wschodnią i nic się z tym nie zrobi . INNY SPOSÓB JEST PODANY W JEDNYM Z SERWISÓW ELEKTRONIKI i polega na odpowiednim dobraniu kwarca w syntezie , ale to też daje wycinek pasma . powodzenia 8O
  • Poziom 28  
    Na Elektrodzie jest sposób przestrojenia - szukaj w dziale Schematy Audio - przestrajanie odbiorników.
  • Spec od car audio
    Zgadzam się z kolegą tv2000 . Ewentualnie proponuję Ci konwerter K8L + przełącznik PS4 z MJM - wyświetla częstotliwość po staremu , ale działa dobrze i będziesz miał całe pasmo (nie każdy typ konwertera będzie pracował z tym tunerem ).
    Pozdrawiam Tomek.
  • Poziom 23  
    Dzieki za rade,nie bede kombinował z innymi głowicami,wezme sposób z elektrody,juz schemacik sciagnołem.Pozdawiam.