Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz Electrolux Z 7350 wymiana filtra za silnikiem

10 Cze 2009 19:50 10177 9
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie Kolegów,
    czy może mi ktoś podpowiedzieć jak dostać się w do filtra za silnikiem w celu jego wymiany/oczyszczenia w odkurzaczu Z 7350. Jaki filtr jest tam zastosowany ?
    Pozdrawiam
    Janusz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dziękuję koledze za odpowiedź. Mam jeszcze pytanko odnośnie sygnalizacji przepływu powietrza w odkurzaczu. Przy sprawnym worku i filtrach czerwonym kolorem palą się wskażniki worka i filtrów jednocześnie przez krótki czas po włączeniu silnika ? A jak jest sygnalizowany utrudniony przepływ - też czerwonym ale ciągłym świeceniem ? Oba wskażniki świecą jednocześnie czy konkretny wskażnik ? W instrukcji nic na ten temat nie ma.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź, świecą mi w chwili włączenia silnika przez około 2 sekundy oba wskażniki na czerwono - czy tak ma być ? Jaki filtr jest na wylocie i jak się dostać do niego - czy 4 wkręty z komory worka odkręcamy - i co dalej ?

Dodano po 2 [minuty]:

Filtr przed silnikiem myłem już - opisywany stan jest po zamontowaniu osuszonego filtra !

Dodano po 1 [minuty]:

O ile dobrze pamiętam, to kiedyś po włączeniu świeciły wskażniki tak jak teraz tylko światłem niebieskim.
  • Poziom 10  
    Dzięki Kolego za odpowiedzi, jutro rzeczywiście udam się do sklepu i popatrze jak powinny wskaźniki działać. w sklepie twierdzą iż za silnikiem filtr jest stały - niewymienny. W serwisie że chyba HEPA - ale nie wiedzą jak się do niego dobrać - cyrki !
    Jeszcze raz dzięki za chęć pomocy.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie, czy któryś z Kolegów ma już informacje, jak zdemontować obudowę Z 7350 ? Może w miedzy czasie ktoś demontował taki sprzęt - okolice kółek tylnych nie moge rozłączyć !
  • Poziom 1  
    Przez awarię silnika miałem okazję rozkręcić na części ten odkurzacz czyli Electrolux Oxygen+ model Z7350.

Trochę się przy tym namęczyłem i chętnie podzielę się jak się go rozkręca.

Narzędzia:
    Torx 20 + przedłużka
    śrubokręt płaski do podważania

Rozkręcanie:
    Przede wszystkim należy odkręcić 4 śruby które znajdują się pod klapką chowającą worek. Dwie z nich są na krawędzi a kolejne 2 pod workiem.
    Następnie należy zdemontować przeźroczystą klapkę z napisem "remote control". Klapka ma 4 zaczepy: 2 z przodu i 2 z tyłu. Pod tą klapką są dwa wkręty.
    Po odkręceniu ich należy przesunąć suwak do automatycznego zwijania kabla znajdujący się pod rączką a następnie zdjąć klapkę.
    W tym momencie dobrym zwyczajem jest zrobienie zdjęcia konsoli z płytkami i wężykami podciśnieniowymi. Wierzcie, że przyda się ono przy składaniu :)
    Następnie będziemy potrzebować przedłużkę do Torx 20 i za jej pomocą odkręcić kolejne dwie śruby schowane w głębokich tubach na tyle odkurzacza.
    Teraz pozostaje jeszcze zdjąć dwie zewnętrzne osłony powleczone materiałem. Są one również mocowane po boku jedną śrubką po każdej stronie.
    Po tym możemy oddzielić spód odkurzacza z kółkami od góry.
    Kolejnym krokiem jest odkręcenie 4 śrub oddzielających komorę silnika od reszty. Dwie śrubki są na spodzie odkurzacza, jedna na lewym boku, i jedna na górze z prawej strony schowana pod żółtą płytką. Aby się do niej dostać trzeba ostrożnie wyjąć wszystkie inne płytki z gniazd, a na końcu tą żółtą.
    Po tym pozostaje tylko odłączyć 2 pinową kostkę zasilającą i mamy silnik na wierzchu.

odkurzacz Electrolux Z 7350 wymiana filtra za silnikiem