Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z FTP przez Proxy

jiwaniuk 15 Maj 2004 23:42 1777 6
  • #1 15 Maj 2004 23:42
    jiwaniuk
    Poziom 30  

Przejżałem forum pod kątem tematu i nic nie znalazłem.
    A problem jest następujący:
    Używam dwa kompy w domu. Do udostępniania sieci mam WinRoute. Po pewnym czasie od uruchomienia musiałem postawić Proxy na WinRoute, bo admin wprowadził TTL=1. I od tego czasu nie mogę ściągać nic co jest na ftp-ie. (Korzystam z Windows Comandera). Również wchodzenie przez przeglądarkę nic nie daje, mimo, że mam ustawione korzystanie z Proxy przez wszystkie protokóły. Z www jak też i z poczty korzystam bez problemów. Na kompie z WinRoute mam zainstalowanego firewalla ZoneAlarm.
    Gdzie jest problem?
    Za wszelką konstruktywną pomoc będę bardzo wdzięczny i już z góry dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich

jjanek

0 6
  • #2 16 Maj 2004 09:59
    erikses
    Poziom 18  

to jest wina prawdopodobnie serwera proxy że nie przegląda FTP , spróbuj z CuteFtp Pro jest w ppełni konfigurowalny pod kątem proxy , możesz wybrać rodzaj proxy itp

0
  • #3 16 Maj 2004 10:20
    TomASS
    Poziom 12  

spróbuj Narzędzie -> Opcje internetowe -> Połączenia -> Ustawienia sieci LAN -> Server Proxy tam ustawiaj sobie server Proxy, a ja miałem podobny problem

0
  • #4 17 Maj 2004 19:04
    jiwaniuk
    Poziom 30  

Używałem FTP Comandera. Za poradą zainstalowałem CuteFtp Pro, poustawiałem co było mozna, odpaliłem i nic. Próbuje się łączyć i na tym sie kończy jego działalność.
    HELP!

Pozdrawiam wszystkich

jjanek

0
  • #5 17 Maj 2004 20:03
    elektryk
    Poziom 42  

Czy Winroute ma wogóle proxy dla FTP? bo proxy nie równe proxy i może winroute ma proxy tylko dla HTTP.

0
  • #6 17 Maj 2004 22:27
    jiwaniuk
    Poziom 30  

W opisie do WinRoute jest, że w ustawieniach przeglądarki dla protokołów HTTP, FTP, HTTPS, Gopher (prehistoria) należy ustawić wychodzenie przez Proxy, podać gdzie ten Proxy jest (adres IP) i port, który wybrany jest w Winroute. I to powinno zapewnić użycie przeglądarki do pracy z wymienionymi protokółami (i HTTP mi normalnie chodzi - to są www,, a ftp nie chce ruszyć).
    Ciągle aktualne pytanie - dlaczego tak się dzieje??

Pozdrawiam wszystkich

jjanek

0
  • #7 20 Maj 2004 23:23
    jiwaniuk
    Poziom 30  

Już problem rozwiązałem. Zamiast WinRoute zainstalowałem WinProxy i jak narazie wszystko chodzi (ftp też). Dziękuję wszystkim za pomoc.

Proszę moderatora o zamknięcie tematu.

Pozdrawiam wszystkich

jjanek

Na życzenie, temat zamykam
                                               e.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo