Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera P11 1.6 - niepoprawna praca na gazie

Konrad_007 10 Jun 2009 22:38 3004 4
    Konrad_007
    Level 10  
    Miesiąc temu kupiłem ww samochód od znajomego; auto stało nie używane przez jakiś i jak je uruchomiliśmy to na benzynie zapalił na dotyk i super pracował na gazie obroty zaś były nierówne i gasł przy hamowaniu; pojechałem do gazownika ten podpiął miernik do przewodów i coś ustawił tak że już nie gasł mi notorycznie przy hamowaniu, zalecił również wymianę świec na oryginalne; wymieniłem i po tej wymianie i regulacjach zacząłem autem dojeżdżać do pracy (ok 60km w jedną stronę) zauważyłem że auto zapalane na pozycji benzyna + gaz za szybko się przełącza na gaz i gaśnie wiec zacząłem robić to ręczenie i było ok; pewnego razu zacząłem czuć po przejechaniu pewnego dystansu gaz w kabinie oraz przy hamowaniu znów mu się zdarzało przygasać i na trasie strzelać w tłumik; pojechałem kolejny raz na regulacje; znowu go podpiął i wyregulował i po tygodniu jeżdżenia znów przy hamowaniu mu się zdarza gasnąć , strzelać w tłumik oraz po przejechaniu pewnego dystansu ( w moim przypadku 30km ) kiedy dojeżdżam do warszawy obroty zaczynają spadać i falować; strasznie to uciążliwe a szczególnie w korkach; nie chce kolejny raz jeździć na regulacje .... co może być przyczyną opisanego zjawiska ???? dodam że reduktor jest firmy BEDINI 132E instalacja jest od 2001roku a auto ma 200tys udokumentowanego przebiegu ....
    Konrad_007
    Level 10  
    bardzo bym prosił o radę jakiegoś fachowca
    dariusz105
    Level 26  
    Reduktor mówi pa pa,nieszczelny dolot powietrza,problem z ogrzewaniem reduktora.
    Konrad_007
    Level 10  
    na jaki reduktor więc proponowałbyś wymienić ?? słyszałem bowiem że ten co mam to kaszana i że są problemy z jego regulacją ....
    dariusz105
    Level 26  
    LOVATO bardzo dobre reduktory lub jeśli potrafisz regeneracja ale co wyjdzie z tego nie wie nikt.