Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulacja świateł Opel Corsa C

koparek 11 Jun 2009 00:54 19855 7
lampy.pl
    koparek
    Level 14  
    Witam.
    Gdzie wetknąć śrubokręt, by "podnieść" snop światła. Lewy reflektor świeci mi w ziemię.
    Dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
  • lampy.pl
  • lampy.pl
    koparek
    Level 14  
    Co wciskać do dołu? To poważna odpowiedź, czy żart?
    doctor81
    Level 17  
    Witam.Patrząc z góry masz dwie śruby.Zewnętrzną(od strony błotnika) rugulujesz wysokość,wewnętrzną ustawienie boczne.
    koparek
    Level 14  
    Bardzo dziękuję.
    Czy jest jakiś domowy sposób ustalenia wysokości snopu światła? Dziś żaden warsztat nie pracuje....
    01maro
    Level 10  
    Witam. Ale sama lampa tak nagle nie zaczęła na dół świecić. Może zmieniałeś żarówki i źle ją włożyłeś i dlatego świeci na dół. A jeśli żarówka siedzi dobrze to sprawdź czy silniczek do regulacji wysokości wyskoczył z zaczepu. sprawdź to chwytając za wystającą część żarówki i poruszaj nią. Jeżeli klosz jest wypięty z silniczka to latał będzie sobie luźno a jeżeli jest stabilny to pozostaje tylko regulacja świateł.
    domowym sposobem można tego dokonać podjeżdrzając do ściany na odległaść około 5 metrów i wtedy możesz sobie doregulować lewą lampę do prawej. Ale taka regulacja nie jest dobra bo może spowodować że Ty będziesz widzieć dobrze ale jednocześnie będziesz oślepiać innych użytkowników drogi. Także dobrze jest podjechać na stację diagnostyczną wyregulować światła. To kosztuje około 10zł. Pozdrawiam.
    koparek
    Level 14  
    Właśnie dziwne jest to, że nic nie grzebałem. Dawno nie jechałem w ciemnościach i byłem zaskoczony, że tak nisko mi lewa lampa świeci. Ale światełko jest stabilne i na nierównościach nie zmienia położenia.
    koparek
    Level 14  
    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pierwotnie śrub do regulacji szukałem "od przodu" lampy, a one są sobie JAK BYK od góry. Okazało się, że śubka od wysokości nie trzymała się z tą drugą śrubką. Poprawiłem i działa.