Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezprzewodówka DSC SCW-9045 gaśnie po odpięciu zasilania

11 Jun 2009 01:04 2162 5
Optex
    User removed account
    User removed account  
  • Optex
    lukaszkrucz
    Level 13  
    Witam,

Proszę, napisz jak zasilasz sygnalizator zewnętrzny?

Mam nadzieję, że nie z wyjścia AUX centralki (maksymalne jego obciążenie to 100mA) jeśli tak... gratuluję :)

- po wyłączeniu zasilania sygnalizator ciągnie cały prąd dla siebie a centrala gaśnie gdyż nie ma wystarczającego zasilania.

Konstrukcja tej centralki jest trochę "zaskakująca", w momencie gdy masz sprawne zasilanie z transformatora, napięcie jest tylko stabilizowane i puszczane na wyjście AUX przez co można wpiąć tam urządzenie o poborze prądu nawet do 600mA (wytrzyma), jednak po zaniknięciu napięcia sieciowego, uruchamia się mała przetwornica w centralce która ma za zadanie zamienić napięcie z akumulatora wewnętrznego (7,2V 1500Ah) na 12V i max 100mA, po przekroczeniu tego prądu centrala zwyczajnie gaśnie a przetwornica nie wyrabia (jest zabezpieczona elektronicznie - dlatego po podłączeniu zasilania sieciowego wszystko działa poprawnie)

Moja rada: albo podłączyć całość do dodatkowego zasilacza buforowego i z niego zasilić sygnalizator i inne urządzenia dodatkowe (jeśli są lub będą przewidziane) albo zakupić sygnalizator firmy Elmes wraz z modułem sterującym którego to możesz spokojnie podłączyć do wyjścia AUX (ma mniejszy pobór prądu niż 100mA)

Pozdrawiam.
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    telesystem
    Level 22  
    Ja zawsze przy tych i podobnych systemach zakładam zasilacz buforowy, klawiaturę tego systemu traktuje jaką centralkę i zakładam w pomieszczeniu mniej dostępnym i tam też montuje całość z nadajnikiem, modułem komunikacji itp. mam wtedy wydajny zasilacz do sygnalizatora i całej reszty odbiorników wymagających 12V zasilania bezprzerwowego, nie tylko DSC ma takie rozwiązanie więc zasilacz wydaje się koniecznym elementem systemu dodatkowo podnosimy bezpieczeństwo samego systemu nie pozostawiając go w bezpośrednim kontakcie jako klawiatura systemu z czasem na rozbrojenie, lepiej zastosować dodatkową klawiaturę a w przypadku DSC bezprzewodowy brelok do rozbrajania systemu.

Pozdrowienia
    Michał
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account