Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Umowa z BSA Netia i zmiana umowy

foraq 11 Jun 2009 12:07 2987 4
    foraq
    Level 17  
    Witajcie:)

Mam pewien problem a jako, że nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi to postanowiłem zapytać ekspertów:)

Rok temu podpisałem z Netią umowę na internet 1Mbps na okres 36 miesięcy za 49 zł na lini TP. W umowie jest wzmianka, że mogę obniżyć cenę internetu jeśli taka sama prędkość na taki sam okres czasu będzie tańszy dla nowych abonentów. Jednak zauważyłem, że Netia wycofała się już z umów na 36 miesięcy (teraz są do wyboru: 12 oraz 24). mam więc pytanie:
    czy w takim razie mam rozumieć, że nie ma już szans na zmianę ceny abonamentu do końca umowy?

Wydaje mi się, że tak to właśnie wygląda ale wolałbym się upewnić. Szczerze mówiąc jest to zachowanie nie fair ze strony Netii i przypomina mi to dawne zagrywki TP.

PS. Nie wiem czy mogę ale mam jeszcze jedno pytanie. Mam telefon w TP, w mojej okolicy żaden inny operator nie ma swoich łącz stacjonarnych. Czy jest jakaś możliwość "przeniesienia lini" z TP do np. Dialogu tak aby nie płacić już abo w TP tylko u innego opa?
    edward.iskra
    User under supervision
    Witam no z tym pytaniem to raczej do operatora
    foraq
    Level 17  
    Nie mam BOKu w okolicy a nie chce się męczyć z "błękitną linią";D

Nikt nie wie?
    edward.iskra
    User under supervision
    W tym kraju w kazdy dzien inny przepis
    jasek2
    Level 22  
    No niestety musisz się przemęczyć na infolinii, co do drugiego pytania wydaję mi się, że po antymonopolowych zmianach prawnych nie ma z tym problemu.