Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola K1- simlock

11 Cze 2009 13:41 5463 4
  • Poziom 27  
    Witam! Posiadam telefon jak w temacie. Skończyła mi sie już umowa z operatorem Orange i chce go zmienić na innego operatora. Jeżeli będzie to ponad moje siły to oddam tel do komisu, jednak chciał bym tego uniknąć. Próbuję robić to sam według tego sposobu http://www.forum.tweaks.pl/Simlock-motorola-K1-i-Z3-bez-TP-kablem-USB-t18374.html i mam kilka wątpliwości. Otóż wstęp czyli pierwsze 7 podpunktów mam już za sobą. Natomiast nie rozumiem 4 punktu "otwórz RSDLite i upewnij sie że wykryty jest "S BLANK NEPTUNE LTE2" Nie wiem jak to sprawdzić. W programie MS Tool? Nie ma tam czegoś takiego. I 7 punkt "W mstoll wybierz "write backup" wgrywamy bootloader czyli porgam startowy 0A.B2 dla K1 skąd go pobrać? Proszę o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję! Pozdrawiam!

Dodano po 13 [minuty]:

Juz mam 0a.2b znalazłem go w wyżej dodanym linku na dole. A ten RSDLite znalazło google. Jeżeli wykonam wszystkie czynnosci to czy ten program automatycznie znajdzie mój telefon żebym mógł sie upewnic?

Dodano po 41 [minuty]:

Nie rozumiem co robie źle. Do kroku 4 wszystko jest ok jednak po wyjęciu bateri ekran nie jest czarny tylko tel normalnie sie włącza. W punkcie 6 żeby włączyć odblokuj musze sam wyłączyć tel i włączyć bootloadera bo inaczj się nie komunikuje. W punkcie 7 to samo. Po wszystkim kiedy juz miałem sie czeszyć nie dało sie włączyc tel. TZN tylko na chwili i wyłączał sie. Wróciłem do punktów od 1-4 i tel działa juz ok ale simlock nadal jest.
  • Poziom 37  
    Aby wprowadzić Telefon w SBlank Nepune trzeba użyć TP.Faktycznie troche ten opis chaotyczny.
  • Poziom 27  
    A o co chodzi z tym TP? Pytam tak z ciekawości. Udało mi się juz zdjąć simlock. Po prostu w 3 punkcie kopiowałem nie to co potrzeba. Ten sposób działa i przebiegało wszystko dokładnie tak jak w opisie.
  • Poziom 23  
    Tp to chwilowe połaczenie punktu na płycie głownej z masą telefon przechodzi w tryb usównia sima oczywiscie tak robi mss box ponizej przykład tp do motoroli k1

Motorola K1- simlock
  • Poziom 30  
    Z tego co pamiętam to samo TP w "darmowych" programach nie zdejmie locka- ale jest potrzebne.

Robisz tak (ja na E1, E398 robiłem):
    1. wycinasz kawałek blaszki,
    2. telefon podłączasz do USB (!! BEZ BATERII, czy ZASILANIA!!)
    3. zaznaczony punkt łączysz z GND (masą)
    4. Podłączasz zasilanie/baterię
    5. Po wykryciu telefonu przez komputer jako "blank" "puść" TP

Ja jako zasilanie używałem HWK, podpinałem żabki do telefonu a gdy trzymałem TP wkładałem RJtke do boxa. Potem to już z górki bo w programie Unlock i jazda ;]

Tutaj topick:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1257543&highlight=e398&sid=