Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SGV59A03 nie grzeje wody, nie zatrzymuje się

11 Jun 2009 14:02 8422 3
  • Level 1  
    Witam.
    Używam zmywarki od 7 lat. Mniej więcej od 1 roku zaczęły się problemy. Na najczęściej używanym programie auto 55-65°C nie kończyła zmywania, programator zatrzymywał się na 1 min.przed końcem, naczynia były umyte, ale nie wysuszone. Zaczęliśmy używać programu szybkiego 35°C i jakiś czas było OK. Gdy i na tym przestała suszyć, używaliśmy kolejnych programów eco 50°C i intensywnego 70°C, aż do chwili gdy na żadnym nie myła naczyń w górnym koszu i nie syszyła. Wybrane było intensywne suszenie. Regularnie co 2 miesiące używałem preparatów do czyszczenia zmywarki na programie 70°C. Korzystając z informacji znalezionych na tym forum wyczyściłem b.dokładnie hydrostat, płaszcz wodny z pleśni, rurkę karbowaną pomiędzy hydrostatem a komorą zmywającą, wszystkie filtry: poczynając od czerwonego sitka na króćcu węża wodnego z aqa-stopem po pompę do opróżniania wody ze zmywarki. Obecnie zmywarka pobiera dobrze wodę, działa górny kosz, tabletka rozpuszcza się, ale na żadnym programie nie grzeje wody, zegar zatrzymuje się na 1 min. ona dalej zmywa. Sprawdziłem: grzałkę jest OK - rezystancja 28 Ω, kable pomiędzy programatorem i grzałką, ewentualne zimne luty przy nóżkach przekaźników w programatorze. Wszystko wydaje się być w porządku. Podczas pracy zmywarki napięcie na końcach grzałki 0V. Względem masy zmywarki na każdej nóżce było ≈230V. Nie wiem jak sprawdzić termostat, może to w nim jest problem lub w samym programatorze. Zmierzyłem, że rezystancja styków microswitch'a w położeniu normalnym (tego z trzema wyprowadzeniami przy hydrostacie) wynosi 2 Ω. Może to ma wpływ na programator? Proszę o poradę.
  • Level 2  
    Witam.
    Mam podobny problem, ale jak widze nie chetnie sie o tym pisze szkoda bo może nie trudno to naprawic we własnym zakresie. Jesli znalazł pan przyczyne chetnie sie dowiem o co chodzi.
    Pozdrawiam
  • Level 20  
    Na podgrzewaczu wody masz NTC razem z ogranicznikiem temperatury. Sprawdź czy jest przejście na tych czerwonych...
  • Level 11  
    birre wrote:
    Sprawdź czy jest przejście na tych czerwonych...
    A co jeśli niema przejścia?