Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGV59A03 nie grzeje wody, nie zatrzymuje się

11 Cze 2009 14:02 7756 2
  • Poziom 1  
    Witam.
    Używam zmywarki od 7 lat. Mniej więcej od 1 roku zaczęły się problemy. Na najczęściej używanym programie auto 55-65°C nie kończyła zmywania, programator zatrzymywał się na 1 min.przed końcem, naczynia były umyte, ale nie wysuszone. Zaczęliśmy używać programu szybkiego 35°C i jakiś czas było OK. Gdy i na tym przestała suszyć, używaliśmy kolejnych programów eco 50°C i intensywnego 70°C, aż do chwili gdy na żadnym nie myła naczyń w górnym koszu i nie syszyła. Wybrane było intensywne suszenie. Regularnie co 2 miesiące używałem preparatów do czyszczenia zmywarki na programie 70°C. Korzystając z informacji znalezionych na tym forum wyczyściłem b.dokładnie hydrostat, płaszcz wodny z pleśni, rurkę karbowaną pomiędzy hydrostatem a komorą zmywającą, wszystkie filtry: poczynając od czerwonego sitka na króćcu węża wodnego z aqa-stopem po pompę do opróżniania wody ze zmywarki. Obecnie zmywarka pobiera dobrze wodę, działa górny kosz, tabletka rozpuszcza się, ale na żadnym programie nie grzeje wody, zegar zatrzymuje się na 1 min. ona dalej zmywa. Sprawdziłem: grzałkę jest OK - rezystancja 28 Ω, kable pomiędzy programatorem i grzałką, ewentualne zimne luty przy nóżkach przekaźników w programatorze. Wszystko wydaje się być w porządku. Podczas pracy zmywarki napięcie na końcach grzałki 0V. Względem masy zmywarki na każdej nóżce było ≈230V. Nie wiem jak sprawdzić termostat, może to w nim jest problem lub w samym programatorze. Zmierzyłem, że rezystancja styków microswitch'a w położeniu normalnym (tego z trzema wyprowadzeniami przy hydrostacie) wynosi 2 Ω. Może to ma wpływ na programator? Proszę o poradę.
  • Poziom 2  
    witam mam podobny problem ale jak widze nie chetnie sie o tym pisze szkoda bo może nie trudno to naprawic we własnym zakresie
    Jesli znalazł pan przyczyne chetnie sie dowiem o co chodzi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    na podgrzewaczu wody masz ntc razem z ogranicznikiem temperatury sprawdź czy jest przejście na tych czerwonych