Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer Astra F 1.6 8v. Kontrolka silnika czasami mruga, a czasami się pali.

areqq 11 Jun 2009 14:49 4868 7
    areqq
    Level 10  
    Witam
    W mojej astrze F mam taki oto problem: kontrolka silnika podczas jazdy zaczyna czasami i w dowolnym zupełnie momencie mrugać bardzo szybko i czasami się wyłączy a czasami świeci na stałe. To drugie to chyba tryb awaryjny silnika. Jak się świeci albo mruga to czuć spadek mocy, jak się nie świeci auto idzie zdecydowanie lepiej. Gdzieś wyczytałem, że takie szybkie mruganie oznacza uszkodzenie sterownika silnika. Proszę bardziej doświadczonych o poradę czy w dobrą stronę idę. Auto ma silnik X16SZ i jeździ na LPG, ale wspomniana kontrolka mruga bez względu na rodzaj paliwa. Z góry dzięki za odpowiedź
    Bart86ca.
    Level 16  
    zacznij od podpiecia sie pod kompa i wyczytania bledow, wtedy dodaj do postu wyniki i moze ktos pomoze .
    areqq
    Level 10  
    Tak robiłem. Błędów nie było, a zamiast mrugania po kolei błędów kontrolka mrugała bardzo szybko i długo.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    areqq
    Level 10  
    mruganie jest szybkie, ok 2-3x szybciej niz przy odczytywaniu błędów. Czasami mruga długo, czasami tylko krótko, jakby przy pewnych obrotach, ale mało powtarzalne. Ogólnie nie jestem w stanie stwierdzić w jakiej sytuacji się to zapala - temperatura, obroty, prędkość, jazda po wybojach - nic sie ściśle nie łączy z tym.