Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty wzmacniacz z tda1554 i tda8425

Tarrin 11 Cze 2009 15:20 2658 0
  • Witam.

Zdecydowałem się umieścić wzmacniacz w tym dziale, gdyż nie jestem do końca zadowolony z konstrukcji i pewnie ulegnie ona sporej przebudowie, tak więc raczej należy ją traktować jako wersję beta. Dodatkowo dokumentacja jest niekompletna i minie jeszcze pewnie sporo czasu, zanim ją skończę.

Prezentowany wzmacniacz jest prostą (i przede wszystkim tanią) konstrukcją, opartą o tda1554q, at90s8535 i tda8425. Projektując go położyłem nacisk na modułową budowę i wyraźne rozdzielenie funkcji poszczególnych modułów wzmacniacza - dzięki zastosowaniu złączy typu goldpin wymiana lub rozbudowa modułów wzmacniacza nie wymaga użycia lutownicy.
    Wyświetlacz, widoczny na zdjęciu jest wyświetlaczem od Nokii 3310. Wyświetlacz podłączany jest do złącza jp4 sterownika, kolejne styki wyświetlacza do kolejnych pinów złącza (1-1,2-2,...,8-8 )
    Złącze jp1 służy do podłączenia płytki sterownika do płytki korektora. Do złącza jp2 dołączamy panel czołowy. Złącze jp5 to, jak nietrudno się domyśleć, złącze zasilania, zaś dioda d1 jest dość skutecznym panaceum na moje częste pomyłki.
    Programator (np. stk-200) podłączamy do złącza jp6.

Połączenie modułu korektora z wzmacniaczem i zasilaniem jest na tyle proste, że nie będę rozpisywał sie na ten temat.

Poniżej załączam zdjęcia, przedstawiające opisywane urządzenie (z góry uprzedzam, że jakość zdjęć jest tragiczna - robione za pomocą telefonu komórkowego).

Prosty wzmacniacz z tda1554 i tda8425 Prosty wzmacniacz z tda1554 i tda8425 Prosty wzmacniacz z tda1554 i tda8425 Prosty wzmacniacz z tda1554 i tda8425

W załączniku schematy i płytki do wszystkich modułów wzmacniacza. Stabilizatory do sterownika i korektora zmontowałem "na pająka" i umieściłem na radiatorze, chłodzącym końcówkę.

W najbliższych planach mam oprogramowanie obsługi pilota (co wiąże się z wymianą kontrolera na bardziej pojemny, sporo pamięci zmarnowałem na generator znaków, bo wyświetlacz takowego nie posiada) i zamianę wyświetlacza na wyświetlacz od nokii 6500s (akurat takim dysponuję)

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany, mogę udzielić bardziej szczegółowych informacji - włącznie z udostępnieniem wsadu do procesora (kod żródłowy w c + binarki).

Pozdrawiam.
    Tarrin.

Załączniki:

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.