Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WRT54GL problem po jednym uderzeniu pioruna

11 Cze 2009 17:13 1130 3
  • Poziom 19  
    Witam
    Niezbyt to było mocne uderzenie, ale zrobił się problem i nie wiem jak go rozwiązac. Podłączonego go mam do liveboxa i po livboxie net jest a po linksysie już nie, radio pracuje, lany też, co się mogło stać. Mam wgrane tomato i raczej ustawienia się chyba nie zmieniły, pomóżcie.
  • Admin grupy komputery
    marian 1 napisał:
    Witam
    Niezbyt to było mocne uderzenie,
    Mam wgrane tomato i raczej ustawienia się chyba nie zmieniły

- Jak zmierzyłeś siłę uderzenia ?
    - Chyba , raczej czy na pewno ?
  • Poziom 27  
    Reset do fabrycznych, test po resecie i śmietnik (punkt odzysku odpadów elektronicznych!!) jeśli dalej martwy. Siła uderzenia.... dobre, czasem wystarczy lekko puknąć, aby się ktoś przewrócił - więc nie ma znaczenia czy pukło, hukło, czy pier... urządzenia elektroniczne są wrażliwe na EMP i tyle, w instrukcji do każdego urządzenia jest napisane o odłączaniu urządzenia od przewodów i zasilania na czas burzy nie po to by zapełnić kilka stron tekstem-a to, że mało kto to robi - no cóż ryzyko wliczone w wygodę....
  • Poziom 19  
    Takimi odpowiedziami powinien zająść sie admin, nie będę ich komentował. Co do usterki to uszkodził się port wan w linksysie, dziwne to, bo przed nim stoi livebox i nic mu się nie stało, więc jak się uszkodził wan, któredy poszło przepięcie, w sumie to juz teraz nieważne. Zmieniłem lan1 na wan i tym sposobem uratowałem linksysa.Co do burz to chyba każdy rozróżnia czy uderzyło daleko czy blisko.
    Zamykam bo nie chcę żeby sobie ktoś punkty nabijał.