Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate ST3500320AS, firm. SD15, 0 LBA, widziany w biosie

tczewiak_ 16 Cze 2009 22:39 8882 37
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tczewiak_
    Poziom 10  
    Napisano 17 Cze 2009 10:04:31
    Ciekawe czy mój coś zaśpiewa.

Dodano po 1 [minuty]:

... piękne odciski na tym dysku :-)

Dodano 17 Cze 2009 22:22:18
    Przeczytałem dzisiaj w pracy ten post
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1340098.html#6668455
    i postanowiłem to sprawdzić.

Ściągnąłem program ze strony
    http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html

Uruchomiłem, skonfigurowałem na połączenie poprzez serial - 38400 itd
    Podłączyłem dysk, CTRL+Z i ...
    .... pojawiło się F3 T> !!!
    A potem to już bez problemów zgodnie z Biblią, Koranem itp

Dysk działa, wszystko ok.
    Dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Dodano 18 Cze 2009 10:26:06
    Problem z dyskiem rozwiązany, ale problem z kablem/terminalem nadal NIEROZWIĄZANY.
    Dzisiaj rano chciałem obejrzeć dysk na terminalu i tym razem Putty go nie zobaczył (dysk normalnie pracuje). Z innym dyskiem adapter pracuje poprawnie.
    Z tego wniosek, że adapter działa bardzo niestabilnie i to co pisał kol. Aviko o skorzystaniu z dobrego adaptera ma sens.
    Wczoraj kiedy udało mi się z połączyć z dyskiem przez terminal, komputer miał podpięte 2 dyski i jednocześnie nagrywała się płyta DVD. Wydaje mi się, że przy wypalaniu płyt nagrywarka zużywa sporo energii i może to doprowadziło do lekkiego spadku napięcia i w rezultacie do zadziałania adaptera z 7200.11.
  • PCBway
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tczewiak_
    Poziom 10  
    1. Problem z dyskiem rozwiązany.
    2. Kabel używany to kabel do komunikacji przez RS232 z tel Alcatela (nie pamiętam modelu)
    3. Nie przypominam sobie, żebym zarzucał komuś niechęć do mnie. Może pomyliłeś mnie z kimś innym.
    4. Pozostaje pytanie, czy to co wyczynia terminal z moim adapterem, to wina adaptera, czy problem tkwi w czymś innym.
    5. W sumie to szkoda, że wczoraj jak udało mi się połączyć z dyskiem przez PUTTY, nie sprawdziłem na Hyperterminalu. Byłem za bardzo podekscytowany, by o tym pomyśleć. Spróbuję dzisiaj odpalić nagrywarkę, może obnizy lekko napięcie i da się to sprawdzić.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tczewiak_
    Poziom 10  
    Przed chwilą podłączyłem dysk przy pomocy "dobrego" adaptera RS232TTL i terminal komunikuje się z dyskiem bez problemu. Z tego wniosek, dla tych których ta informacja zainteresuje, że gwarancję działania terminala z dyskiem (szczególnie z serii 7200.11) daje tylko dobry adapter, a nie kabel do telefonu komórkowego.
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda
    tczewiak_ napisał:
    gwarancję działania terminala z dyskiem (szczególnie z serii 7200.11) daje tylko dobry adapter, a nie kabel do telefonu komórkowego.
    I tym optymistycznym stwierdzeniem, pragnę zamknąć i tak już rozwlekły temat.