Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przester ze wzmacniacza małej mocy

11 Cze 2009 22:23 935 8
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam kilka wzmacniaczy o mocy około 3W, stereo, ze starych, małych zestawów głośnikowych do komputera.
    Czy da się z takiego jednego zrobić przester do pieca gitarowego?
    Podejrzewam, że może trzeba założyć jakiś rezystor, żeby przedwzmacniacz pieca się nie spalił ale.. dalej nie wiem czy wydzie coś jak przester... Może ktoś zrobił coś takiego?
    Chciałem skorzystać z tego że jest to już jakiś układ, który zwiększa moc/sygnał.. tylko nie wiem jak to skontrolować, żeby był to przester.
    Proszę o pomoc/sugestie.
  • Poziom 10  
    Tak, dokładnie tak chciałbym zrobić. Dzięki za link. Jeśli wiesz coś więcej na ten temat i byłbyś w stanie pomóc to proszę o rozwinięcie ;)

PS: I czy ewentualnie jeśli nie przester to mógłby on robić za przedwzmacniacz?
  • Poziom 15  
    Z tych wzmacniaczy możesz zrobić jako przedwzmacniacz pamiętaj że po tych wzmacniaczy najlepiej dodaj jakiś kondensator z 220uf
  • Poziom 10  
    Kondensator... a jak go podłączyć? Szeregowo czy równolegle?
  • Poziom 15  
    szeregowo bo te wzmacniacze są małej mocy to co tam masz to nie powinny uszkodzić pieca ja tak robiłem ale do końcówki mocy bo przedwzmacniacza nie miałem . A będziesz chciał do tego przedwzmacniacza podłączyć jakiś mały korektor (bass, treble i balance) ?
  • Poziom 10  
    Raczej nie. Takie już są w piecach.
    Ale doszedłem do pewnej rzeczy - jeśli taki wzmacniacz z głośników komputerowych ma wyjście słuchawkowe, to może to działać jako przedwzmacniacz?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    tak może być przedwzmacniaczem
  • Poziom 10  
    To fajnie, dzięki za pomoc. Jak ktoś jeszcze ma jakieś uwagi to czekam. Pozdrawiam.