Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N70 dziwne komunikaty. Wiadomość już w użyciu. Telefon już w użyciu.

11 Cze 2009 23:12 2337 20
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Mam problem z moją n70. Podczas wysyłania wiadomości pokazuje się komunikat : wiadomość SMS już w użyciu, lub po włączeniu telefonu: telefon już w użyciu i wyłącza się dopiero jak wyłączę ekran "Orange" działa. Soft Orange a sim Play-a.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    zrób reset telefonu zobacz hard reset, albo kod:
    *#res0#
    albo kobinacja klawiszy
    * 3 zielona słuchawka i POWER ON (klawisz włączania) to wszytsko "na raz"

Dodano po 1 [minuty]:

Po tych operacjach stracisz wszystko co jest w telefonie- skopiuj sboie kontakty, czy zdjęcia, wyjmij kartę pamięci i ew. sim. potem resecik ;)
  • Poziom 9  
    A to jest jak to nazwę bezpieczny sposób?;) Nie uwale telefonu?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    A po tym formacie soft zostanie czy będzie trzeba go wgrać?

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze jedno tryb stanby tzn.?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    ok najpierw spróbuje kodem a później to ze słuchawką
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    ja proponuje zobaczyć najpierw z tym formatem przy: * 3 zielona i power on (razem naciskasz i trzymasz kilkanaście sekund, jak telefon się dopali- biały ekran, to możesz chwilkę potrzymać, po czym puścić)
    Po formacie telefon będzie Cię prosił o konfiguracją, godziny datę i miejsca czy strefy (wybierz Poland Warszawa) a jak to nie pomoże to kodem *#res0# (czyli *#7370#)

Bateria na full i będzie ok. Softu nie musisz wgrywać, telefon wyczyści pamięć z syfów, i powinie być w stanie "fabrycznym".

Czy jest bezpieczne? Raczej tak. Ale robisz to na własną odpowiedzialność...
  • Poziom 9  
    Jak trzeba nacisnąć te klawisze z słuchawka by włączyło się to formatowanie?
  • Poziom 33  
    Po japońsku. Normalnie a nie jak. Wciskasz wszystkie a na końcu power.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    dokładnie ;]
    Najlepiej robić to z kimś innym, bo czasem samemu jest ciężko- ale daj się rade ;]
    Wciskasz wszystkie klawisze i np. 2 osoba naciska power on trzymacie to jakieś np. 15sekund i puszczacie telefon się formatuje ;]
    Potem robisz to co napisałem (czyli ustawienia) a jak to nie pomoże to reset kodem ;)
  • Poziom 9  
    Najpierw skorzystałem z kodu a później z tej "słuchawki" tyle ze z tym drugim sposobem po starcie telefon tylko spytał się o godzinę o to chodziło? Teraz wypróbuje telefon w praktyce. A temu panu od japońskiego serdecznie dziękuje bo myślałem że to tylko po chińsku trzeba...
  • Poziom 33  
    majkelzawodowiec napisał:
    Najpierw skorzystałem z kodu a później z tej "słuchawki" tyle ze z tym drugim sposobem po starcie telefon tylko spytał się o godzinę o to chodziło? Teraz wypróbuje telefon w praktyce. A temu panu od japońskiego serdecznie dziękuje bo myślałem że to tylko po chińsku trzeba...

Ależ Panie kolego nie ma za co, zawsze służę pomocą;]
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    majkelzawodowiec napisał:

Tak o godzine i czasem może też o strefę czy kraj- wówczas trzeba Poland Warszawa dać.
    Ok. daj znać co i jak.
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc ;)
  • Poziom 9  
    Po pierwszym dniu użytkowania telefon śmiga bardzo dobrze. Rozwiązał się nawet problem z podłączaniem fona do komputera przez USB. Dzięki za pomoc ;)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeżeli chodzi o podłączanie N70 do kompa, to pasek Orange potrafi to utrudnić - kiedy jest włączony PC Suite wyrzuca błąd przy tworzeniu kopii zapasowej.
  • Poziom 9  
    Znaczy u mnie po prostu raz łączył się telefon a raz nie, gdy już się udało podłączyć to po przesłaniu kilku plików sam się rozłączał. Narazie wszystko gra z telefonem ;)
  • Poziom 9  
    PLAY:
    Kod:
    Centrum usług:
    +48501200777

ORANŻADA:
    Kod:
    Centrum usług:
    +48790998250

To
    są numery centrum wiadomości, a nie powinny byc odwrotnie bo PLAY ma numery na 790...? Telefon znowu nie chce mi wysyłać wszystkich wiadomości.... i nie zawsze się łączy z komputerem. Zaktualizowałem soft przez Nokia Software Updater ale bez serwisu chyba się nie obejdzie...
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Play ma 790 a oranżada 501 sorka ale jestem ostatnio jakiś dziwnie zakręcony. Ale pzoa tym numery ok ;)
  • Poziom 9  
    Nie ma sprawy numer PLAY-a mam taki sam ;)