Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt wv bora wersja nawigacji.

11 Cze 2009 23:40 2726 6
  • Poziom 9  
    Witam .Zakupiłem wv borę rok 2002r z nawigacją ale niestety nie posiadam płyty z mapami, co gorsze nie mam pojęcia jaką zakupić .Od 2 dni próbuje ustalić wersje nawigacji,jednak mam wątpliwości czy to jest wersja A,B czy może E. Proszę Was znających temat o informacje jaką mam wersje i jakie oprogramowanie ,mapy mam zakupić żeby zaczęła działać . Załączam kilka fotek.
    Blaupunkt wv bora wersja nawigacji.Blaupunkt wv bora wersja nawigacji.Blaupunkt wv bora wersja nawigacji.Blaupunkt wv bora wersja nawigacji.

Z góry dziękuję za pomoc.

• Poziom 43  
  • Poziom 9  
    Byłem w serwisie WV jedyne co usłyszałem to cena 800 zł za 2 płyty polska i europa i żadnych więcej informacji co do wersji i jakie to płyty.

marek216 czy jest jakiś sposób zmiany oprogramowania ,czytnika tak aby to ruszało na polskich mapach.
  • Poziom 13  
    Witam. Na początek na twoim miejscu sprawdziłbym, czy ta nawigacja nie ma problemu z czytaniem płyt, bo na wyświetlaczu widać komunikat "Defekte CD!" co oznacza uszkodzenie napędu CD. Zobacz, czy wchodzi i wychodzi bez problemu zwykła płyta CD (nie będzie jej poprawnie czytać, ale zobaczysz czy nawigacja nie połknie płyty i będzie ją można bez problemu wyciągnąć), potem załatw sobie na próbę Tele Atlas Deutschland Plus z roku 1999. Powinien ją czytać bez problemu, jeżeli po włożeniu tej płyty pojawi się napis "Defekte CD!", to nawigacja do naprawy. Jest jeszcze coś dziwnego. Przedni panel jest od Forda, natomiast naklejka jest z boku jest od VW. Zobacz jakie logo pojawia się po włączeniu nawigacji. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    endrju7403 napisał:
    Jest jeszcze coś dziwnego. Przedni panel jest od Forda, natomiast naklejka jest z boku jest od VW. Zobacz jakie logo pojawia się po włączeniu nawigacji. Pozdrawiam.

Cześć i dziękuje za zainteresowanie. Na wyświetlaczu pojawia się logo VW a menu jest w języku niemieckim. W takim stanie zakupiłem wraz z samochodem,widocznie ktoś przełożył ramkę z forda.Płyty niestety nie posiadam ale po włożeniu jakiejkolwiek płyty CD to pisze że aktywuje się i po chwili defekt CD
  • Poziom 13  
    Niestety wygląda na to, że uszkodzony jest napęd CD i pozostaje tylko dać do naprawy temu, kto się na tym zna. Przy okazji fachowiec określi dokładnie jakie płyty wchodzą do tej nawigacji, bo na moje oko (nie jestem pewien, bo musiałbym mieć ją w ręku), będą działać płyty z 1999 i niektóre z 2000 roku (wszystkie, które nie mają napisu "DX"), więc odpada także mapa Polski. Podobno można wymienić oprogramowanie, żeby to działało. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Na znamionowej pisze jak BYK AB czyli stray rupiec, polaka da sie do tego zrobic ale map pod to nie ma bo nie czyta DX płyt.