Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Nvidia nie pobiera IP a AMD nie wykrywa kabla

-cichy- 12 Cze 2009 13:12 2133 11
  • #1 12 Cze 2009 13:12
    -cichy-
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z sieciówkami na PC-cie.
    Jedna wbudowana NVIDIA nForce Networking Controller -nie pobiera adresu IP. Jako że miałem drugą kartę AMD PCNET Family Ethernet Adapter zainstalowałem ją w komputerze i nie szukałem rozwiązania problemu. Po około pół roku posłuszeństwa odmówiła karta AMD w tej z kolei obecnie nie wykrywa kabla sieciowego. Teraz internet działa jedynie na laptopie. Komputery podłączone przez router D-link 504d do neo.

0 11
  • #2 12 Cze 2009 13:50
    wood-gd
    Poziom 10  

zrob to tylko na wbudowanej (czyli wmontowanet w płytę główną jak sądze)

po pierwsze sprawdź czy system wykrywa ją czyli zobacz w Menadżer urządzeń
    jezeli jest urzadzeniem nie rozpoznanym to wtedy odpowiednie sterowniki do płyty (no i w większości problem z głowy)

jezli nie spróbuj
    wykonać komende spod cmd (start->uruchom) ipconfig /renew

ale podejrzewam że to pierwsze jest u Ciebie, możesz podac jeszcze jaki IP teraz masz komendą ipconfig (zakładam ze masz Windows XP)

a najlepiej ajk byś wykonal komende ipconfig /all no i wklej to

Zdanie zaczynamy wielką literą. Proszę natychmiast poprawić post.
    Gusioo.

0
  • #3 12 Cze 2009 17:37
    -cichy-
    Poziom 9  

Tak pierwsza (NVIDIA) jest zintegrowana.
    Dwie karty są wykrywane w systemie i nie powodują żadnych konfliktów.
    Gdy wpisuję komendę renew konsola informuje mnie "Operacja nie powiodła się, ponieważ żadna karta nie jest w stanie zezwalającym na te operację.

0
  • #4 12 Cze 2009 21:33
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

Na NVidii masz ustawione adresy "na sztywno", więc pobierać z dhcp nie próbuje...

0
  • #5 12 Cze 2009 22:05
    -cichy-
    Poziom 9  

Fakt. Przy robieniu screena było ustawione "na sztywno". Ustawiam na automatyczne i ciągle szuka ip. Przy routerze ip jak mi się wydaje powinno być 192 168 1 1lub4. Screen i ustawieniami automatycznymi.
    Czy ktoś mi jeszcze z tym pomoże czy lepiej iść po kolejną sieciówkę do sklepu.

0
  • #6 14 Cze 2009 15:55
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

A czy jak wpiszesz adres na sztywno, to polecenie "ping 192.168.1.1" pokazuje jakies odpowiedzi z tego IP ? Czy karta ma jakieś kontrolki pokazujące połączenie ze switchem ? Jeśli nie, to czasem jest taka opcja w BIOS-ie, pozwalająca na szybkie przetestowanie połączeni aso switcha. Jeśli są, to czy się coś świeci ? Czy świeci się kontrolka portu w routerze ? Spróbuj może na innym kabelku, ewentualnie, jeśli wszystkie dostępne kontrolki się świecą, pomieszaj we właściwościach karty sieciowe, powinna być tam opcja typu "link speed", spróbuj testowo wymusić tryb 10Mbit Half Duplex

0
  • #7 15 Cze 2009 21:17
    -cichy-
    Poziom 9  

Z tego co widać na screenie wszystko chyba jest ok.
    No ale rzeczywistość jest inna.

0
  • #8 15 Cze 2009 22:08
    space1
    Poziom 12  

Tzn. dalej nie działa?
    A puść pinga np do wp.pl . Jeżeli wyświetli że host nieznany to wpisz DNSy na sztywno .
    194.204.152.34
    194.204.159.1

0
  • #9 30 Cze 2009 00:02
    -cichy-
    Poziom 9  

ping do wp nie działa.
    Po zmianie dns też to samo. Czy to może być uszkodzenie hardwarowe sieciówki? Bo gdy podłączyłem inną wszystko było ok.

0
  • #10 30 Cze 2009 02:32
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Po pierwsze sprawdź najpierw sam router i w nim zawarte ustawienia .
    To on przydziela adresy i być może ma zablokowany adres MAC twojej karty sieciowej , lub też ograniczony zakres puli adresów .

Kiedy go ostatnio resetowałeś ?

0
  • #11 30 Cze 2009 15:32
    hudy87
    Poziom 17  

Przepraszam bardzo, ale czemu znowu któryś z moderatorów usuwa moje posty to już 2 albo 3 raz z kolei :-/ rozumiem jak by post łamał jakiś punkt regulaminu, ale tak nie było nawet żadnego PW nie dostałem z powodem usunięcia, jest to strasznie irytujące!

Pisałem wcześniej ze @-cichy- powinien oddać mobo na gwarancje, jeśli takowa jeszcze ma .

Pewnie, gdyby zastąpić wyraz MOBO wyrazem płyta główna post miałby większe szanse na ostanie się.
    Gusioo.

0
  • #12 30 Cze 2009 19:55
    -cichy-
    Poziom 9  

Płyta nie jest na gwarancji.
    Router resetuje dość często. Czyba się pogodzę z tym problemem i kupię drugą kartę.

0